Druhé domácí utkání sezony je tady, do Hodonína zavítá Opava

úterý 20.9.2016 | Ivan Hochman

Po týdnu se Baník opět představí před vlastním publikem. Třetí kolo soutěže přinese souboj mezi domácími Drtiči a hosty z Opavy, kteří prohráli s Porubou vysoko 1:7. Hosté budou chtít na gólový příděl co nejrychleji zapomenout. Ideální možnost odčinit porážku se jim naskytne ve středu v 18:00 proti aktuálním lídrům tabulky z Hodonína, Drtiči si pak budou chtít upevnit vedoucí pozici vítězstvím na domácí půdě.

Jádro opavského týmu zůstává stejné

Opava vstoupila do sezóny vítězně. Pod vedením staronového kouče Pavla Hulvy, který se vrátil do Opavy po 10 letech zajížděli Opavané na led brněnské Techniky. Slezan měl utkání po celou dobu pod kontrolou a zvítězil pohodlně 5:2.

V rámci druhého kola narazila Opava v domácím prostředí na silnou Porubu. Ostravané udávali tempo hry a ve druhé třetině nasázeli Opavě 5 branek. Jediný gól do porubské sítě vstřelil Jakub Vítek necelé dvě minuty před koncem utkání, to už ale pouze upravoval skóre na konečných 1:7.

V loňské sezoně Opava narazila na Hodonín čtyřikrát, avšak pouze jednou odcházela ze zápasu jako vítěz. Poslední výhra Opavy na hodonínském ledě se datuje téměř dva roky zpět. Opavský ostrostřelec Jakub Vítek tehdy vystřelil svému týmu vyhru v prodloužení a hosté se radovali z vítězství 2:3. Jakub Vítek, stejně jako řada dlouholetých spoluhráčů pokračuje i v téhle sezoně v červeno-bílých barvách.

V obraně stále působí hráči jako David Galvas, Radek Tůma, Patrik Mosler či Lukáš Vrabel. V útoku jsou to pak mimo jiné Petr Wolf, Tomáš Polok a také nestárnoucí Zdeněk Pavelek.

Po letech opustil opavský tým urostlý obránce Josef Tichý, který přestoupil do ostravské Poruby. Náhradou za něj by měl být nově příchozí Jiří Šindelář. Mezi opavskými posilami nalezneme ještě také Petra Grygara a Vladimíra Holíka. Opavské brankoviště střeží Dušan Šafránek, zadá mu kryje Michal Wanecki.

Baník se v úvodu sezony vyhoupl na první místo

Druholigovou premiéru zvládli Hodonínští hokejisté na jedničku. Před domácím publikem přestříleli Nový Jičín 7:3 a připsali si tři body do tabulky. V dalším zápase na ledě Kopřivnice Drtiči na tuto výhru navázali, ikdyž tomu stav po dvou třetinách hry nenasvědčoval.

Kopřivnice před začátkem třetí části vedla 3:2, Baník však nesložil zbraně a třemi přesnými zásahy otočil skóre utkání na konečných 3:5. „Na poslední třetinu jsme sestavu stáhli na tři formace, což se nám opět vyplatilo a povedlo se nám zápas otočit,” prohlásil hodonínský trenér Stanislav Beťko po utkání.

Bodově se nejvíce prosadila první hodonínská formace, stejně jako tomu bylo v předešlém zápase. Třikrát asistoval kapitán Petr Peš, dva body si připsal Petr Jurča, který se po druhém kole může pyšnit šesti kanadskými body. Trojici elitního hodonínského útoku uzavírá Jakub Kadlec, který je za Jurčou v těsném závěsu jednoho bodu.

Rozhodčí

Pavel Obadal (Uherský Brod) - Petr Blaha (Uherské Hradiště), Tomáš Goňa (Zlín)

Sestavy týmů v posledním utkání

SHK Hodonín: Haloda O. (Kukin) - Miklík, Haloda M., Pokorný (A), Loginovsky, Polesný, Hovsepyan, Talán - Jurča, Peš (C), Kadlec - Janás, Vaněk, Zháňal - Kuba (A), Charvát, Hložánek - Hajný, Vrána, Kononenko.

Hokejový klub Opava: Šafránek (36. Wanecki) - Černý T., Holík, Galvas, Tuma, Mosler, Šindelář, Slavík D. - Wolf, Polok, Vítek - Rousek, Chalupa, Selingr - Herman, Pavelek, Černý L. - Svoboda, Štindl, Beneš.

Online přenos

Podrobný online přenos ze zápasu SHK Hodonín - HK Opava můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.com.

Všechny zápasy 3. kola (21. 09. 2016 - středa)