„Bylo to těžké utkání, takže body jsou pro nás hodně cenné,“ prozrazuje nejlepší hráč utkání Michal Kuba

středa 18.11.2015 | Jan Hochman

Šestadvacetiletý útočník hodonínských Drtičů MICHAL KUBA se ve včerejším utkání s Opavou podílel na vítězství slováckého mužstva jednou brankou, kterou svůj tým v první třetině poslal do vedení. Hokejisté Baníku si v utkání opět vypracovali několik vyložených šancí, ale dramatický zápas nakonec skončil těsnou výhrou Oranjes v poměru 2:1. „Možná nám chybí v zápase i trošku toho pomyslného štěstíčka,“ prozrazuje, mimo jiné, v pozápasovém ohlédnutí nejlepší střelec loňské sezony.

Michale, je za Vámi těžká a těsná bitva s Opavou. Jak moc cenné jsou tři body z dnešního napínavého utkání?

Chtěli jsme odčinit nepovedené utkání v Budějovicích a vyhrát za každou cenu. Opava dnes hrála velmi dobře. Ale jak říkáš, bylo to těžké utkání, takže body jsou pro nás hodně cenné, protože to dnes nebylo vůbec snadné.

Po nějakém čase sis zahrál opět na křídle druhé formace. Jak se Ti po boku svých parťáků Peše a Juráska hrálo?

Bylo to super s nimi zase hrát. Myslím, že jsme na sebe zvyklí z minulého roku, takže oni vědí, co čekat ode mě, a já zase od nich. Hrálo se mi velice dobře.

V první třetině jsi otevřel přesilovkovým gólem skóre utkání. Co sis říkal, když na Tebe zívala skoro celá prázdná brána?

Tam se to nějak přehrálo v levém rohu. Pešák s tím výborně vyjel a najednou jsme tam byli dva na jednoho. Viděl mě tam volného a výborně to přihrál přes obránce. Letos se trošku trápím, takže jsem zavřel oči a vystřelil směr brána, i když byla poloprázdná. A zaplať pánbůh to tam padlo.

Tvému gólu předcházela ještě jedna střela, která skončila až za Šafránkem. Sudí ji ale po poradě s brankovým rozhodčím neuznali. Viděl jsi tuto spornou situaci?

Viděl jsem to ze střídačky. Myslím, že to byl Pisky nebo Vrbis (Dominik Piskoř, nebo Lukáš Vrba, pozn. redakce), který vystřelil backhandem na vzdálenější tyč. Ale jestli byl, nebo nebyl gól, to opravdu nevím. Od toho tam jsou rozhodčí. Ti rozhodli, že nebyl.

Kromě toho jste ale do první přestávky měli ještě několik velmi dobrých gólových příležitostí, ale nakonec bylo skóre jen 1:0. Spalování šancí je momentálně asi váš největší problém, souhlasíš?

Tak to s Tebou souhlasím. Možná nám chybí v zápase i trošku toho pomyslného štěstíčka. Ale myslím si, že to všichni víme, a na tréninku se soustředíme na zakončení na sto deset procent. Děláme vše proto, aby se to zlepšilo a to pomyslné štěstíčko se přiklonilo zase na naši stranu a na naše hokejky.

„Přijďte nás v pátek podpořit a vytvořit bouřlivou atmosféru, ať poznají, že přijeli do Hodonína a můžeme jim ukázat, kdo je pánem Moravy“. David Šála, útočník SHK Hodonín.

Posted by SHK Hodonín on 18. listopad 2015

Na druhou stranu, v celém zápase jste měli jen dvě vyloučení. Přitom disciplína byla v minulých duelech dalším velkým problémem…

A to je další věc. Trenér nás na to připravuje a říkáme si to před každým zápasem, že to rozhoduje. Jak jsem říkal, dnes jsme chtěli vyhrát a podřídili jsme tomu úplně všechno. Doufám, že to přeneseme i do dalších zápasů.

Po čtyřiceti minutách jste vedli o dvě branky a soupeře jste do šancí příliš nepouštěli. V poslední třetině ale soupeř zlepšil pohyb a najednou jej byl plný led. Nezatáhli jste se do defenzívy možná až příliš?

Věděli jsme, že to Opava nevzdá a zkusí do nás jít. Proto to možná opticky vypadalo, že mají převahu, ale myslím si, že jsme to kontrolovali až do konce. Navíc, v kabině jsme si řekli, že vzadu musíme hrát jednoduše. Že vedeme a byla by škoda to nedotáhnout. Takže jsme se dopředu už tak moc nehrnuli a soustředili se na defenzivu a čekali na chybu soupeře.

Opava se minutu a půl před koncem třetí části dočkala a snížila na rozdíl jednoho gólu. Co se v takový moment honí hráči hlavou?

Já osobně jsem si vůbec nepřipouštěl, že bychom mohli prohrát. Trenér vzal time-out, kde nám řekl co a jak hrát, a tím jsme se i trochu uklidnili.

V tabulce jste momentálně na třetím místě, jen o skóre před brněnskou Technikou. Co zatím říkáš na průběh letošní sezony?

Náš cíl je jasný, chtěli bychom po dvou letech konečně začínat play-off na domácím ledě a taky se o to snažíme. To bodové skóre týmů vepředu v tabulce je hodně vyrovnané. Musíme se soustředit na každý zápas, a odevzdat v každém utkání vše, co v nás je, protože si myslím, že bude rozhodovat každý bod.