Drtiči hlásí posilu do brankoviště. Z Banské Bystrice přichází talentovaný gólman Gajan

Drtiči hlásí posilu do brankoviště. Z Banské Bystrice přichází talentovaný gólman Gajan
čtvrtek 31.1.2019 | Redakce

Drtiči zvyšují konkurenci v brankovišti a posilují pozici gólmana před rozhodující částí sezony. Vedení SHK iClinic Hodonín získalo slovenského brankáře Mateje Gajana. Talentovaný mladík, který chytal v druholigových Levicích, přichází na hostování do konce letošní sezony z Banské Bystrice. K dispozici trenérům Dorničovi a Flašarovi bude už v sobotním venkovním zápase na ledě Pelhřimova.

 
 

„Před blížícím se play-off nechceme nic podcenit a když se nám naskytla možnost angažovat tohoto šikovného gólmana, nebylo co řešit. Jsem rádi, že je Matej u nás v Hodoníně. Snad se mu bude dařit a posune se v kariéře zase o kousek dál,“ přeje si šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Matej Gajan strávil většinu kariéry v rodné Banské Bystrici, kde s hokejem také začínal. I v letošní sezoně se talentovaný gólman připravoval s extraligovým týmem v mateřském klubu, ale pravidelně chytal v druholigových Levicích, které vládnou západní skupině.

„V Levicích je výborná parta mladých lidí, vyztužená takovými osobnostmi, jakými jsou mistr světa z roku 2002 Dušan Milo nebo další bývalý slovenský reprezentant Juraj Štefanka,“ prohlásil na konci loňského roku Gajan.

Student Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici v minulé sezoně dělal dvojku Andreji Košarišťanovi v play-off slovenské extraligy. Nyní bude talentovaný gólman sbírat cenné zkušenosti na Moravě.

Matej Gajan

Datum narození: 22. října 1998, Banská Bystrica
Pozice: brankář
Výška: 190 cm. Váha 82 kg
Držení hokejky: pravák

Kariéra:
HC iClinic Banská Bystrica (2009-2018)
Levice (2018/2019)
Hodonín (2019)

Letošní bilance:
Levice – 12 zápasů – 323 střel na branku – 27 obdržených gólů – 2,44 průměr obdržených branek na zápas - 296 počet zásahů - 91,64 % úspěšnost zákroků – 2 čistá konta 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Copyright © 2003-2019 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS