Druhá liga se bude hrát ve třech skupinách. Drtiči začínají doma s Bobry, utkají se i s béčkem Komety

Druhá liga se bude hrát ve třech skupinách. Drtiči začínají doma s Bobry, utkají se i s béčkem Komety
pátek 25.6.2021 | Redakce

H O D O N Í N - Domácím zápasem s Valašským Meziříčím vstoupí do další druholigové sezony hokejisté Hodonína. První kolo nového soutěžního ročníku je na programu v sobotu 18. září. Další zápas se hraje hned ve středu, kdy slovácký celek zavítá do Žďáru nad Sázavou.

 
 

Aktiv druholigových klubů, po kterém je jasno o herním formátu třetí nejvyšší soutěže, se uskutečnil v úterý. Mužstva byla znovu rozdělena do tří geografických skupin. Východní skupinu nově oživí béčko Komety, které získalo licenci od Znojma.

Ve skupině Jih dojde k očekávanému souboji Havlíčkova Brodu s Táborem, jenž v létě získal hvězdného Lukáše Endála.

Nováček z Letňan si ovšem derby s Kobrou nezahraje. Pražské celky jsou totiž ve dvou rozdílných skupinách. Letci v čele s dvojnásobným mistrem světa Janem Hlaváčem budou hrát na Severu. Mezi favority této skupiny patří především Jablonec nebo ambiciózní Dvůr Králové.

V každé ze skupin je po osmi týmech. Základní část 2. ligy odstartuje 18. září, potrvá do 26. února. Každý s každým se utká dohromady šestkrát.

Po sezoně sestoupí do kraje dva týmy. Naopak vítěz druhé ligy dostane v baráži šanci zabojovat o účast v profesionální Chance lize.

Složení skupin

Sever: HC Draci Bílina, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Vlci Jablonec nad Nisou, BK Nová Paka, HC Wikov Hronov, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem, HC Letci Letňany.

Jih: IHC Králové Písek, HC Tábor, BK Havlíčkův Brod, HC Kobra Praha, HC Řisuty, HC Příbram, SHC Klatovy, HC Stadion Cheb.

Východ: SKLH Žďár nad Sázavou, HC Kometa Brno B, SHK Drtiči Hodonín, HHK Velké Meziříčí, HC Bobři Valašské Meziříčí, HK Opava, HK Nový Jičín, HC ISMM Kopřivnice. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12
×
Dnes v 18:00 | Muži
SHK Hodonín
HHK Velké Meziříčí

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS