Důležité bude potvrdit vítězné zápasy z venku i na domácím ledě, říká Erna Šifl

Důležité bude potvrdit vítězné zápasy z venku i na domácím ledě, říká Erna Šifl
neděle 4.10.2009 | Jan Hochman

Po vítězném utkání s nováčkem druhé ligy - Frýdkem-Místkem - se asistentovi trenéra SHK Hodonín mohlo dobře hodnotit, ale ani tak superlativy zbytečně neplýtval. I když Frýdek nevstoupil do soutěže vůbec špatně, postupně týmu trenéra Tomáše Špačka jakoby docházel dech. V posledních čtyřech kolech nezískali ani bod a hodonínští Drtiči jim uštědřili dosavadní nejvyšší porážku sezony, když po třetinách 0:2, 1:2 a 0:3 vyhráli na dalekém severu 7:1.

 
 
Tak jako ve všech zápasech, vyjma toho s Valašským Meziříčím, měli hodonínští Drtiči vynikající vstup do utkání. V Prostějově, v Blansku a doma s Jičínem se ve třetí minutě prosadil vždy Jozef Haring. Třetí minuta zůstala, změnil se jen střelec a když druhou branku přidal v oslabení Lubomír Vaškovič, mohli být hodonínští fanoušci s první dvacetiminutovkou určitě spokojeni. „K dnešnímu zápasu nastoupili kluci velice zodpovědně. Nenechali jsme nic náhodě a chtěli jsme si z Frýdku odvézt všechny body. První třetina se nám hodně vydařila, když jsme už ve třetí minutě šli díky Míšovi Šúrkovi do vedení a třetinu jsme vyhráli 2:0“, komentoval průběh první části hodonínský asistent.

Ve dvacáté osmé minutě zvýšil na rozdíl tří branek Tomáš Vrba a i když pět vteřin po polovině utkání snižoval domácí Martiník, nedovolili hosté přiblížit se frýdecko-místeckým na dostřel jedné branky a další góly už domácí i díky celkem 25 dobrým zákrokům brankáře Holeše, nepřidali. „Ve druhé části se nám podařilo dát na 3:0 a pak už jsme si jenom v pohodě kontrolovali hru. Stáhli jsme sestavu na tři pětky a měli jsme i tak spoustu neproměněných šancí“, popsal obraz hry v prostřední třetině Arnošt Šifl.

Ve třetí třetině přidali další trefy SHK Jan Korotvička, Martin Špok a Petr Peš. Domácí se už prosadit nedokázali a Drtiči prožili zatím nejpohodovější zápas sezony. „Frýdek byl asi zatím nejslabší tým, se kterým jsme letos hráli. V poslední třetině už nestačili tempu, úplně odpadli fyzicky a prohráli ji 3:0. Výkon ale stále ještě nebyl stoprocentní, stále se ve hře najdou chyby“, popsal výkon domácích i hostí Erna Šifl.

Díky rozlosování odehrálo SHK v šesti kolech hned čtyři utkání mimo svůj stadion. Některým by se to mohlo zdát nevýhodou. Drtiči jsou ale na utkáních venku nepřekonáni a skóre 28:10 musí u soupeřů budit respekt. To doma se zatím nedaří tak, jak by si všichni představovali. Je nejvyšší čas to změnit. „Pro nás teď bude důležité potvrdit vítězné zápasy z venku i na domácím ledě. Venku jsme vstřelili 28 branek a doma pouze 4, takže se budeme pečlivě připravovat na středeční zápas, ve kterém bychom to konečně rádi zlomili“, vyslovil přání zkušený asistent.

Je to až k nevíře, jak rozdílné jsou domácí a venkovní utkání hodonínských hokejistů. Zatímco venku hrají Drtiči uvolněně a hokejem se vysloveně baví, doma to zatím byla jedna velká křeč. Snad je svazují návštěvy a atmosféra na zimním stadionu Teza, která je v Hodoníně již desítky let pověstná, nebo, jak tvrdí i asistent Arnošt Šifl, cítí hráči zodpovědnost před fanoušky, kteří hokejem žijí. Možná je to kombinace obou faktorů a bude stačit jedno, byť i šťastné domácí vítězství, a trápení bude to tam. „Z kluků musí spadnout ta zodpovědnost, kterou doma všichni cítíme. Oba týmy, které k nám přijely, jsme sice přehráli, ale jak ValMez, tak Jičín přijeli takzvaně betonovat a my jsme na ně onen pomyslný „otvírák“ ne a ne najít“, vrátil se k odehraným domácím utkáním kolega Svatopluka Kosíka.

Již ve středu pokračuje druholigová soutěž dalšími zápasy. Do Hodonína přijede pomalu se zvedající a o bývalého ex-zlínského střelce Martina Kotáska posílený HC Zubr Přerov. Klání těchto dvou soupeřů vždy přinášela kvalitní a líbivý hokej, který fanoušky obou táborů bavil. Podobné představení se dá tedy čekat i ve středu 7. října na hodonínském zimním stadionu. „Jak známe Přerov, tak přijede hrát hokej a nezavře to tak, jako třeba Jičín. Ve středu to bude určitě hokejovější a čeká nás určitě dobrý zápas a my uděláme všechno pro to, abychom doma konečně vyhráli“, dodal směrem k nejbližšímu utkání SHK Hodonín Šifl.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 7 22:21 17
2. OPA Opava 7 18:16 12
3. VEL Velké Meziříčí 7 21:22 12
4. ZNS Žďár nad Sázavou 7 26:27 11
5. VAL Valašské Meziříčí 6 23:15 9
6. KOP Kopřivnice 7 22:22 9
7. KMB Kometa Brno B 7 19:20 8
8. HOD Hodonín 6 13:21 3
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Bobři Val. Meziříčí
SHK Hodonín

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS