Dobša si vybral Hodonín kvůli vzdálenosti od Břeclavi. Čekal jsem lepší start, ale věřím, že se to bude zlepšovat, přeje si

Dobša si vybral Hodonín kvůli vzdálenosti od Břeclavi. Čekal jsem lepší start, ale věřím, že se to bude zlepšovat, přeje si
středa 6.10.2021 | Redakce, Foto: HC ZUBR Přerov

H O D O N Í N - Dříve by jeho přestup vzbudil rozruch, fanoušci Břeclavi a Hodonína by transfer dlouho rozebírali, teď je klid. Odchovanec Lvů David Dobša je i ve dvaceti let jednou z nejvýraznějších letních posil druholigových Drtičů.

 
 

Šikovný útočník, který na Slovácku hostuje z prvoligového Přerova, zaujal i ve středečním zápase proti Velkému Meziříčí. I když se několikrát dostal do zakončení, na předcházející trefy s Kopřivnicí nenavázal.

Hodonín i přes slušný nástup a výraznou převahu v závěru proti soupeři z Vysočiny neuspěli, doma padli i potřetí, tentokrát 2:3, a v tabulce východní skupiny zůstali se třemi body poslední.

„Porážka vždycky mrzí. Nám bohužel utekla první třetina. Do utkání jsme nastoupili dobře, ale v desáté minutě jsme odešli. Dostali jsme branky, pak už se to špatně dohání,“ vykládal po středeční bitvě.

Drtiči herně rozhodně nepropadli. Až na nevýraznou druhou třetinu sehráli povedené střetnutí, v zakončení a v přesilových hrách se ale soužili.

„Šance jsme měli. Ve finále, kdy už jsme mohli střílet, nám to párkrát sjelo z hokejky. Pak už to šlo dolů,“ povzdechl si.

Balán a spol. na startu sezony doplácejí na špatnou produktivitu. Hodonínští hokejisté často přehrávají situace, málo se derou do koncovky. Útok je kostrbatý, neefektivní. „Někdy místo střely volíme přihrávku a zase obráceně. Doufám, že se to s přibývajícími zápasy zlepší,“ přeje si Dobša.

Právě k ofenzivě má trenér Janás největší výhrady. O zjednodušení hry a větším důrazu před brankovištěm mluvil už po minulých zápasech, ve středu večer to znovu zopakoval. V kabině ale ani za nepříznivého stavu 0:3 žádná bouřka nebyla.

„Ani jsme nic moc neměnili. Jenom jsme si řekli, že budeme víc střílet, chodit do brány. Pak nám to tam dvakrát i spadlo,“ připomněl trefy Janáse a Růžičky.

Na body to však nestačilo. „Čekal jsem lepší start, ale věřím, že se to bude zlepšovat,“ prohlásil dvacetiletý hokejista, který ve druhé třetině inkasoval nepříjemný úder do obličeje a část utkání kvůli šití vynechal. „Bylo to v zápalu boje. Ani to to nebolelo,“ tvrdí mladík.

Dobša zatím ve druhé lize nastoupil k pěti utkáním, ve kterých zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. V posledních třech duelech ale nebodoval.

„Dal jsem dva góly Kopřivnici a od té doby nic. Doufám, že se zase brzy trefím. Mezi střelce nepatřím, spíš sbírám asistence,“ hlásí.

V Hodoníně je spokojený, nemá si na co stěžovat. „Akorát bychom mohli začít trochu vyhrávat,“ ví dobře.

Rodák ze sousední Břeclavi strávil část kariéry v Přerově. Na Hanou odešel v osmé třídě. Coby mládežník si na dva roky odskočil do Mladé Boleslavi a krátce rovněž do Třince. „Bylo to tam fajn, ale brácha se přesunul taky do Přerova, tak bylo lepší, že jsme spolu hráli ve stejném týmu,“ vysvětluje svůj návrat k Zubrům.

Za Přerov odehrál minulý rok v Chance lize osmnáct utkání, v nichž asistoval u dvou gólů. Letos odehrál pouze úvodní duel s Kolínem. Jinak se Zubry dál trénuje, v případě marodky může kdykoliv nastoupit.

Do Hodonína dojíždí jenom na utkání a předzápasové tréninky. „Problém v tom není. Hokej je skoro všude stejný. Na kluky jsem si rychle zvykl,“ říká.

Mezi soutěžemi podle něj žádný zásadní rozdíl není. „První liga je trošku rychlejší, je v ní propracovanější systém, ale jinak jen to podobné,“ míní.

I když měl v létě víc možností, kam z Přerova odejít na hostování, kvůli sjízdnosti a lepší dostupnosti zvolil Hodonín a ne třeba Valašské Meziříčí, které o dravého útočníka rovněž stálo. „Mám to blíž k domu,“ vysvětluje.

Rivalitu mezi jihomoravskými kluby sice vnímá, ale angažmá u Drtičů se přesto nebránil. „Bylo mi to sympatické,“ dodává s úsměvem.

Snad mu dobrá nálada vydrží až do konce ročníku. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS