Drtiči se po dvou smolných venkovních porážkách vracejí domů. Už ve středu vyzvou poslední Moravské Budějovice

pondělí 28.10.2019 | Redakce, Foto: Miroslav Pergl, Šumperský a jesenický deník

H O D O N Í N - Venkovní dvojzápas Drtičům nevyšel, bez bodu se tým zkušených trenérů Aleše Flašara a Michala Konečného vrátil ze Žďáru nad Sázavou i z Opavy. Dostat se zpět na vítěznou vlnu se hodonínští hokejisté pokusí v následujícím domácím dvojutkání. Už ve středu Jurča a spol. na Zimním stadionu Václava Nedomanského hostí poslední Moravské Budějovice. Utkání 14. kola východní skupiny druhé ligy začíná v osmnáct hodin.

Drtiči jsou před duelem s Žihadly jasnými favority, ale předcházející vzájemný souboj je pořádně bolel, takže jednoduchá šichta se nečeká ani ve středu večer.

Loňský vítěz východní skupiny se sice po výrazném omlazení a obměně kádru trápí, ale slovácký celek není momentálně v situaci, kdy by měl podceňovat jakéhokoliv soupeře.

Další domácí duel bude o koncentraci, poctivosti, nasazení, pohybu a hlavně proměňování šancí.

Žihadla vstřelila v jedenácti zápasech dvacet gólů

Žihadla nepřijedou do Hodonína na výlet, i kdy se trápí na všech frontách. Trenér Miroslav Vybíral zapsal se svými hráči jedenáct porážek v řadě a jeho mužstvo je jediné, které v probíhající soutěži nebodovalo.

Moravským Budějovicím se nedaří ani v koncovce. Celek z Vysočiny má na svém kontě pouhých dvacet vstřelených branek, což je po jedenácti zápasech zkrátka málo.

Vedení dalo důvěru Davidu Vackovi, který chytal v desíti případech. Jeho kolega Jan Radosta má na své pažbě tři starty. K mladým gólmanům patří i stejná obrana. Zadním řadám šéfuje Michal Kruckovyč.

Dvaadvacetiletý hráč nasbíral čtyři kanadské body za bilanci (1+3). Druhý Matyáš Šána je na tom podobně (0+4). V útoku se nejvíce daří Davidu Horkému. Zkušený forvard má více než bod na utkání (8+5). O čtyři body méně má jeho spoluhráč Petr Krutiš. Útočník Moravských Budějovic je hlavním mozkem gólových situací, jelikož má bilanci (1+8).

Bruslaři potvrdili roli favorita. Budějovice ztroskotaly na koncovce

Bruslaři byli v zápase papírovým favoritem, ale do vedení šli hosté, když se hned v první minutě trefil Svoboda. Domácím se podařilo ještě do přestávky srovnat. Matušík za bránou našel Semeráda a ten pálil na vzdálenější tyč. Ve druhé třetině si Bruslaři vytvořili dvoubrankový náskok dvěma rychlými brankami. Nejprve se trefil z mezikruží Mikeš a po něm Voříšek střelou z první vymetl pavučiny ze šibenice. V poslední třetině si domácí navýšili vedení na 5:1. Hostům už se podařilo jen výsledek kosmeticky upravit.

„Bohužel, hráči měli rozdíl v tabulce v hlavách. My jsme druzí, oni bez bodu poslední. Na druhou stranu tu jsou hráči z Moravských Budějovic, kteří mají motivaci navíc. Do utkání jsme nevstoupili dobře. Pak se nám podařilo srovnat. Kdybychom ve druhé třetině odskočili dřív, tak bychom měli utkání víc v rukou. Bylo vidět, že Budějovicím dochází síly. Hrály na brejky, což jim nevycházelo. Myslím, že jsme si to v pohodě pohlídali,“ řekl k utkání domácí asistent Pavel Zmrhal.

„Máme mladý mančaft. Měli jsme skvělý vstup do zápasu. Pak jsme měli z dobrého forčekingu plno šancí, které jsme neproměnili. My se pak neodměníme, nedáme gól vůbec z ničeho. To je až tristní, z čeho my nedokážeme skórovat. Soupeř si nevytvoří šanci, hrajeme normálně ve třetině pět na pět. Přesto soupeř dá branku přes hokejku. To je pak o osobní statečnosti hráčů, o osobním nasazení. Na tom trpíme. To už není o tom, že bychom se soupeřům nevyrovnali, ale o tom, že nedáváme vyložené góly. Na jeden gól se nedá vyhrát. Ten druhý už byl pak na konci z brejku. I přesto, že jsme hráli dobře, tak jsme znovu prohráli. Nejvíce jsem zklamaný z výsledku,“ přidal své hodnocení trenér hostů Miroslav Vybíral.

Představujeme soupeře ...

HC Moravské Budějovice 2019 je český klub ledního hokeje, který sídlí v Moravských Budějovicích v Kraji Vysočina. Založen byl v roce 2005. Svůj současný název nese od roku 2019 po změně majetkové struktury klubu.[3] Od sezóny 2012/13 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou černá a žlutá.

Historie ledního hokeje v Moravských Budějovicích

1919 – zřízení kluziště na loukách pod Heřmanskými kopci pod hlavičkou místní vojenské posádky

1925 – zřízení sokolského kluziště na městských sádkách 70. léta a 80. léta 20. století – neúspěšné snahy o vznik umělé ledové plochy a založení zimního stadionu ve městě

1995 – vznik prvních plánů na vybudování zimního stadionu

2003 – zahájeno jednání o vzniku prvního zimního stadionu ve městě

2005 – dostavění a slavnostní otevření prvního zimního stadionu ve městě; v témže roce byl založen současný klub

2012 – koupě druholigové licence od benešovského Lva

Poslední zápas soupeře

BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 2019 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Semrád (Matušík, Juráň), 36. Mikeš (Třetina), 38. Voříšek (Matušík, Kliment), 45. Kadlec (Plachý, Vala), 55. Kliment (Juráň) – 1. Svoboda (Krutiš, D. Horký), 59. Kosnar (Šáňa). Rozhodčí: Daniel Kraval – Martin Klouda, Petr Bělohlav. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 392.

Havlíčkův Brod: Altrichter – Semrád, Pospíchal, Benák, Vala, Kulhánek, Kliment – Přidal, Třetina, Mikeš – Matušík, Voříšek, Juráň – Plachý, Cachnín, Matušík – Holenda, Ludvík.

M. Budějovice: Vacek – Kruckovyč, Bazala, Šáňa, Brabec, Trnka – Svoboda, Alexa, M. Horký, Kosnar, Molnár, Piš, Procházka, Sigmund, Špaček, D. Horký, Krutiš.