Drtiči jdou na Žihadla. „Samozřejmě víme, že musíme vyhrát. Jiná možnost ani není," uvědomuje si trenér Konečný

Drtiči jdou na Žihadla. „Samozřejmě víme, že musíme vyhrát. Jiná možnost ani není,
úterý 29.10.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Tyhle zápasy nemá rád žádný hráč ani trenér. Souboje s posledními týmy tabulky vždycky bývají ošidné. Očekávaní fanoušků jsou velká, a pokud se to zvrtne, bývá z toho velký malér. Hodonínští hokejisté ale věří, že ve středečním utkání s Moravskými Budějovicemi zvládnou roli favorita a do tabulky si připíší povinné body. „Nemáme co získat, akorát ztratit,“ uvědomuje si také kouč Drtičů Michal Konečný. „Ale samozřejmě víme, že musíme vyhrát. Jiná možnost ani není,“ přidává.

 
 

Slovácký celek po dvou těsných porážkách nutně potřebuje zabrat. „Pokud protrhneme střelecká trápení, dostaneme se do vedení a bude nám to tam padat, měli bychom utkání zvládnout,“ ví trenér SHK.

I když se Jihomoravané stále drží na čtvrtém místě východní skupiny, první tři mužstva se Hodonínu nepříjemně vzdalují. „Na klucích je vidět, že to moc chtějí protrhnout, ale v koncovce se jim nedaří. Místy je to až moc velká křeč. Nesmíme ale propadat nějakým poraženeckým náladám,“ uklidňuje situaci Konečný.

Jurču a spol. momentálně nejvíce sužuje nepřesná koncovka. Drtiči si v každém zápase vypracují spoustu vyložených šancí, pálí z výborných střeleckých pozic, ale na každý gól se neuvěřitelně nadřou. „Nemůže to ale trvat věčně,“ví Konečný.

Ten tvrdí, že hráči na trénincích šance s přehledem proměňují, v zápase ale chybí borcům v oranžovo-modrých dresech větší klid a přesnost. „Věřím, že to kluci brzy protrhnou,“ přeje si nejen zkušený kouč.

Na mizernou koncovku slovácký celek doplatil i v posledních dvou venkovních duelech ve Žďáru nad Sázavou a v Opavě, kde pokaždé těsně prohrál.

Doma s Moravskými Budějovicemi by ale Drtiči měli být mnohem produktivnější. Vždyť Žihadla všechny zápasy prohrála a doposud nezískala ani bod. „To jsem opravdu nečekal,“ přiznává Konečný. „Hráli jsme s nimi dvakrát v přípravě a nehráli špatně. Je pravda, že dvakrát dostali nářez, ale jinak byly jejich utkání velice těsné. Co si tak vybavuji, dlouho trápili i Havlíčkův Brod nebo Šumperk,“ připomíná Konečný. „Určitě nás čeká nevyzpytatelný soupeř,“dodává.

Drtičům bude ve středečním zápase scházet obránce Ševčík, který v sezoně obdržel třetí vysoký trest, a proto bude proti Žihadlům stát. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS