Drtiči hostí neoblíbený Nový Jičín. V případě výhry půjdou na druhé místo

úterý 4.12.2018 | Redakce

Dvakrát to nevyšlo, teď se snad konečně dočkají. Hodonínští hokejisté ve 23. kole druhé ligy přivítají neoblíbený Nový Jičín. S Ďábly letos pokaždé prohráli shodně 3:4, nyní je čas na odplatu. Drtiči se v případě domácího triumfu nad Severomoravany posunou už na druhou příčku tabulky východní skupiny. Atraktivní bitva se na Zimním stadionu Václava Nedomanského hraje ve středu 5. prosince od osmnácti hodin.

Nový Jičín patří mezi velké letošní překvapení. Parta kouče Petra Macháčka pravidelně boduje, a i když naposledy nezvládla venkovní duel v Havlíčkově Brodě, do Hodonína přijede s velkým odhodláním.
Poslední ztráta na Vysočině hosty mrzela, neboť prohráli pouze o gól 3:4. „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, ale domácím jsme byli vyrovnaným týmem. Za stavu 0:2 jsme měli šanci na kontaktní gól, ale zastavila nás branková konstrukce. Dvojnásobnou přesilovkou jsme se vrátili do hry, ovšem individuální chybou na konci druhé třetiny jsme se připravili o vyrovnání. Kdybychom získali bod, byli bychom spokojeni, ale hokej je hra chyb a domácí jich předvedli málo. Havlíčkův Brod je silný soupeř, ale ukázalo nám to, že můžeme hrát i s takto silným mužstvem,“ uvedl po sobotním napínavém střetnutí kouč Nového Jičína Petr Macháček.
Soubor z Kotliny si vytvořil tříbrankové vedení, které takřka vzalo za své ve druhé třetině, když jej hosté dokázali dvěma trefami umazat. V poslední části hry kontrolovali hráči pod vedením trenéra Jiřího Čelanského hru a došli si pro cenné tři body. „Důležité je to, že jsme vyhráli, jelikož se nacházíme v herní krizi. Utkání jsme měli pod kontrolou a dvěma zbytečnými fauly jsme dostali soupeře do hry. Ve třetí třetině jsme si výsledek pohlídali a bereme zasloužené tři body. Klukům bych chtěl poděkovat a doufám, že na vítězství navážeme v dalších zápasech,“ prohlásil asistent trenéra BK Havlíčkův Brod Richard Cachnín.

Drtiči se po těsné výhře v Českých Budějovicích na Nový Jičín věří. Mužstvo ze Slovácka má slušnou formu, a pokud se vyvaruje zbytečných chyb a hloupých vyloučení, může doma uspět. Cesta za třemi body vede přes obětavý výkon, poctivou hru a proměňování šancí.
Hodonínští hokejisté rovněž spoléhají na podporu publika a věří, že si i na začátku adventu najdou příznivci SHK cestu na Zimní stadion Václava Nedomanského, kde se ve středu večer bude bojovat o druhé místo tabulky. Drtiči do toho!

Utkání budou řídit Radim Slavka, Bohuslav Maloušek a Martin Hübl.

Představujeme soupeře …

HK Nový Jičín je český klub ledního hokeje, který sídlí ve městě Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. Založen byl v roce 1946 pod názvem SK Nový Jičín. Svůj současný název nese od roku 2014. Od sezóny 1994/95 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou modrá, červená a bílá.

Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Nový Jičín s kapacitou 2 000 diváků

Klub byl založen pod názvem TJ Nový Jičín v roce 1946. Hrálo se na ledové ploše, která vznikla v zimních měsících na škvárovém fotbalovém hřišti. Nový Jičín hrál okresní přebor, v sezóně 1953/1954 se klubu nepodařilo postoupit do krajského přeboru. Do I. třídy úspěšně postoupil po sezóně 1968/1969, problémy ale způsobovalo počasí, takže tréninky i zápasy se musely často odehrávat v okolních městech na umělých ledových plochách. O dva roky později postoupil novojičínský klub do oblastního přeboru a již o rok později do divize. Na začátku roku 1974 byl zprovozněn zimní stadion. Po sezóně 1978/1979 postoupil Nový Jičín do II. ligy, ve které se udržel do konce sezóny 1980/1981. V roce 1980 byl zimní stadion zastřešen. Další téměř jeden a půl desetiletí hrál novojičínský tým přebor, do 2. ligy znovu postoupil po sezóně 1993/1994. V sezóně 1997/1998 hostoval v Novém Jičíně na několik utkání Petr Nedvěd, Čechokanaďan hrající NHL. Sezónu 2000/2001 Nový Jičín vyhrál (ve finále play-off porazil HC Přerov), v baráži o 1. ligu ale neuspěl. I tak to ale byla nejúspěšnější sezóna v historii novojičínského týmu. HC Nový Jičín v prozatím poslední sezóně 2007/2008 skončil po základní části na 2. místě skupiny východ 2. ligy, ve čtvrtfinále playoff vyhrál nad Šternberkem, v semifinále jej ale porazil HC ZUBR Přerov 3:1 na zápasy.

Názvy klubu

1946 – SK Nový Jičín (Sportovní klub Nový Jičín)
1965 – TJ Nový Jičín (Tělovýchovná jednota Nový Jičín)
2001 – HC Nový Jičín (Hockey Club Nový Jičín)
2014 – HK Nový Jičín (Hokejový klub Nový Jičín)

Poslední zápas soupeře:

BK Havlíčkův Brod - HK Nový Jičín 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Přidal (Semrád, Třetina), 18. Michálek (Třetina, Přidal), 26. Šmíd (Kadeřávek, Milfait), 40. Michálek (Semrád, Třetina) – 36. Lehečka (Poruba, J. Sonnek), 39. Adamík (Slovák, Chvostek), 56. Adamík (Poruba, Lehečka).
Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Martin Musil, Roman Komínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 519. Střely na branku: 41:22 (13:6, 16:8, 12:8). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.
Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Kulhánek, Semrád, Kopic, Vala, Šmíd, Kadeřávek – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait, Voříšek, Chlubna – Beneš, Ludvík, Blinka – Kuchta, Kozlík.
Nový Jičín: V. Sonnek (D. Palička) – Adamík, Hruška, Hrachovský, Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, F. Palička, Krupa, Málek, Lehečka, Chvostek, Poruba, Zedník, Vaňo, J. Sonnek, Slovák, Irgl.

Soupeř pohledem trenéra …

„Chlapci si hned po sobotním zápase v autobuse uvědomili, že ve středu nás čeká přímý souboj o druhé místo se soupeřem, se kterým jsme dvakrát dost nešťastně prohráli. Hráči jsou odhodlaní a nažhavení konečně proti Novému Jičínu uspět. Doma bychom měli hrát na čtyři kompletní formace. Chceme podat kolektivní, disciplinovaný a bojovný výkon. Věřím, že s podporou našich diváků, kteří umějí vytvořit dobrou domácí kulisu, těžké utkání zvládneme a do tabulky si připíšeme další tři důležité body.“