Druhá liga pokračuje, Baník v sobotu hostí ve šlágru kola již téměř jistého vítěze základní části ze Vsetína

pátek 13.1.2017 | Jan Hochman

Díky středečnímu vítězství na ledě Šumperka se hodonínští hokejisté probojovali na průběžnou třetí příčku tabulky. Bronzový „flek“ bude Baník hájit v sobotu 14. ledna od 17 hodin na svém ledě proti vedoucímu Vsetínu. Drtiče tak nečeká vůbec lehká práce a je před nimi naopak velká výzva. Podaří se Jihomoravanům poprvé v sezoně Valachy porazit, nebo aspirant na postup do WSM ligy potvrdí roli jasného papírového favorita?

Valaši nadále potvrzují své ambice, vyhráli už devět zápasů v řadě

Devětadvacet utkání. Sedmadvacet vítězství. Osmdesát bodů. A jen jedna porážka v základní hrací době. To je stručná vizitka Valašského hokejového klubu.

Poslední zaváhání svěřenců Jenáčka a Dopity se datuje k poslednímu listopadovému dni, kdy Valaši prohráli na ledě ostravské RT TORAX Areny 5:4 v prodloužení. Od té doby ale žluto-zelení zapisují jen a jen výhry.

Aktuálně drží lídr tabulky šnůru devíti vítězných zápasů. Nic na tom nezměnilo ani středeční kolo, v němž se na Lapači představila druhá Poruba. Duel dvou nejlepších celků byl až do začátku závěrečné třetiny relativně vyrovnaný. Pak ale domácí během šesti minut vstřelil čtyři góly a bylo po dramatu. Divoká přestřelka nakonec skončila vítězstvím VHK 8:4.

Gólové hody se konaly i ve středu 7. prosince, kdy se zatím naposledy utkaly týmy Vsetína a Hodonína. Hokejisté Baníku v první polovině utkání zaskočili svého soupeře a po dvou třetinách vedli 5:1.

Domácí ale v závěrečné dvacetiminutovce ukázali svou sílu a po šťastné teči Vojtěcha šilhavého z poslední minuty základní hrací doby šlo utkání do prodloužení, v němž Vsetín dokonal svůj skvělý obrat.

„Před zápasem bychom bod určitě brali všemi deseti. Teď po zápase jsme, vzhledem k tomu, jaký mělo utkání průběh, samozřejmě zklamaní. Je škoda, že jsme inkasovali třiatřicet vteřin před koncem. Nicméně borci zvládli první dvě třetiny takticky na jedničku. Máme mladé mužstvo, více než polovina týmu jsou ročníky 1993 a mladší. Pro kluky to je obrovská škola a tyto zápasy je mohou posunout v kariéře kupředu,“ řekl po utkání hodonínský trenér Stanislav Beťko.

Vsetín má nejpevnější defenzivu a zároveň nejproduktivnější útok v lize

S příchodem silného partnera, firmy ROBE, se v létě kabina poměrně hodně proměnila. Vedení klubu zapracovalo hlavně na posilách do obranných řad, v nichž z loňského kádru zůstala jen trojice Michal Hryciow, Radim Ostrčil a Michal Žák. Sportovní manažer Radim Tesařík zároveň přivedl do brankoviště k Petru Hromadovi (2,75 gólu na zápas, 88,06 % úspěšnost zákroků) Michala Šurého (1,78, 92,73 % a oba golmani dokazují v průběhu letošní sezony své kvality.

V obraně doslova vyčnívá velezkušený Pavel Mojžíš (4+26), který se svými třiceti kanadskými body kraluje vsetínským zadákům. Za ním je seřazena dvojice dalších zkušených defenzivních hráčů Martin Jenáček (2+12) - Radim Ostrčil (4+9). Tato odehrála ve dvou nejvyšších českých soutěžích více než čtrnáct stovek soutěžních utkání.

Lídrem klubového bodování je ve velké konkurenci velmi produktivních útočníků s devětatřiceti body Jan Kolařík (15+24). V závěsu za ním je Radim Kucharczyk (15+21). Sedmatřicetiletý vsetínský odchovanec se „domů“ vrátil vloni v létě po dlouhých třinácti letech. Nejlepším střelcem Valachů je se sedmnácti góly teprve jedenadvacetiletý Dominik Pokorný (17+12), někdejší mládežnický reprezentant a účastník mistrovství světa do 18 let.

No a už tak silnou vsetínskou útočnou vozbu ještě posílil před Vánoci čtyřiatřicetiletý Vladimír Luka. Obávaný střelec se v novém působišti velmi rychle rozkoukal a v zatím pěti odehraných zápasech posbíral skvělých 13 kanadských bodů (8+5).

Oranjes budou na svém ledě hájit třetí příčku

V novém roce odehráli hodonínští hokejisté zatím tři zápasy. Premiéru v roce 2017 obstaral duel na půdě opavského Slezanu, kde byli Drtiči blízko bodovému zisku. Nakonec ale odjížděli domů s prázdnou, když za stavu 2:2 inkasovali rozhodující gól půl minuty před koncem utkání. Následně si svěřenci trenérů Beťka a Prčíka doma poradili v přestřelce s Valašském Meziříčím a podobně se Baníku vedlo v napínavém utkání na šumperském stadionu.

Díky výhře 6:5 se Drtiči vyhoupli na třetí místo tabulky přávě před Draky. „Ve hře pět na pět jsme byli lepší, domácím se ale dařilo v přesilovkách,“ řekl v pozápasovém rozhovoru autor vítězné trefy Daniel Vaněk. Ten se v sobotním 33. kole opět postaví proti týmu, jehož barvy hájil dlouhých osm let.

„Chtěl bych, abychom se na utkání připravili stejně dobře, jako na ten minulý domácí zápas se Vsetínem. Oni teď vyhrávají také vysokými výsledky, stejně jako my, tak uvidíme, jak ten zápas dopadne a jak na tom aktuálně v porovnání s vedoucím týmem tabulky jsme,“ dodal čtvrtý muž kanadského bodování SHK.

Bezpečnostní opatření

Na utkání se Vsetínem budou přijata zvýšená bezpečnostní opatření. Vstupenky si budou moci hostující příznivci zakoupit u zadního vchodu na Zimní stadion Václava Nedomanského. Proto prosíme všechny fanoušky, kteří z Valašska do Hodonína přijedou, aby vstupovali na stadion pouze zadním vchodem. Fanoušci Vsetína budou mít k dispozici svůj vlastní bufet i toalety.

Při vstupu budou probíhat namátkové osobní prohlídky a na stadion nebudou vpuštěny osoby, u nichž bude nalezena jakákoliv zbraň, alkohol či pyrotechnika. Stejně tak nebude povolen vstup fanouškům, kteří budou viditelně pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Kuba (A) - Hajný, Charvát, Hložánek - Venclík, Černohous.

VHK ROBE Vsetín: Šurý - Jeník, Mojžíš (C), Hryciow, Janáček, Weintritt, Ostrčil, Stuchlík - Kolařík (A), Kucharczyk, Luka - Finsterle, Vávra, Zúbek - Čech (A), Šilhavý, Čuřík - Vítek, Hrazdira, Hořanský.

Rozhodčí

Bc. Tomáš Zbořil (Olomouc) - Dominik Holibka (Olomouc), Bc. Michal Zedník (Prostějov).

Online

Podrobný online přenos ze zápasu Hodonín - Vsetín můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.

Všechny zápasy 33. kola (14. 1. - sobota)