Drtiče čeká první přípravný duel. V Trnavě nastoupí také útočník Balán

Drtiče čeká první přípravný duel. V Trnavě nastoupí také útočník Balán
úterý 6.8.2019 | Redakce

Po třech trénincích čeká na hodonínské druholigové hokejisty první přípravné utkání. Drtiči se ve středu představí na ledě Trnavy, kde vyzvou domácí Gladiátory. Zápas začíná na Slovensku v 17.30.

 
 

Trenéři SHK Hodonín Michal Konečný s Alešem Flašarem budou mít k dispozici kompletní čtyři útoky a sedm obránců. S Drtiči do Trnavy jede také Stanislav Balán. Zkušený třiatřicetiletý útočník, který v kariéře prošel Zlínem, Popradem, Vítkovicemi a Karlovými Vary, by se mohl vrátit domů a v nadcházející sezoně mohl nosit dres Drtičů! „Věřím, že se domluvíme. Standa je Hodoňák, byla by to pro nás velká posila,“ věří kouč Michal Konečný.

Od prvního utkání mnoho nečeká. „Máme za sebou teprve pár tréninků. Zatím přemýšlíme nad sestavou, jak to budeme řešit. Šanci samozřejmě dostanou všichni hráči. Uvidíme, jak to bude vypadat,“ pravil Konečný.

Hokejisté Trnavy vyjeli na led po měsíční přestávce v pondělí 29. července. Novým trenérem Gladiátorů se stal Štefan Mega. Několika změn doznal i hráčský kádr. Odchod do Švédska ohlásil Ondrej Valo, do Norska na studijní pobyt odešel Filip Klema, který na severu Evropy bude hrát i hokej. Naopak z Finska se domů vrací brankář Ivanovič. Návrat do Trnavy hlásí také Roman Jurák a do přípravy s prvoligovým slovenským týmem se zapojili také další zajímaví hráči. „Naše áčko bude stejně jako v minulé sezoně sloužit především našim mladým hráčům jako odrazový můstek do dospělého hokeje,“ uvedla na klubovém webu prezidentka Gladiátorů Adriana Hosťovecká.

Hokejisté Trnavy absolvovali letní suchou přípravu v domácím prostředí, hráči z jiných měst trénovali individuálně. „Věřím, že v dobré formě pobijí o své místo v našem kádru, který je stále otevřený. Samozřejmě kromě hokejové připravenosti úlohu sehrají i podmínky, které můžeme hráčům nabídnout, takže je všechno otevřené,“ říká Hosťovecká.

Šéfka Trnavy věří, že mužstvo nebude v první lize pouze bojovat o záchranu.

Něco o soupeři …

Hokejový klub Trnava nebo Trnava Gladiators je klub ledního hokeje, sídlící ve slovenském městě Trnava.

První zpráva o trnavském hokeji pochází z roku 1923, kdy místní výběr nastoupil na orelském hřišti proti 1. ČsŠK Bratislava. Ve třicátých letech trnavští působili v Západoslovenské župě, v roce 1957 vznikl hokejový oddíl Spartak Trnava, který působil ve třetí nejvyšší československé soutěži. Ve městě působilo také vojenské mužstvo Dukla Trnava, který hrál v letech 1969 až 1973 1. slovenskou národní hokejovou ligu a zanikl po zrušení starého zimního stadionu. V roce 1998 postoupili trnavští hokejisté do druhé nejvyšší soutěže, tehdy pod názvem Harvard Trnava jako farmářský klub Slovanu Bratislava, v němž krátce působil i Miroslav Šatan. Spolupráce byla ukončena v roce 2000 a tým se ze soutěže odhlásil. Znovu postoupil už jak HK Trnava v roce 2004 a od té doby hraje druhou nejvyšší soutěž nepřetržitě, nejlepšími výsledky bylo 3. místo v letech 1999, 2000, 2008, 2009 a 2014. Trnava má také úspěšné mládežnické týmy, dorostenci působí ve slovenské extralize. 

Zápasový servis

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS