Drtiči završí základní část na ledě Valašského Meziříčí

úterý 27.2.2018 | Josef Můčka

V rámci 49. kola, které nám přinese důležité souboje spíše na dálku, nežli přímo na místech dění, Drtiči vycestují na plochu valašskomeziříčských Bobrů. Toto utkání pro hodonínské hokejisty nebude důležité, co se týče postavení v tabulce, jelikož mají druhou příčku pevně obsazenou, ale vítězství by každopádně přineslo psychickou pohodu do playoff. Bobři budou hrát o čtvrtou až šestou příčku v tabulce a rozhodně nic neponechají náhodě. Napínavý střet bude odstartován v 18 hodin.

Bobři se na dálku budou rvát o lepší postavení v tabulce

Valašskomeziříčští hokejisté se opravdu nebudou zajímat jen o svůj vlastní zápas s Hodonínem, ale budou také sledovat vývoj a především výsledky z dalších dvou soubojů v devětačtyřicátém kole, protože na dálku se porvou o konečnou pozici v tabulce s Novým Jičínem a Kopřivnicí.

Ziskem třech bodů by si Valašské Meziříčí minimálně zajistilo pátou pozici. Kdyby nebodoval Nový Jičín, tak by se Valašskomeziříčští mohli posunout až na čtvrté místo, což by s sebou neslo značnou výhodu do playoff. Pokud ale Bobři nezískají ani bod, bude je hlavně zajímat souboj mezi Kopřivnicí a Porubou a velké dílo osudu. Kde tým Jiřího Weintritta skončí? To nám ukážou výsledky opravdu napínavého devětačtyřicátého kola.

V osmačtyřicátém kole Valmez vycestoval na území šumperských Draků, kde na něj čekal opravdu nepříjemný soupeř. První branka padla až v deváté minutě, kdy se vedení ujali domácí hokejisté. Valašskomeziříčští nezaháleli a během pěti minut otočili vývoj utkání na 1:3, ale dvacet vteřin před první sirénou snížili domácí hokejisté na rozdíl jediné branky. Ve druhé periodě padly jen dvě branky, a to z hokejek domácích hokejistů, kteří o přestávce před třetí částí měli náskok v podobě jediné branky.

Poslední třetina začala opatrně z obou stran. Tohle ale ukončil v devětačtyřicáté minutě Adam Hořanský, který s trochou štěstí doklepl kotouč za záda Svobody a srovnal tak stav utkání. Poté se ke slovu dostali už jen domácí hokejisté. Nejprve o šest minut později vstřelil vítěznou branku Lubomír Kovařík, a pak Milan Ostřanský do prázdné brány upravil na konečných 6:4.

S třiačtyřiceti body je nejproduktivnějším hráčem valašskomeziříčského týmu Petr Dvořák (15+28). O dva body méně má Jakub Pořický (21+20). Nejproduktivnějším bekem je Michal Žák (3+14).

194:145

Poznámka: Tabulka ukazuje statistiku vzájemných zápasů z pohledu Hodonína.

Drtiči nezaváhali ani doma s Opavou

Hodonínští hokejisté 28. února odehrají poslední zápas základní části, poté je čeká dlouhá čtrnáctidenní pauza, ve které bude dostatek času na odpočinek a i na trénink před semifinálovými zápasy. Zápas ve Valašském Meziříčí bude každopádně důležitý pro psychiku a pohodové naladění v průběhu přestávky.

V posledním domácím zápase v základní části Drtiči hostili na své půdě opavský Slezan. Utkání začalo po dlouhé době lépe pro domácí hokejisty,kteří už v patnácté vteřině vedli díky trefě Pavla Mojžíše. Po více jak minutě Patrik Raček vyrovnal stav utkání, poté ve třetí minutě Josef Tichý už otáčel vývoj zápasu. Po minutě a půl bylo opět srovnáno. Martin Miklík napřáhl na modré čáře a trefil přesně nepokryté místo hostujícího brankáře.

Tohle ještě v první třetině nebylo vše. Po menší odmlce se ve dvanácté minutě Opavští dostali zpět do vedení po dorážce Bohumila Hermana. Na rozdíl od první třetiny v té druhé padly jen dvě branky, a to jen do opavské brány, proto po téhle periodě domácí vedli o jednu jedinou branku.

Začátek třetí části vyzněl lépe pro domácí Drtiče, už v šestačtyřicáté minutě Vít Černohous posunul svůj tým do tříbrankového vedení. Poté se ještě za domácí tým prosadil Jan Matějka a Jakub Sajdl. Gólovou přestřelku završil za opavský tým Petr Wolf, který upravil na konečných 8:4.

Nejproduktivnějším hráčem z hodonínského týmu je Jakub Kadlec (22+22), s šestatřiceti body je druhým nejlepším Petr Jurča (24+12). Nejproduktivnějším obráncem je Pavel Mojžíš (7+20).

282

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body. V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) – Miklík, Mojžíš (A), Haloda M., Kobylík, Žabčík, Kužílek – Romančík, Kuba, Sajdl (A) – Jurča, Charvát, Matějka – Peška, Černohous (C), Hložánek – Kadlec

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Hajda, Rudl, Báchor, Jenáček, Váňa, Žák – Pokorný, Andris, Hořanský, Pořický, Vaněk, Seidler, Kývala, Varga, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka