Dalším soupeřem Drtičů bude v sobotu klub z Nymburku

čtvrtek 15.9.2011 | Redakce

Hokejisté NED Hockey Nymburk, čtvrtého týmu loňského ročníku skupiny Střed, budou v pořadí druhým týmem, jenž se pokusí obrat Drtiče o ligové body na jejich půdě. Hodonínští vstoupili do sezony dvěma výhrami, Nymburk se zatím musí spokojit se ziskem jednoho bodu. Jestli bude neporazitelnost Drtičů tvrat i nadále, to se dozvíme už v sobotu večer.

Prodej omezeného počtu originálních hraných dresů hodonínských Drtičů

Během první přestávky duelu mezi Hodonínem a Nymburkem bude v levé pokladně (blíž VIP) k dispozici asi 30 originálních hraných dresů. Od sezony 2007/08 do sezony 2008/09 v nich nastupovali hráči hodonínského A-týmu. V posledních dvou ročnících je oblékala juniorka Drtičů. Cena dresu je velmi přijatelných 250,- kč. Každý zájemce si bude moci koupit pouze jeden kus.

NED Hockey Nymburk se po dvou kolech nachází s jedním bodem na osmém místě

V prvním kole zajížděli nymburští do Pelhřimova a vraceli se domů s prázdnou. Hosté Spartaku vzdorovali, ale nakonec přeci je podlehli 4:2. Ve středu se svěřenci trenéra Bičiště představili poprvé doma a v zápase se žďárskými Plameny nezačali vůbec špatně. Po třech minutách poslal NED do vedení Vaľko, ale hostům se povedlo v polovině zápasu skóre otočit. Nymburku se povedlo srovnat a utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům, ve kterých byli úspěšnější hosté a domácí se tak museli spokojit pouze s bodem.

Brankářkou jedničkou Nymburka by měl být Zdeněk Rückl. Třiadvacetiletý golman zatím chytal v obou zápasech svého týmu a ani na vteřinu nepustil mezi tři tyče svého o tři roky mladšího kolegu Lukáše Beneše. Mladičká obrana Nymburku má nejzkušenějšího zadáka v pětadvacetiletém Jiřím Drakovi, jenž se do kabiny NEDu vrací po ročním působení v Kolíně. Průměrný věk obránců Nymburku je 21,8 roku.

Útok Nymburku je o poznání zkušenější. Věkový průměr zvedají zejména čtyři třicátníci Jaroslav Sirotek, Přemysl Sedlák, Václav Dvořák a Martin Turinský. Největší osobností útoku je ale bezesporu devětadvacetiletý Lukáš Vaľko. Bývalý hráč prvoligového Hradce, Vrchlabí nebo Chrudimi, přišel od Nymburku z Chotěboře.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Vlk, Svoboda, Barták, Komárek, Salajka, Miklík - Peš, Jurásek, Kocák - Špok, Hollý, Rehuš - Brzobohatý, Popolanský, Hoza - Kuba, Sajdl, Fiedler.

NED Hockey Nymburk: Rückl - Drak, Šefl, Knesl, Sem, Pánek, Cicvárek, Vlach - Dvořák, Sirotek, Vaľko - Martinec, Sedlák, Šimek - Velechovský, J. Protivný, Toma - Tregl .

Online

Podrobný online přenos ze zápasu Hodonín - Nymburk můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.

Tipovačka

Také na zápas SHK Hodonín - NED Hockey Nymburk si můžete zatipovat v tipovací soutěži, na kterou jste byli v minulostí zvyklí a která se těšila velkému zájmu čtenářů našeho webu. Dva vylosovaní výherci se mohou těšit na dvě volné vstupenky na příští domácí utkání. Systém a vše potřebné, co musíte o tipovačce vědět, se dozvíte ZDE.

Zdeněk Rückl - 2,88 / ??,??%

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body.
V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.