„Cítím se dobře, ale ještě mi chybí herní praxe,“ přiznává útočník Petr Jurča

„Cítím se dobře, ale ještě mi chybí herní praxe,“ přiznává útočník Petr Jurča
pátek 25.8.2017 | Adam Krátký, Jan Hochman

Do Hodonína přišel vloni v létě. Vedení klubu od něj očekávalo branky a toho se také od dnes čtyřiatřicetiletého snajpra dočkalo. Petr JURČA se v minulé sezoně stal králem střelců nejen mezi Drtiči, ale v celé moravské části druhé ligy. A vypadá to, že šumperskému rodákovi střelecký apetit vydržel i do začátku nové sezony. „Na ledě se po letní přípravě cítím dobře. Ale zároveň na sobě cítím, že mi ještě chybí herní praxe,“ přiznává autor tří gólů do sítě Moravských Budějovic.

 
 

Petře, po úterním dobrém výkonu jste dnes v základní hrací době pouze remizovali s Budějovicemi. Co týmu nejvíce chybělo?

Dnes nám chyběl větší pohyb, od toho se odvíjí úplně všechno.


V bráně Budějovic byl mladý golman Brož, který patří extraligové Jihlavě. Jak těžké bylo na teprve dvacetiletého brankáře vyzrát? Byl on tou hlavní příčinou dnešní porážky?

Popravdě, byl to teprve můj druhý zápas, takže jsem soupeřova golmana vůbec neřešil. Spíš jsem se soustředil na to, abych týmu nějak pomohl.


Jak se po letní přípravě v zápasech cítíš? Přeci jen jsi zatím odehrál teprve druhý zápas…

Na ledě se po letní přípravě cítím dobře. Ale zároveň na sobě cítím, že mi ještě chybí herní praxe.


Vloni jsi byl suverénně nejlepším střelcem týmu. Dnešní hattrick ti určitě na psychice pomůže a dodá ještě více sebedůvěry, je to tak?

Určitě to tak je. Když dáš nějaký gól, tak to pomůže každému.


K týmu ses, vzhledem ke své vytíženosti a práci na kempech mládeže, připojil později. Co taková práce obnáší?

Měli jsme šestitýdenní kempy s malými dětmi. Čtyři týdny jsem s nimi byl i na hotelu, je to vlastně celodenní dohled. Takže to byl občas masakr, ale na druhou stranu jsme si užili i spoustu srandy. Na poslední sedmý týden dorazili Číňani a to bylo hodně těžké (směje se).V úterý jste využili dvě přesilové hry a i v dnešním zápase jste dokázali proměnit dvě ze čtyř přesilovek. Početní výhody vám tedy zatím celkem jdou…

Nad tím bych v tuto chvíli moc nepřemýšlel. Hlavní bude, aby nám přesilovky šly v sezoně.


Stejně jako proti HavlBrodu jsi i dnes nastoupil v první formaci po boku Daniela Vaňka a Michala Romančíka. Jak se ti s nimi hraje?

Naše souhra ještě není úplně ideální. Máme za sebou tři tréninky a dva přáteláky. Věřím, že se budeme postupně čím dál víc zlepšovat.


Ptali jsme se na to Honzy Sedláka, a jelikož jsi v Brně taky strávil nějaký ten čas, zeptáme se i tebe - co říkáš na to, že jste po odstoupení Techniky přišli o další derby?

Je mi líto, že jsme přišli o soupeře z pohledu celé soutěže a navíc o derby. Zbytek mě ale moc nezajímá. Minulý rok mě vzala paní Gajošová do Hodonína, takže myslím už jen na Drtiče.


Ligový ročník začíná už za dva týdny. Jak se na start nové sezony těšíš?

Už aby to začalo. Jsem napnutý a nechce se mi čekat.


Děkuji za rozhovor.

 

Zápasový servis

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS