Dost bylo cukroví a vánoční pohody. Období mezi svátky okoření tvrdá bitva s Kopřivnicí

pondělí 26.12.2016 | Petr Svoboda

Vánoční kolotoč se pomalu, ale jistě, zastavuje a rozjíždí se kolo nové, a sice devětadvacáté kolo východní skupiny druhé ligy. Baník se v posledním zápase tohoto kalendářního roku utká s nevyzpytatelným soupeřem z Kopřivnice, kterému v posledním vzájemném zápase, před více než měsícem, nadělili hořkou „desítku“ a tím naskočili na velmi důležitou bodovou sérii, která je udržela ve hře o třetí místo. Zvládnou Drtiči před Silvestrem zapsat důležité tři body? To zjistíte již tuto středu na Zimním stadionu Václava Nedomanského.

S Kopřivnicí se hraje těžko a poznali to už i favorité

Tým z města Tatrovek začal tuto sezónu možná trochu nad očekávání dobře a pokud vynecháme pár nepovedených zápasů, o body dokázal obírat Porubu, Nový Jičín a právě Drtiče, kterým vzal v říjnu domácí neporazitelnost a nadělil jim tvrdou porážku 7:3. Tým ze Slovácka pak celý měsíc výsledkově tápal, až do zmíněného desetigólového přídělu, který si na svém ledě vytrpěla právě Kopřivnice.

Jinak se kopřivničtí drží s pohodovým třináctibodovým náskokem na sedmém místě a s pouhou sedmibodovou ztrátou na Baník a pokud je nepotká nějaká větší výsledková krize, jistě se dostanou do vyřazovací části. Na tomto faktu má největší zásluhu vítkovický odchovanec Samuel Ollender (11 + 16), který je spolu s Martinem Tomáškem (12 + 15) nejproduktivnějším hráčem týmu. Tito dva také řídili překvapivou předvánoční výhru 3:2 po prodloužení s Porubou a dále táhnou svěřence trenéra Václava Slabého za vyššími příčkami. Dalším důležitým hráčem je Adam Červenka (13 + 9).

S týmy z nižší části tabulky už to taková sláva není

Největším trápením byly letos pro Kopřivnici především zápasy s Technikou Brno, která si z předchozích dvou utkání odnesla pět ze šesti možných bodů, což činí téměř třetinu letošního bodového zisku posledních Brňanů. Zlom přišel až v půlce prosince, kdy se družina kolem zkušeného brankáře Adama Vrby radovala z vítězství 9:5.

„Jsme rádi, že jsme konečně Techniku v letošní sezoně porazili, ze čtyř zápasů čtyři body. Dali jsme devět gólů, je to pěkné, ale dostali jsme pět gólů. To je strašně moc. Nevím co bych dal za to aby jsme vyhráli normálně 3:1 nebo takovým výsledkem, který by ukázal větší zodpovědnost vzadu,“ postěžoval si po divokém utkání se Sovami kopřivnický lodivod Václav Slabý.

“Mně tam ta zodpovědnost chybí, ale důležité je že jsme dali těch devět branek,“ doplnil. Po zápase tak mohl být velmi vděčný svému svěřenci Samuelu Ollenderovi, který v utkání zapsal čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí.

Přetahovaná s Šumperkem a Jičínem pokračuje

Oranjes se na začátku měsíce celkem dařilo. Nejprve obral o cenný bodík lídra tabulky ze Vsetína, přestože mohla Drtiče velmi mrzet ztráta čtyřgólového náskoku v poslední třetině, a poté si bez problémů poradil s brněnskou Technikou. Tvrdý úder přišel ve středu čtrnáctého od ostravské Poruby, která hostům tehdy nastřílela sedm gólů. Následovala týdenní pauza během které si oranžovo-modří vyčistili hlavu, aby následně zabrali v zápase s tabulkovým soupeřem z Nového Jičína a snížili bodové manko na třetí místo.

A že to bylo důležité utkání, jelikož jičínští příliš často na svém ledě neprohrávají, věděl i nejproduktivnější obránce Drtičů Marek Haloda. „První třetinu jsme odehráli špatně, ale ustáli jsme ji, což bylo důležité pro další vývoj zápasu. Po třetině byl v kabině trošku fén. Od druhé třetiny jsme začali hrát jiný hokej, který domácím dělal problém. Povedlo se nám stupňovat tlak a nakonec jsme srovnali a vyhráli v nájezdech. Podařilo se nám přivést důležité dva body ze hřiště těžkého soupeře,“ řekl hodonínský bek, který shodou okolností v loňské sezóně za Nový Jičín nastupoval.

„Ve středu nás čeká poslední utkání roku s Kopřivnicí. Na ten zápas se musíme pořádně nachystat a udělat všechno pro to, abychom získali tři body. Věřím, že přijde i hodně lidí a že si všichni ten zápas užijeme," dodal v předvánočním rozhovoru zadák Oranjes. Drtiči už od pondělka pilně trénují a co se týče sestavy, dozvíte se vše tradičně v den zápasu.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Potechin, Miklík, Haloda M., Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky - Jurča, Vaněk, Kadlec - Vrána, Peš (C), Hložánek - Hajný, Polesný, Černohous - Ling.

HC Kopřivnice: Vrba (Fendrich) - Fojtík, Krutil, Teper, Čintala, Bartošák, Marek, Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Tomášek, Pargač, Mach, Ollender, Červenka.

Rozhodčí

Filip Vrba (Brno) - Martin Musil (Rosice), Roman Komínek (Rosice).

Online

Podrobný online přenos ze zápasu Hodonín - Kopřivnice můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.

Všechny zápasy 29. kola (19. 12. - pondělí, 28. 12. 2016 - středa)

HC RT TORAX Poruba - HC Slezan Opava, 3:2 pr.