Čtvrtfinálová série Jihu proti Severu se vrací na opavskou půdu

čtvrtek 2.3.2017 | Tomáš Chramosta

Hodonínští hokejisté ve středu úspěšně uhájili domácí tvrz, po přesvědčivém vítězství se ujali vedení 2:1 v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy. Po kratičkém oddechu se Drtiči opět vydají na cestu do daleké Opavy, kde se jim v letošní sezóně vůbec nedaří. Ze třech utkání nedokázali vyhrát jediné, přestože ve dvou případech se jednalo o vyrovnaný boj, ve kterém Jihomoravané prohráli pouze o gól. Dokáží hráči Baníku prolomit prokletí opavského stadionu?

Vedení Hodonínských se ve středu rodilo relativně bez problémů, domácí totiž těžili z vynikajícího vstupu do utkání a po první dvacetiminutovce vedli o tři branky, což jim v závěrečném účtování bohatě stačilo. „Kluci zvládli dnešní utkání po taktické stránce dobře. V první třetině se nám podařilo vstřelit tři branky a to si myslím, že jsme tam ještě měli dvě gólové šance, které jsme mohli proměnit,“ pochvaloval si trenér SHK Stanislav Beťko.

Drtiči dokázali v rozmezí mezi pátou a osmou minutou nasázet soupeři dva rychlé góly. V obou trefách měl útočník Jakub Vrána, který spolu s brankářem Kotvanem patřil k nejvýraznějším postavám třetího čtvrtfinále. V prvním případě se nejlépe zorientoval v opavském brankovišti po střele obránce Halody. „Většina gólů v play-off padá z předbrankového prostoru, zvýšili jsme důraz do brány a snažíme se znepříjemnit jejich obráncům život,“ podotknul po utkání Vrána.

V druhém případě ujel jedenadvacetiletý útočník do přečíslení, které zakončil přesnou dorážkou Michal Kuba. Když už se zdálo, že po dvaceti minutách hry bude rozdíl ve skóre pouze dvoubrankový, přišla přesilová hra Drtičů. Necelou půl minutu před první sirénou udeřil kanonýr Petr Jurča, který těžil z pohledné kombinace svých spoluhráčů. Z této rány se opavští hokejisté už nevzpamatovali, ve zbytku utkání se zmohli pouze na snižující branku z hole zkušeného Vladimíra Holíka.

S úvodní dvacetiminutovkou pochopitelně nemohl být spokojen lodivod slezského mužstva Pavel Hulva. Tomu se nezdálo, že by soupeř oplýval hrou plnou tvrdosti a nasazení, dle jeho slov Jihomoravané spíše těžili z chyb jeho svěřenců. „Více méně jsme si zápas prohráli v první třetině. Bylo vidět, že z nás mají domácí respekt, ani do nás moc nechodili. Pak jsme ale nezvládli první oslabení. Druhý gól padl, dá se říct, v naší přesilovce, kdy nám ujeli. Třetí branku jsme pak domácím darovali v další přesilovce, kterou hrají velmi dobře,“ poznamenal opavský kouč.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Haloda M., Miklík, Polesný, Pokorný (A), Potechin, Loginovskij, Weber - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Matula - Hajný, Charvát, Kuba (A) - Hložánek, Černohous, Venclík.

Hokejový klub Opava: Wanecki (Urbisch) - Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma - Wolf, Polok (A), Selingr (C) - Grygar, Kilnar, Černý L. - Herman, Pavelek, Rousek - Svoboda, Sysala, Štindl - Chalupa (A).

Rozhodčí

Jakub Koziol (Frýdek-Místek) - Marek Bubela (Šternberk), Bc. Michal Zedník (Prostějov).

Online

Podrobný online přenos ze zápasu Opava - Hodonín můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.

Čtvrtfinále playoff 2017

(1) VHK ROBE Vsetín - (8) HC Kopřivnice stav série: 3:0 (9:0, 10:4, 8:2)
(2) HC RT TORAX Poruba 2011 - (7) HK Nový Jičín stav série: 2:1 (3:4, 3:1, 3:2)
(3) Draci Šumperk - (6) HC Bobři Valašské Meziříčí stav série: 1:2 (1:2, 3:2, 0:2)
(4) SHK Hodonín - (5) Hokejový klub Opava stav série: 2:1 (5:1, 4:5, 3:1)