Drtiči míří do Opavy bez Růžičky a Kellnera, do sestavy se naopak vrací obránce Fišera

Drtiči míří do Opavy bez Růžičky a Kellnera, do sestavy se naopak vrací obránce Fišera
úterý 27.11.2018 | Redakce

Bez útočníka Marka Růžičky a obránce Mario Kellnera odjíždějí hodonínští hokejisté do Slezska, kde se v rámci předehrávky 21. kola východní skupiny druhé ligy postaví domácí Opavě. Drtiči chtějí na ledě Slezanu potvrdit zlepšenou formu a navázat na předcházející tři vítězství. Pomoct jim k dalším bodům má uzdravený bek Fišera a možná také další posila.

 
 

Utkání se oproti původně plánovanému termínu sehraje už v úterý 27. listopadu od osmnácti hodin. Důvodem přesunu je kolize s fotbalovým zápasem SFC Opava s pražskou Spartou.

Drtiči jedou do Slezska v dobré náladě. Poslední tři zápasy herně i výsledkově zvládli a v tabulce východní skupiny se dostali na čtvrté místo. Opava je šestá, ale na Hodonín ztrácí pouze bod, takže pokud se chtějí Jihomoravané udržet před úterním soupeřem, musí bezpodmínečně bodovat.

Dorničův tým je oproti tradičnímu rivalovi v psychické výhodě, protože předcházející dva vzájemné souboje s Opavou ovládli po výsledcích 3:2 a 5:1.

Slezan se ale stejně jako Hodonín dostal na konci listopadu do slušné formě. Opavští hokejisté naplno bodovali ve třech z posledních čtyř duelů, v posledním zápasů si hladce poradili se soupeřem z Pelhřimova. V první třetině načali Lední Medvědy dvěma góly, ve druhé části nasázeli další čtyři branky, a nakonec zvítězili hladce 9:0.

Opavští se rozjížděli pomaleji. Skóre otevřel Pělucha a po něm se v první třetině prosadil i Malina. „Začátek utkání byl sice z naší strany více než rozpačitý, ale od druhé třetiny jsme přidali v bruslení a zápas dovedli k povinnému vítězství,” řekl opavský kouč Martin Janeček po jednoznačné výhře 9:0.

Od druhé dvacetiminutovky už to byl v podání Slezanu koncert. Postupně skórovali Černý, Jánošík i Wolf a podruhé v utkání se prosadil Malina. Lední Medvědi se nezmohli na odpověď, naopak ve třetí části inkasovali další tři branky a bylo hotovo.

„Po utkání jsem hráčům poděkoval, ale jedním dechem jsem dodal, že nás v úterý čeká úplně jiný level, na který je třeba se koncentrovat už teď,“ vyhlíží Janeček zápas s Hodonínem.

Na soupisce Opavy je také prostějovský obránce Matěj Bažant, který má vyřízeny střídavé starty.

Úterní duel začíná v osmnáct hodin. Řídit ho bude trojice rozhodčích Václav Šutara, Martin Konvička a Mikuláš Dohnal.

Představujeme soupeře …

HC Slezan Opava (celým názvem: Hockey Club Slezan Opava) je český klub ledního hokeje, který sídlí v Opavě v Moravskoslezském kraji. Založen byl v roce 1945. Svůj současný název nese od roku 1999. Od sezóny 2007/08 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou červená, žlutá a bílá.

Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Opava s kapacitou 6000 diváků

V Opavě existoval hokejový klub již před válkou, německý Troppauer EV, založen 1908. Využíval přírodního kluziště, které stávalo na místě dnešního stadionu. Po Vídni a Budapešti je jednalo o největší kluziště ve střední Evropě, vzniklo 1858. Již v roce 1927 byly vypracovány podmínky na vybudování kluziště s umělým ledem Opavě. V roce 1935 započaly stavební práce, ale nedostatek financí a politická situace neumožnila stavbu dokončit. Přesto se stal opavský celek mistrem německého svazu a po začlenění do nejvyšší nově vzniklé československé ligy. V letech 1940–1941 byl TEV účastníkem německého mistrovství v ledním hokeji. Po ukončení války došlo k vysídlení německého obyvatelstva a klub byl těmito událostmi nenávratně zrušen.

Nově vzniklý ryze česká klub HC Slezan Opava (1945) stále neměl k dispozici umělý led a tak některá utkání hrál na hřištích soupeřů, tréninky probíhaly na ostravském zimním stadionu. Klub byl ale úspěšný a již v roce 1951 se probojoval do nejvyšší soutěže, kterou hrál do roku 1953, kdy z ní sestoupil. Právě v tomto období probíhala stavba vlastního zimního stadionu (otevřen v roce 1954, zastřešen, jako třetí v republice, roku 1956). Do nejvyšší soutěže se Opava dostala i v letech 1957 a 1960, vždy ale pouze na jednu sezónu. Další roky hrála Opava ve 2. lize, často se pohybovala na předních místech.

Do nejvyšší soutěže (již extraligy) se opavský klub dostal na jaře 1996, kdy vyhrál baráž. Další dvě sezóny se extraligový hokej v Opavě udržel (nicméně se zde každou sezonu hrála baráž o udržení), třetí sezónu (1998/1999) se baráži vyhnul, ale po jejím ukončení byla extraligová licence majitelem klubu, podnikatelem Radimem Masným, přesunuta do HC Havířov. Od sezóny 1999/2000 se tak v Opavě hrála 1. liga, ze které opavský klub v sezóně 2004/2005 sestoupil. V sezóně 2007/2008 se klub HC Slezan Opava umístil na 8. místě základní části skupiny východ 2. ligy. Ve čtvrtfinále play-off se utkal s vítězem základní části, SHK Hodonín, se kterým prohrál 3:2 na zápasy. Od té doby se oba týmy pravidelně utkávají ve stejné soutěži.

Poslední zápas soupeře:

HC Slezan Opava - HC Spartak Pelhřimov 9:0 (2:0, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Pělucha (Rousek, Zelenkov), 15. Malina (Spratek, Herman), 21. Černý (Hartmann, Wolf), 34. Jánošík (Bjurkland, Herman), 35. Wolf (Herman, Slavík), 36. Malina (Spratek, Zouhar), 48. Spratek (Malina), 50. Šindelář (Vilinskij, Zelenkov), 56. Spratek (Krejčí).
Rozhodčí: Vaněk – Bubela, Zedník. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Průběh utkání: 9:0.
Opava: Wanecki – Zouhar, Krejčí, Šindelář, Štindl, Vilinskij, Slavík – Pělucha, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf, Hartmann, L. Černý, Malina.
Pelhřimov: Holík – Kříž, Vjačka, A. Černý, Krtek, Port, Kasalý – Hadrava, Vysloužil, Kopic, Votápek, Siřiště, Šulák, Kasalý, Šafránek, Kuba.

Soupeř pohledem trenéra …

„Vždycky se dívám na poslední zápas soupeře a Opava rozbila devíti góly Pelhřimov, takže je jasné, že nás nečeká jednoduché utkání. Je vidět, že jak my, tak i další druholigová mužstva se dávají do kupy a dostávají se do formy. Opět se potvrzuje, že letošní ročník je velmi vyrovnaný. Mezi týmy nejsou velké rozdíly. V každém zápase rozhodují individuální chyby hráčů a právě těch se musíme na ledě Opavy vyvarovat. Pokud chceme uspět, musíme také dodržet herní systém. Chlapci jsou ale dobře naladění. Chceme pokračovat v posledních výsledcích. Věřím, že utkání zvládneme a domů přivezeme všechny body. Hráči mají spoustu zranění, šrámů. Určitě nebude hrát Růžička s Kellnererm, do sestavy se naopak vrací obránce Fišera. A možná soupeři připravíme ještě jedno překvapení.“

Trenér SHK Hodonín Ivan Dornič 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS