Fanoušci Benýškovi nenadávali. „Lidé mě tady vždycky měli rádi,“ culila se nová posila

Fanoušci Benýškovi nenadávali. „Lidé mě tady vždycky měli rádi,“ culila se nová posila
pondělí 10.12.2018 | Redakce

Pro některé hodonínské fanoušky byl nejméně oblíbeným hráčem ve druhé lize. I bývalí Drtiči na něj při vzájemných duelech nadávali. Derby s Technikou vždycky mělo grády. A většinou emoce rozdmýchával právě Karel Benýšek. Zkušený šestatřicetiletý útočník ve spoustě vypjatých bitev stál na straně soupeře, v dresu brněnských vysokoškoláků odváděl cenné služby. Protivníkovi ze Slovácka ale pil krev.

 
 

Nyní je ale všechno jinak. Brněnský rodák se nečekaně stal novou posilou Drtičů. Zkušený borec přichází na jich Moravy z Boskovic, kde hrál Krajskou ligu. V Hodoníně bude hostovat do konce sezony. „Hodně lidí mně udiveně psalo. Překvapilo je, že jsem šel zrovna do Hodonína. Já jsem byl taky vykulený, když mi paní Gajošová zavolala,“ usmívá se Benýšek.

Nad nabídkou neváhal. Rozhodnutý byl téměř okamžitě. „Domluvili jsme se celkem rychle. A jelikož mě Boskovice uvolnily, mohl jsem přijít,“ líčí.

Kamarádi a bývalí spoluhráči Benýška z Techniky od angažmá v Hodoníně nezrazovali. „Spíš si z toho všichni dělali srandu,“ říká. „Lidé mě tady vždycky měli rádi,“ vtipkuje.

Po příchodu do nového týmu ale žádný problém neměl. „Je tady super parta. Kluci mě přivítali hezky,“ pravil.

Premiéru v modro-oranžovém dresu si odbyl v sobotním zápase s Pelhřimovem. I když se mezi střelce nezapsal, mužstvu pomohl k povinné výhře 6:3. „Hlavně to musím rozdýchat. Rok a půl jsem druhou ligu nehrál. Je to rychlejší a fyzicky náročnější než kraj,“ říká.

Lepšího soupeře na rozehrání si ale přát nemohl. Vždyť Lední Medvědi procházejí krizí a v jižní skupině jsou po odchodu deseti hráčů poslední. „Nechci Pelhřimov shazovat, ale byl to jeden z těch slabších soupeřů. Nebylo to až tolik náročné,“ přiznává.

Hodonínské publikum bylo na novou posilu hodně zvědavé. V minulosti totiž právě na Benýška, který trápil a provokoval Drtiče ve vzájemných soubojích s Technikou Brno, několikrát pískalo. Proti Pelhřimovu ale žádné nadávky neslyšel. „Bylo to dobré, akorát jsem nemohl pořádně dýchat. Diváci na mě nenadávali, takže to bylo dobrý,“ dodal po premiéře. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS