Drtiči mají za sebou první týden přípravy. Každý trénink byl zatím jiný, pochvaluje si Charvát

Drtiči mají za sebou první týden přípravy. Každý trénink byl zatím jiný, pochvaluje si Charvát
pondělí 27.5.2019 | Redakce

Dlouhé běhy u něj nehrozí, ale baví ho cvičení, a když má čas, připravuje se individuálně. Po sezoně si chodí zahrát fotbal do Mikulčic, aby měl i jiný pohyb. „V sezoně po práci jsem rád, že vůbec stíhám tréninky a zápasy, takže do posilovny a k cvičení se dostanu mnohem méně, než bych chtěl, a tak si to v létě musím vynahradit,“ říká útočník Drtičů Matěj Charvát.

 
 

Druholigoví hodonínští hokejisté za sebou mají první týden suché přípravy. „Zatím se to ještě moc hodnotit nedá, ale co jsem pochopil, tak bude hodně zaměřená na nohy,“ usmívá se pětadvacetiletý forvard. „Každý trenér má jiný druh přípravy, tak snad nás dobře připraví na sezonu,“ věří Charvát.

Trenéři Flašar s Konečným nachystali na první dny neoblíbeného drilu pestrý program. Drtiči navštívili posilovnu, skákali a cvičili s vlastním tělem. Pro zábavu si zahráli také nějaké hry. „Každý trénink byl zatím jiný,“ pochvaluje si hodonínský odchovanec a rodák.

Novou trenérskou dvojici zatím hodnotit nechce. Ale stejně jako další Drtiči cítí, že by to pod zkušenými kouči mohlo fungovat. „Pana Flašara jsem měl možnost už poznat během minulé sezony a musím říct, že jsme si sedli. Pana Konečného teprve poznávám, bavili jsme se o pár věcech ohledně hokeje a snad to bude vše klapat, takže jsem zatím spokojen s tímto duem,“ říká Charvát.

Zkušení trenéři patří mezi bouřliváky. Někdejší výborní hokejisté jsou na svěřence hodně přísní. Nemají rádi šlendrián, naopak sázejí na tvrdou práci a poctivý přístup. „Na vtípky se ale vždycky najde prostor. Ty nesmějí chybět na žádném tréninku. Trenéři to moc dobře znají, ale asi se nějakých velkých úlev nedočkáme,“ tuší Charvát.

Ve volných chvílích sledoval mistrovství světa na Slovensku. V televizi si nenechal ujít téměř žádný zápas českého národního týmu. Zklamalo ho pouze semifinále s Kanadou, jinak byl s výkony Říhovy družiny spokojený. „Český tým byl dobře poskládaný. Hlavně v základní skupině hrál pěkný hokej. Jenom se mi nelíbily některé tahy trenéra Říhy. Mrzelo mě, že třeba ve čtvrtfinále proti Německu seděl Vrána na tribuně a nehrál,“ přiznává hodonínský hokejista, kterého překvapily Rakousko a Francie, že se nedokázali udržet v elitní skupině. „Líto mi bylo také domácího Slovenska, že mu to letos nevyšlo. Letos mě ale překvapili, jak dobře hráli,“ prohlásil.

I když to má do Bratislavy z Hodonína kousek, žádný zápas osobně neviděl. „Nebyl jsem se dívat. Ve skupině mi to nějak nevyšlo a teď, když vidím ceny vstupenek, radši posedím s kamarády u piva a podívám se na to v televizi,“ dodává Charvát. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS