„Chtěl bych moc poděkovat fanouškům, kteří za námi ve všední den vážili dalekou cestu,“ říká kapitán Petr Peš

„Chtěl bych moc poděkovat fanouškům, kteří za námi ve všední den vážili dalekou cestu,“ říká kapitán Petr Peš
pátek 3.3.2017 | Jan Hochman

Kapitán hodonínských Drtičů Petr PEŠ byl jednou z ústředních postav včerejšího čtvrtfinálového duelu na opavském ledě. Zkušený čtyřiatřicetiletý forvard nejprve překonal brankáře Waneckeho, následně i jeho náhradníka Urbische a dvěma přesnými zásahy dopomohl Drtičům ke třetímu vítězství v sérii. Dlouholetá opora slováckého celku tak přeťala dlouhou šnůru, během které se jí nedařilo skórovat. „Trochu jsem na to myslel, je ale naprosto jedno, kdo dává góly,“ říká centr druhé formace, který se mezi střelce zapsal po více než měsíčním gólovém půstu.

 
 

Petře, poprvé v sezoně se vám podařilo vyhrát na opavském ledě. Jak bys utkání na úvod zhodnotil?

Prvně bych chtěl moc poděkovat fanouškům, kteří za námi ve všední den vážili dalekou cestu. Bylo poznat, že domácí si byli vědomi důležitosti zápasu. Dali do toho všechno. Ale troufnu si říct, že jsme byli hokejovější a díky podpoře Zdenka jsme utkání zvládli.


Na začátku první i druhé třetiny jste brzy inkasovali. Čemu to přisuzuješ?

Asi soustředění nebylo úplně ideální. Nesmí se to opakovat v dalších zápasech.


Hodně důležité bylo, že se vám pokaždé podařilo najít relativně brzo odpověď...

V těchto momentech, kdy se dostávali domácí do tlaku, nám pomohl Zdenko. A hlavně jsme tomu sami v hlavách věřili, že nějaké góly vstřelíme.Trenér Beťko po zápase řekl, že zlomový moment zápasu byl gól Michala Potekhina, souhlasíš?

Každý gól do šatny je důležitý. Navíc, když přelil skóre na naši stranu. Michal si výborně sjel z modré dolů na kruh a dostal od Kádi (Jakub Kadlec, pozn. red.) přesný pas.


Ve druhém zápase série jste v Opavě dlouho vedli dokonce o dvě branky, nakonec jste ale zápas prohráli. Měl jsi v hlavě tento fakt, když jste šli do poslední třetiny?

No… bál jsem se, že budeme hrát jen v oslabení. Ale musím pochválit rozhodčího, že se „nepodělal“ z diváků a odřídil utkání velmi dobře.


V minulých duelech se to jen hemžilo dvouminutovými, ale i vyššími tresty. Dnes se ale na první vyloučení čekalo více než polovinu zápasu. Bylo dnešní utkání z tohoto pohledu tak odlišné od těch předešlých?

Rozhodčí mi na začátku řekl, že to bude pískat jako utkání playoff. Takže jen větší fauly. Dodržel to po celé utkání a oboustranně, takže bez problémů. V domácích utkání pískali rozhodčí naopak vše, ale taky na obě strany. Horší byl první zápas tady v Opavě, kdy mi přišlo, že nám bylo pískáno vše a domácím nic. To byl podle mě hlavní motor toho obratu a naší následné frustrace. Tohle v budoucích zápasech musíme ustát.


Během prvních čtvrtfinálových zápasu jsi na soupeřovu branku vyslal celkem třináct střel, gólu ses ale dočkal až v dnešním duelu. Ulevilo se ti, že ti to tam konečně „padlo“?

Trochu jsem na to myslel, ale v sérii jsme vedli dva jedna, tak nebyl až takový důvod panikařit. Je to naprosto jedno, kdo dává góly. Důležitější je, že se vyhrávají zápasy a také to, že jsme si šance dokázali vytvořit. Byla jen otázka času, kdy i naše pětka začne něco proměňovat.Mohl bys nám své dva dnešní zásahy přiblížit?

U první branky jsem dostal od Doda (Dominik Matula, pozn. red.) puk na naší modré mezi beky a z úniku jsem vystřelil nad lapačku. A druhý… zavážel jsem puk v přesilovce do pásma, ale bek mi moc couvl, tak jsem to zkusil přes něj na bližší tyč.


Z obrany vypadla pro zranění dvojice Martin Miklík - Jakub Kužílek a v defenzivě tak musel zaskočit Matěj Charvát, kterého kabina zvolila hráčem zápasu. Jak to Matějovi na nezvyklém postu šlo?

Myslím, že velmi příjemně překvapil. Odehrál to s přehledem, byl důrazný a nezahazoval puky.


Po dnešku máte mečbol, který můžete už v neděli přetavit v postup. Jak bys pozval fanoušky na tento duel?

Doufám, že utkání odehrajeme koncentrovaně, a že se v Hodoníně po delší době bude slavit postup přes čtvrtfinále. Takže pokud nám lidé drží pěsti, tak by v neděli neměli chybět na stadionu.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies