„Do toho dvojnásobného oslabení jsme podle mě byli lepším týmem,“ myslí si obránce Baníku Jakub Kužílek

„Do toho dvojnásobného oslabení jsme podle mě byli lepším týmem,“ myslí si obránce Baníku Jakub Kužílek
čtvrtek 1.12.2016 | Jan Hochman

Čerstvě jedenadvacetiletý obránce Jakub KUŽÍLEK přišel do Hodonína během aktuálního ročníku z Nového Jičína. Zlínský odchovanec letos prožívá svou první ostrou sezonu v dospělém hokeji. „Myslím si, že to zvládám celkem v pohodě. Zásadní rozdíl je asi v tom, že hráči jsou ve druhé lize už zkušenější,“ prozrazuje defenzivně laděný bek. Jak viděl zápas s Draky, jak se mu hraje po boku nejzkušenějšího hráče týmu nebo jak stráví volný víkend, o tom všem se můžete dočíst v našem rozhovoru.

 
 

Jakube, ze zápasu se Šumperkem jste nakonec brali jeden bod. Je to ztráta, nebo zisk?

Myslím si, že ze zápasu se Šumperkem jsme měli navíc než na jeden bod, takže to je spíš ztráta.


Hosté udeřili v polovině první třetiny dvěma slepenými zásahy. Jak moc tyto góly ovlivnily vývoj zápasu?

Vždycky je těžké dotahovat náskok soupeře. Troufnu si říct, že do doby, než jsme hráli to dvojnásobné oslabení, tak jsme byli lepším týmem. Šumperk ale perfektně sehrál přesilovou hru pět na tři a potom se jim podařilo dát vzápětí gól i v klasické přesilovce. Bylo těžké se dostat zpět do zápasu, ale ještě do první sirény se nám podařilo snížit a dostat se na dostřel.


Druhá branka Draků byla hodně neobvyklá. Sudí Slavka ji uznal až po poradě s čárovým. Jak jsi tuto situaci viděl?

V tu chvíli jsem byl zrovna na ledě. Snažil jsem se dostat pod tlak protihráče, který zavážel puk podél mantinelu do třetiny, ale podařilo se mu přes mě nahrát spoluhráči. Ten si sjížděl před bránu a podařilo se mu dát gól. Já osobně jsem neviděl, jestli to branka byla nebo ne, byl jsem otočený zády, a pak po přerušení hry po poradě s čárovým rozhodčím gól uznal.


V poslední třetině i v prodloužení jste měli několik dobrých příležitostí rozhodnout. Co tomu chybělo?

Šancí jsme ve třetí třetině měli opravdu dost. Chtěli jsme vyhrát za tři body. Těžko říct, čím to. Když si vezmu svou šanci, tak chyběl asi klidnější přístup v zakončení. V prodloužení se šance tvoří při hře tři na tři celkem snadno. Je spousta místa, stačí malá chyba nebo nepozornost, a už z toho může být rozhodující gól. V prodloužení i v celém zápase ale drželi své týmy oba golmani, kteří předvedli dobré výkony.


Když nebudeme počítat divoký zápas s Opavou, tak jste v posledních třech zápasech inkasovali jen čtyři branky. Znamená to, že jste se na trénincích více věnovali obranné hře?

Určitě jsme se obranné činnosti věnovali. Taky nám ale pomáhají výborné výkony obou našich gólmanů.


Letošní sezona je pro Tebe první, v níž nastupuješ čistě v mužském hokeji. Jak přechod z juniorky zvládáš a v čem vidíš nejzásadnější rozdíl?

Myslím si, že to zvládám celkem v pohodě. Zásadní rozdíl je asi v tom, že hráči jsou ve druhé lize už zkušenější.


V několika posledních zápasech jsi nastupoval ve dvojici s Petrem Pokorným. Jak se Ti hraje po boku nejzkušenějšího hráče v týmu?

Hraje se mi s ním dobře. Má spoustu zkušenosti a doufám, že se od něj něco přiučím.


Tvůj mateřský klub ze Zlína se v nejvyšší soutěži hodně trápí. Sleduješ dění u Ševců a co podle Tebe povede k cestě z této velké krize?

Abych pravdu řekl, tak moc to nesleduji. Maximálně se podívám na výsledky.


Vloni jsi poprvé nakoukl do druhé ligy v dresu Nového Jičína, kde jsi začal i letošní sezonu. Nakonec jsi ale odešel právě do Hodonína. Co Tě k tomu rozhodnutí vedlo?

V loňské sezoně jsem byl v Jičíně spokojený a neměl jsem důvod tam nepokračovat. V létě ale došlo ke změně trenérů. S novými trenéry jsem nebyl spokojený a proto, když se mi ozvali z Hodonína, tak jsem neváhal a nabídku jsem přijal.


V dalším kole máte volný los. Jak plánuješ strávit volný víkend?

V první radě si chci odpočinout. Jelikož Vánoce už pomalu klepou na dveře, tak s přítelkyní vyrazíme za nákupy.


Za týden vás čeká cesta na led lídra tabulky. S čím na Valašsko pojedete?

Bude to těžký zápas. Vsetín hraje výborně. My pojedeme na Vsetín s tím, že nemáme co ztratit, naopak můžeme překvapit a uloupit nějaký bod.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS