Hložánek utnul čekání na gól. „Nebyl to zrovna žádný krasavec, ale i takové se počítají,“ směje se útočník

Hložánek utnul čekání na gól. „Nebyl to zrovna žádný krasavec, ale i takové se počítají,“ směje se útočník
čtvrtek 31.10.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Absolvoval pouze část suché přípravy. Pak hokejovou kariéru přerušil a odcestoval za prací do Ameriky. Za oceánem však vydržel jenom pár měsíců a vrátil se domů. V sestavě SHK se poprvé objevil na konci září v duelu v Novém Jičíně. Od té doby dohání herní i tréninkové manko. I když si třiadvacetiletý útočník Hodonína Erik Hložánek ve středu proti Moravským Budějovicím připsal premiérovou branku v letošním druholigovém ročníku, na ledě se ještě necítí stoprocentně.

 
 

„Snažím se, co to jen jde, ale kondičně to ještě není ideální. Věřím, že manko brzy doženu a budu týmu platným hráčem,“ přeje si odchovanec Drtičů.

Nebál jste se, že byste kvůli pobytu v zámoří mohl přijít o místo v kádru SHK?

S trenéry i paní Gajošovou jsem byl předem domluvený. Věděli, že pojedu pryč a chápali to. Jsem rád, že mi vyhověli a já se mohl vrátit. Teď už je jen na mě, abych dokázal, jestli na to mám, nebo ne.

Co říkáte na současný hodonínský tým i sezonu?

Současný tým se mi velice líbí. Máme v mančaftu spoustu mladých šikovných hráčů, v kabině je dobrá parta a všechno funguje jak má. Sezona se nám zatím relativně daří. Samozřejmě byli lepší zápasy, ale i horší. Věřím však, že postupem času budeme ještě silnější.

Nečekal jste, že to budete mít proti posledním Moravským Budějovicím jednodušší?

Ne. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas. Moravské Budějovice jsou sice poslední a zatím bez jediného bodu, ale předtím sehrály kvalitní zápasy, ve kterých potrápily i Šumperk nebo Havlíčkův Brod. Naše vítězství taky nebylo jednoduché. Do začátku třetí třetiny to byl vyrovnaný zápas.

Čekal jste takovou divočinu?

Popravdě jsem na obou stranách čekal trochu méně gólů. (úsměv) V posledních zápasech se nám gólově moc nedařilo, a tak jsme rádi, že se nám střelecké štěstí opět vrátilo. Škoda jen toho nezvládnutého závěru.

Co se stalo na konci rozhodnutého střetnutí, že jste za stavu 8:2 inkasovali čtyři branky?

Nevím, co se stalo. Už jsem ale párkrát zažil, že jsme ke konci utkání obdrželi pár zbytečných gólů. Možná jsme čekali, že za stavu 8:2 už utkání v klidu dohrajeme, ale soupeř si vypracoval ještě šance, kterými nás potrestal. Nemělo by se nám to stávat, ale hlavní jsou tři body.

Ve středu jste si připsal premiérový gól v letošní sezoně. Jak moc se vám po první vstřelené brance ulevilo?

Na gól jsem sice nějakou dobu čekal, ale nebyl jsem z toho nijak nervózní. Samozřejmě jsem rád, že tam spadl i takový šťastný gól jako byl tenhle.

Jak byste ho popsal?

Nebyl to zrovna žádný krasavec, to opravdu ne. (úsměv) Vjel jsem do třetiny za nahozeným pukem, se kterým měl hostující obránce problémy ho zpracovat. V souboji o něj přišel a ode mě se puk jenom odrazil do brány. Ale i takové góly se počítají.

Nyní vás čeká Nový Jičín. Jaký je to pro vás soupeř?

Moc se neohlížíme, proti komu zrovna hrajeme. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Navíc Novému Jičínu máme co vracet. Bude to určitě kvalitní soupeř. Doufám, že utkání zvládneme a připíšeme si další tři důležité body do tabulky. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS