Finsterle se připravuje individuálně. S motivací problém nemá. Člověk chce na koupáku trochu vypadat,“ usmívá se

Finsterle se připravuje individuálně. S motivací problém nemá. Člověk chce na koupáku trochu vypadat,“ usmívá se
středa 5.6.2019 | Redakce

I když je letní příprava v plném proudu, musel s bolavým kotníkem, který se nehojí podle představ, na artroskopii. Útočník Lukáš Finsterle v týdnu podstoupil operaci. Nyní věří, že je konečně fit a připraven zvládnout neoblíbený dril.

 
 

Zkušený hokejista se stejně jako v minulých letech připravuje individuálně. „Je to pro mě lepší. Za tu dobu už znám své tělo a vím, co potřebuje,“ vysvětluje bývalý hráč Vsetína, Poruby, Znojma nebo Šumperku, který trénuje podle instrukcí kondičního kouče. „Střídám jak posilovnu, tak různé běhání na atletickém stadionu či v lese,“ informuje.

S motivací problémem nemá. Své tělo mučí dobrovolně a i přes velké vedra se dokáže přinutit. „Pro mě není těžké se namotivovat, protože v této fázi letní přípravy se začíná chodit na koupáky, takže člověk chce taky trošku vypadat,“ usmívá se.

Do Hodonína se zatím nedostal. Novou trenérskou dvojici ale hodnotí pozitivně. „Pana Flašara znám už z Poruby. Je to kvalitní přísný trenér a určitě se budou s panem Konečným dobře doplňovat,“ míní Finsterle.

Zkušený útočník zatím neví, zda bude na jihu Morava pokračovat i v příští sezoně. I když by na Slovácku rád zůstal, momentálně řeší i nabídky za zahraničí. „Nicméně bych rád v Hodoníně pokračoval. Oblíbil jsem si to tady, je tu skvělá parta a na té mi záleží nejvíc. Ale ještě uvidíme, jak se domluvíme,“ uvedl.

Každopádně na minulou sezonu už nemyslí. Vyřazení ve čtvrtfinále ho dávno přebolelo. Porážku s Moravskými Budějovicemi hodil za hlavu a už se dívá pouze dopředu. „Každý neúspěch je zklamáním, ale je to prostě sport a vyhrál lepší,“ uvedl devětadvacetiletý hokejista.

Po sezoně si užíval chvíle volna. Mistrovství světa na Slovensku ale nijak zvlášť neprožíval. Když měl čas, sledoval zápasy české reprezentace. Jiné duely neviděl. „Šampionát byl krásný. Pokaždé byl plný stadion a o tom to je,“ říká. „Hra našich se mi moc líbila. Podle mě je na čem stavět,“ přidává.

Finsterleho stejně jako další české hokejisty překvapil finský triumf, mrzel ho ale nepostup domácího slovenského týmu ze základní skupiny. „Těm jsem to moc přál. Hráli pěkný hokej,“ chválil.

Ve Zlíně, kde žije, se minulý týden konal tradiční Filmový festival. Hráč SHK Hodonín ale letos významnou společenskou akci nenavštívil. „Dřív jsem na něj chodil pravidelně, ale nyní na něj nebyl čas, takže jsem to vynechal. Ale jinak je to moc pěkná akce, kterou žije celý Zlín,“ dodává. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS