„Celý tým věřil v to, že si zahrajeme finále a porveme se o postup do baráže,“ říkal smutně po utkání Dominik Matula

„Celý tým věřil v to, že si zahrajeme finále a porveme se o postup do baráže,“ říkal smutně po utkání Dominik Matula
čtvrtek 22.3.2018 | Adam Krátký

Celou sezonu patřil Dominik MATULA k tahounům hodonínské ofenzivy. Jinak tomu nebylo ani v playoff ikdyž neodehrál všechny utkání semifinále vinou zranění kolene. „První dva zápasy jsem nehrál. Stále jsem léčil zraněné koleno,“ komentoval své zranění hodonínský útočník. Jak zhodnotil celou sérii proti Šumperku a jak vidí jejich šanci ve finále se můžete dočíst v rozhovoru.

 
 

Dominiku, Šumperk se poměrně rychle dostal do dvoubrankové vedení. Jak se hráči za takového stavu v rozhodujícím zápase hraje?

Takhle brzo po zápase se mi to těžko hodnotí. Přijde mi, že jsme do nich celý zápas bušili, ale oni hráli jednoduchý, účelný hokej, byli efektivnější, měli asi více štěstí a musím jim pogratulovat k postupu do finále.


První dvě branky jste dostali z předbrankového prostoru…

Celou sérii a vlastně možná i celou sezónu jsme s tímhle prostorem měli problém. Byli jsme tam málo důrazní a několikrát se nám to už i vymstilo. Byl to asi jeden z hlavních faktorů, který tuhle sérii rozhodl. Většinu gólů dávali právě z tohohle prostoru.


V utkání se vám nepodařilo vstřelit ani jednu branku. Kdyby se vám to, ale podařilo, utkání určitě mohlo vypadalo jinak…

Určitě, ale jak jsem již říkal. Hráli účelně, vyhazovali puky. My to zkoušeli ze všech stran, ale nic tam nespadlo. Nepouštěli nás před brankáře a v tom byl asi hlavní rozdíl. Mě samotného to mrzí o to víc, že jsem tam měl několik možností na gól, trefil jsem i horní tyčku, ale bohužel tam nic nespadlo.


Jak by jsi celou sérii se Šumperkem zhodnotil?

První dva zápasy jsem nehrál. Stále jsem léčil zraněné koleno. Série byla, ale hrozně vyrovnaná. Jak my tak oni jsou hrozně silní na domácím ledě a to se potvrdilo. Mrzí mě čtvrtý zápas v Šumperku. Kdybychom tam měli lepší start a nedostali v první třetině tolik branek tak by to mohlo vypadat jinak, ale to je jenom kdyby.


Letos se od týmu očekávalo více než konec v semifinále…

Celý tým věřil v to, že si zahrajeme finále a porveme se o postup do baráže. Byly tady nastavené nějaké cíle, které jsme chtěli splnit. Takže nemůžu mluvit o ničem jiném než o zklamání.


Budeš sledovat finále? Kdo si myslíš, že si zahraje baráž o WSM ligu?

Myslím si, že to zvládne lépe Poruba. Šumperk je sice taky silný tým, ale už mají v nohách deset utkání playoff a to bude možná rozhodující. Umějí sice hrát chytře, ale ty síly jim ve finále budou asi chybět.


Konec utkání zpestřila šarvátka do které se zapojilo více hráčů včetně tebe. Ty jsi nejvíce startoval na Michala Vymazala...

Měl jsem na něj trochu červené oči, protože to zranění kolene mi na konci základní části udělal právě on. Celkově jeho herní projev je takový zvláštní. K ničemu se nedokáže postavit jako chlap. Mohli jsme si to rozdat jako chlapy, ale on nechtěl a raději couvnul, tak z toho nic nebylo.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS