Drtiči se po Šumperku pokusí zaskočit také vedoucí Moravské Budějovice

Drtiči se po Šumperku pokusí zaskočit také vedoucí Moravské Budějovice
pátek 4.1.2019 | Redakce

Jednoho druholigového lídra skolili, teď se chystají na další vedoucí tým. Hodonínští hokejisté po jednoznačném triumfu na ledě Šumperku spřádají plány také na Moravské Budějovice, které vládnou jižní skupině. Atraktivní souboj Drtičů s Žihadly se hraje v sobotu 5. ledna od sedmnácti hodin.

 
 

Slovácký celek odjede na Vysočinu v kompletním složení a v dobré náladě. Jurča a spol. skvěle zvládli vstup do nového roku 2019 a příjemné období chtějí prodloužit i v Moravských Budějovicích, kde však na Drtiče čeká velmi silný protivník.

Vždyť Moravské Budějovice vládnou celé skupině Jih. V prosinci neztratily jediný bod a v posledních patnácti zápasech pouze dvakrát podlehly svým soupeřům. Díky výhře nad Žďárem nad Sázavou strávily Vánoce na prvním místě.

Ve středu se ale Žihadla na body pořádně nadřela, když Pelhřimov zdolala po velkém boji 4:3. Vstup do zápasu měli domácí velice povedený, když se už na začátku páté minuty prosadil Kaminsky. Žihadla ovšem o chvíli později nejenže vyrovnala, ale navíc otočila stav zápasu. To samé se ale povedlo i Pelhřimovským, když převrátili průběžné skóre utkání na svou stranu dvěma trefami Petra Votápka. Už se zdálo, že Medvědi vykročí do nového roku vítězně, ovšem Moravské Budějovice opět převrátily skóre ve svůj prospěch a od Bělé si nakonec odvážejí všechny body.

V brance Žihadel dostává nejvíce prostoru Pavel Jekel, který drží skvělý průměr 1,7 obdržené branky za zápas. Produktivitě obránců vládne Daniel Kabelka se sedmi góly a devíti asistencemi. Nejproduktivnějším hráčem v útoku je legenda druhé ligy Ladislav Rytnauer. Ten s 24 góly vládne tabulce střelců celé ligy. Několik zápasů za Žihadla odehrál také Tomáš Plachý, který se z osobních důvodů vrátil do Pelhřimova, jenže předvánoční zápas v Kopřivnici byl pro zkušeného útočníka posledním měřením sil v letošní sezoně. Odnesl si z něj totiž nepříjemné zranění, které ho vyřadí ze zbytku letošního ročníku.

Součástí sobotního utkání bude oblíbená Plyšákiáda. Akci pořádá Fanklub Žihadla ve spolupráci s klubem. Nasbíraní plyšáci, kteří přinesou fanoušci na zimní stadion, udělají radost dětem v nemocnicích v Třebíči, Znojmě a v dětském domově Jemnice.

Atraktivní duel řídí trojice rozhodčích ve složení Zdeněk Pokorný, Robin Horký a Jiří Roupec.

Představujeme soupeře …

HC Moravské Budějovice 2005 je český klub ledního hokeje, který sídlí v Moravských Budějovicích v Kraji Vysočina. Založen byl v roce 2005. Od sezóny 2012/13 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou černá a žlutá.

Své domácí zápasy odehrává na zimním stadionu Moravské Budějovice s kapacitou 1 350 diváků.

Umístění

2005/06 - kraj. přebor - 6. místo
2006/07 - kraj. přebor - 1. místo
2007/08 - kraj. přebor - 1. místo
2008/09 - kraj. přebor - 1. místo
2009/10 - kraj. přebor - 1. místo
2010/11 - kraj. přebor - 2. místo
2011/12 - kraj. přebor - 1. místo - postup do 2. ligy
2012/13 - 2. liga sk. střed - 8. místo - čtvrtfinále
2013/14 - 2. liga sk. západ - 7. místo - čtvrtfinále
2014/15 - 2. liga sk. západ - 13. místo - osmifinále
2015/16 - 2. liga sk. východ - 6. místo - čtvrtfinále
2016/17 - 2. liga sk. střed - 3. místo - semifinále
2017/18 - 2. liga sk. střed - 3. místo - semifinále

Poslední zápas soupeře …

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Moravské Budějovice 2005 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Kaminsky, 23. Votápek (Kohút, Piš), 41. Votápek – 9. Ferda (Čejka, Pospíchal), 10. Mikeš (Horký, Čejka), 55. Peroutka (Kadela), 58. Ferda (Pospíchal, Havlát).
Rozhodčí: Jaroš – Schopf, Štěpánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1.
Pelhřimov: Holík (Urban) – Kříž, Vrátný, Kažimír, Port, Adam, D. Kasalý – Svoboda, Kaminsky, Kopic, Kohút, Votápek, F. Kasalý, Piš, Sigmund, Hladoník
Moravské Budějovice: Čáp (Vacek) – Trnka, Kadela, Veleba, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Čejka, Hrala, Ferda, Heinrich, Havlát

Soupeř pohledem trenéra …

„Opět po dvou dnech nás čeká soupeř a znovu vedoucí mužstvo druhé ligy. Víme, že Moravské Budějovice jsou v pohodě, mají nějakou vítěznou sérii, my ale budeme bojovat a pokusíme se soupeře překvapit. Chceme navázat na poslední výkon ze Šumperka. Taktika bude stejná jako proti Drakům. Na zápas jedeme kompletní a dobré náladě. Chceme si domů odvést nějaké body a svým výkonem potěšit věrné fanoušky. Snad nám to zase vyjde.“

Trenér SHK iClinic Hodonín Ivan Dornič 

Zápasový servis


9.8. | MOB - HOD | 1:6
24.8. | HOD - MOB | 3:4sn
3.11. | HOD - MOB | 4:3p
5.1. | MOB - HOD | 6:3
2.3. | HOD - MOB | 3:1
4.3. | MOB - HOD | 4:2
6.3. | HOD - MOB | 4:2
8.3. | MOB - HOD | 2:1
10.3. | HOD - MOB | 2:4

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS