Fajkus má za sebou premiéru ve druhé lize. „Čekal jsem, že přijde méně lidí. Kulisa byla skvělá,“ ocenil fanoušky

Fajkus má za sebou premiéru ve druhé lize. „Čekal jsem, že přijde méně lidí. Kulisa byla skvělá,“ ocenil fanoušky
neděle 5.1.2020 | Redakce, Foto: facebook Sebastiana Fajkuse (první zleva)

H O D O N Í N - Má za sebou premiéru v nejvyšší hokejové soutěži a starty v minulé sezoně sbíral i v Chance lize, když nastupoval za Prostějov nebo Jihlavu. Ve druhé lize ale hrál v sobotu vůbec poprvé. Devatenáctiletý útočník Sebastian Fajkus společně s parťáky ze zlínské juniorky Matějem Seberou a Jáchymem Janoškem pomohl hodonínským Drtičům k domácí výhře 2:1 nad Kopřivnicí.

 
 

„Jsem hlavně rád, že jsme zvítězili, což bylo hlavní,“ uvedl po utkání Fajkus.

S výsledkem i svým výkonem mohl být spokojený. Trenér Konečný nasadil všechny mladíky do jedné formace. Fajkus hrál tedy se Seberou a Pröschlem. Oba parťáky zná z působení ve Zlíně. „Oba kluky znám, takže žádný problém v komunikaci ani součinnosti nebyl,“ říká devatenáctiletý centr, který se sice bodově neprosadil, přesto svým výkonem zaujal.

„Oproti juniorské soutěži to bylo méně bláznivé. Spíš se hrál technický hokej. Bylo vidět, že kluci mají zkušenosti. My jsme se snažili hrát. Být aktivní, bruslit a soupeře napadat,“ líčí.

Drtiči zaskočili Kopřivnici hned v první minutě, kdy se prosadil Komínek. „Rychlý vedoucí gól nám pomohl. Pak už se nám hrálo lépe,“ uvedl Fajkus.

I když Jihomoravané v úvodu závěrečné části inkasovali vyrovnávací gól, nakonec soupeře zlomili trefou uzdraveného kapitána Jurči. Domácímu týmu tak za výkon i výsledek zatleskalo téměř tisíc diváků.

Na podobnu návštěvu není zlínský rodák zvyklý. „Čekal jsem, že přijde méně lidí. Kulisa byla skvělá,“ ocenil fanoušky nový hráč Hodonína.

K Drtičům jej zlákal trenér Konečný, který Fajkuse oslovil s nabídkou střídavých startů. Šikovný mladík se dlouho nerozmýšlel. „Docela mě to překvapilo. Rozhodně jsem neměl žádné indicie, nečekal jsem to, ale hned jsme kývl,“ říká.

O tom, že do Hodonína půjdou i Sebera s Janoškem, se dozvěděl až později. „S kluky jsme to ani moc nerozebírali. Občas jsme si něco řekli, ale moc jsme nevěděli, do čeho jdeme,“ přiznává s úsměvem.

Zda bude modro-oranžový dres oblékat pravidelně, nebo bude na Slovácko jezdit vypomáhat jenom občas, zatím neví. Všechno záleží na domluvě.

Devatenáctiletému útočníkovi se ale zkušenosti nabrané ve druhé lize jistě budou hodit. I když loni si připsal starty také v prvoligovém Prostějově a hrál i za Jihlavu. Nejradši ale Fajkus vzpomíná na extraligovou premiéru, když v dresu Beranů nastoupil proti Plzni.

Jednou by v nejvyšší soutěži nastupoval pravidelně, to ale na sobě musí neustále pracovat a mít výkonnost. „Musím se ukázat,“ ví.

V letošní sezoně hraje za juniorku Zlína. Doposud nastoupil ve 29 soutěžních duelech, ve kterých nasbíral 23 kanadských bodů za osm gólů a patnáct přihrávek. „Moc se nám ale nedaří, což se odráží i na produktivitě,“ dodává. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS