Drtiči nahánějí třetí Valašské Meziříčí. Ve středu se představí na ledě posílených Moravských Budějovic

Drtiči nahánějí třetí Valašské Meziříčí. Ve středu se představí na ledě posílených Moravských Budějovic
pondělí 2.12.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Tohle nebude žádná selanka, snadný duel. Hodonínští hokejisté ve druhé lize čtyřikrát za sebou hráli po šedesáti minutách nerozhodně. Zatímco ve Valašském Meziříčí, Kopřivnici i doma se Žďárem nad Sázavou zvládli nájezdy i prodloužení, naposledy s Opavou prohráli. Ztracené dva body si chtějí vzít na ledě Moravských Budějovic. A i když jsou Žihadla ve východní skupině poslední, jednoduché to mít Drtiči rozhodně nebudou. Zápas 23. kola začíná na Vysočině v osmnáct hodin.

 
 

Hokejová Žihadla se po nevydařeném úvodu sezony krok po kroku zvedají. Asi nejlépe toto tvrzení dokládají čísla, neboť svěřenci Miroslava Vybírala dokázali během posledních čtyř zápasů získat pět bodů.

Mohlo jich přitom být ještě více, utkání s Valašským Meziříčím či Havlíčkovým Brodem měla žlutočerná letka rozehraná na vítězství za tři body, avšak poslední minuty zmíněných střetnutí se nepodařily. Nicméně, s ohledem na to, jak situace vypadala ještě před měsícem, kdy tým bojoval spíš sám se sebou než se soupeři, jde o znatelný progres.

Moravské Budějovice potrápily Havlíčkův Brod

Poslední bitvu sehráli žlutočerní s havlíčkobrodskými Bruslaři. Dobře rozehraný zápas se do vítězného konce dotáhnout nepodařilo. Jednatel a hlavní trenér Miroslav Vybíral však vidí pozitiva. „Výsledek je pro nás krutý, ale potvrdili jsme si to, že jsme schopni hrát s každým a být mu rovnocenným soupeřem. Kluci tvrdě pracovali, bohužel jsme neuhráli dvě situace po sobě, a to nás stálo body.“

Kde vidí šéf klubu od začátku ročníku největší posun? „Všichni volali po posílení mužstva, ale tyto kroky, pokud mají stát za to a přinést posun, musí být uvážené. Dlouhou dobu jsem čekal na možnost přivést klíčového obránce. To se povedlo. Před tím jsme měli nějaké možnosti, ale sešlo z nich a asi to tak mělo být. Velké věci se nerodí lehce a já jsem rád, že v naší organizaci máme hráče takového formátu jako je Roman Čermák. Roman tomu dodal potřebný klid. Díky němu dostala naše defenziva větší sebevědomí při zakládání útoku, samozřejmě nesmíme zapomínat ani na to, že rovněž naši mladí hráči se výkonnostně posouvají,“  praví Vybíral.

Žihadla pracují na aktivní obraně středního pásma a organizaci hry

O víkendu měla Žihadla volný los. Hráči Moravských Budějovic ale nezaháleli. Naopak, od trenéra dostali pořádně do těla. „Momentálně pracujeme hlavně na aktivní obraně středního pásma a organizaci hry v našem obranném pásmu. Samozřejmostí jsou přesilovky a oslabení. V rámci přípravy na jednotlivá utkání využíváme také video, kde si ukazujeme jednak naše chyby, ale zároveň věci, jež jsou v naší hře dobré, používáme jej také ke konkrétní přípravě na jednotlivé soupeře,“ tvrdí někdejší videokouč znojemských Orlů.

Pomohl brankář Haloda

Velký podíl na zlepšených výkonech mladého týmu má vyrovnaný brankářský tandem. David Vacek chytá spolehlivě od začátku ročníku, k němu se navíc podařilo přivést Ondřeje Halodu. Zlínský odchovanec, který okusil tuzemskou extraligu přitom potvrzuje své kvality, čehož si je Miroslav Vybíral dobře vědom. „Jsem rád, že se podařilo přivést Ondřeje Halodu, který doplnil Davida. Máme tak vyrovnanou brankářskou dvojici, kluci si sedli i lidsky, to je velké plus. Máme na výběr ze dvou kvalitních mladých gólmanů. Jeden je levák, druhý je opačný gard, což je další výhoda,“ pochvaluje si.

Ohledně celkového posunu však o jednotlivcích příliš mluvit nechce, stojí si za tím, že na učiněném pokroku má svůj podíl každý. „Nemluvil bych o jednotlivcích, každý má na posunu svůj podíl. Velmi tvrdě pracujeme v trénincích, staří mladým nic nedarují. Intenzita tréninků je na velmi vysoké úrovni. Samozřejmě je ale pořád na čem pracovat. Stále jsme teprve na začátku,“ ví Vybíral.

Ten se zároveň snaží svůj kádr ještě více zkvalitnit. Druhá polovina soutěže bude náročná, proto tvrdě pracuje na doplnění stávajícího hráčského materiálu. „Stále pracujeme na posílení a stabilizaci kádru. Čeká nás druhá polovina soutěže, která je velmi náročná. Mám v plánu posílení obrany i útoku. V obou případech jde o jednoho hráče. Věřím, že jednání dotáhneme do úspěšného konce a budeme ještě silnější.“

Cíl Žihadel? Stabilní výkonnost a dobrý herní projev

Žihadla mají pro druhou polovinu ročníku jasný cíl – chtějí se prezentovat stabilní výkonností a solidním herním projevem. Přesně tuto metu vytyčil svým svěřencům Miroslav Vybíral. „Chceme dosáhnout co největšího množství bodů a prezentovat se stabilní výkonností s dobrým herním projevem. Tým chce dělat svými výkony radost našim fanouškům. Stále máme před sebou dlouhou cestu. Fanoušci nás podporují při domácích i venkovních utkáních. Naši sponzoři nám také vyjádřili podporu, s tím, že jdeme společně správným směrem. Jen je potřeba trpělivost. Za to patří jim i městu Moravské Budějovice velké poděkování,“ uzavírá jednatel a hlavní trenér Miroslav Vybíral.

(zdroj: HC Moravské Budějovice 2019)

Obrozeným Moravským Budějovicím se na začátku sezony vůbec nedařilo. S patnácti prohrami v řadě a bez jediného bodu byly jasně nejhorším týmem druhé ligy. První letošní vítězství Žihadla zaknihovala až proti Opavě. Hned v dalším utkání získala bod se silným Valašským Meziříčím. A v kole silně potrápila suverénní Šumperk, který musel o výhru bojovat až do posledních chvil.

Na nelichotivou bilanci klubu zareagovali v Moravských Budějovicích přivedením nového hráče. Tým posílil dvacetiletý Josef Podlaha. Olomoucký útočník hostoval v Třebíči, odkud má kvůli malému vytížení vyřízeny střídavé starty právě do Moravských Budějovic.

Dalšími posilami jsou také čtyřiadvacetiletý obránce Roman Čermák, který požádal o uvolnění z Hodonína a třiadvacetiletý brankář Ondřej Haloda, který skončil v Šumperku. Haloda se v brance střídá se stejně starým Davidem Vackem. Nejproduktivnější hráči týmu jsou dlouholeté opory Moravských Budějovic David Horký (14+11) a Petr Krutiš (2+15). Velice mladý kádr se opírá o zkušenosti dvaačtyřicetiletého kapitána Žihadel Milana Procházku (5+5).

Představujeme soupeře ...

HC Moravské Budějovice 2019 je český klub ledního hokeje, který sídlí v Moravských Budějovicích v Kraji Vysočina. Založen byl v roce 2005. Svůj současný název nese od roku 2019 po změně majetkové struktury klubu.[3] Od sezóny 2012/13 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou černá a žlutá

Historie ledního hokeje v Moravských Budějovicích

1919 – zřízení kluziště na loukách pod Heřmanskými kopci pod hlavičkou místní vojenské posádky

1925 – zřízení sokolského kluziště na městských sádkách 70. léta a 80. léta 20. století – neúspěšné snahy o vznik umělé ledové plochy a založení zimního stadionu ve městě

1995 – vznik prvních plánů na vybudování zimního stadionu

2003 – zahájeno jednání o vzniku prvního zimního stadionu ve městě

2005 – dostavění a slavnostní otevření prvního zimního stadionu ve městě; v témže roce byl založen současný klub

2012 – koupě druholigové licence od benešovského Lva

Poslední zápas soupeře

HC Moravské Budějovice 2019 - BK Havlíčkův Brod 3:4 po prodloužení (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Horký (Procházka, Kosnar), 15. Kruckovyč (Horký, Svoboda), 47. Procházka (Čermák, Horký) – 22. Voříšek (Mikeš), 57. Kuchta (Ludvík, Cachnín), 57. Mikeš (Třetina, Přidal), 62. Cachnín (Vala). Rozhodčí: Vojtěch Král – David Urubčík, Jan Vašíček. Vyloučení: 6:5. Bez využití.  Diváci: 413. Střely na branku: 29:37 (12:9, 10:11, 6:14 – 1:3). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4p.

Moravské Budějovice: Haloda (Vacek) – Bazala, Kruckovyč, Trnka, Šána, Čermák, Marcinko – Piš, Kosnar, Sigmund, Sorger, Podlaha, Svoboda, Hovsepjan, Procházka, Molnár, Horký.

Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Nepokoj, Semrád, Vala, Pospíchal, Kliment, Benák – Voříšek, Třetina, Přidal – Juráň, Matušík, Mikeš – Kuchta, Cachnín, Ludvík – Holenda. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS