Braňo Rehuš: Hráli jsme v pohodě a bavili jsme se hokejem

Braňo Rehuš: Hráli jsme v pohodě a bavili jsme se hokejem
středa 19.10.2011 | Redakce

Po zápase s Chotěboří byla na celém stadionu cítit spokojenost. Se stejnými pocity vyšel z kabiny i střelec třetího gólu Branislav Rehuš, se kterým jsme si povídali o tom, proč možná (v nadsázce) nepadla desítka, jak se mu hrálo po delší době v prvním útoku, ale třeba i o tom, jak vidí příští zápasy, které Drtiči odehrají mimo svůj stadion.

 
 

Zápas s Chotěboří jste zvládli na jedničku a hosté mohli být rádi, že si sebou neodvezli ještě větší příděl. Jaký byl Tvýma očima zápas s Chotěboří?
Bylo to docela divoké utkání, padlo devět gólů. Když jsme hráli u nich, tak hráli bojovněji. Dnes se nám povedlo brzo dát branky a byly jsme na koni. Prosazovaly se všechny pětky, hráli jsme v pohodě a bavili jsme se hokejem. Od druhé třetiny nastoupila i čtvrtá pětka, kluci dostali šanci a ukázali, že i oni umí hrát hokej.

Dali jste devět gólů a ve vzduchu visela i desítka, diváci Vás za ní hnali…
To víte, že nás to hnalo k tomu desátému gólu, ale za desátý gól je vypsaný příspěvek do pokladny, tak se do toho asi nikomu nechtělo (směje se).

Kolik máte vypsáno za desátý gól?
Jé, tak to nevím. Pokladník je Hozič (Michal Hoza, pozn. redakce), takže ten by určitě nějakou pěknou sumu vymyslel (směje se).

Tvoje trefa na 3:0 byla dnes jednou z nejhezčích. Popiš nám ji svými slovy…
Dostal jsem puk v pravém kruhu, obstřelil jsem hráče a padlo to tam. Jsem rád, že to tam spadlo, protože jsem se poslední dobou docela trápil. Jestli byl krásný nebo ne, to je celkem jedno. Hlavní je, že nám to tam dnes všem padalo.

Třetí trefa vyhnala golmana Kousala z branky a na jeho místo přišel Opršal. Bylo to hodně brzo. Byla pro Vás rošáda v chotěbořském brankovišti výhodou?
Jakous takous výhodou to určitě je, když do brány přijde nerozchytaný brankář. Ale nějak zvlášť bych to nepřeceňoval. Dá se říct, že dnes jsme dali góly ze všeho, takže ten chudák brankář za to ani nemohl.

Chotěboř, jakmile zjistila, že v Hodoníně asi žádný velký výsledek neuhraje, se uchýlila k hodně tvrdé hře. Jak jste se s tím vypořádávali?
Snažili se do nás jít tvrdě, ono jim asi ani nic moc jiného nezbývalo. Takhle ale hráli i doma. Bojovali, sekali, hráli tvrdě. My jsme se s tím ale vyrovnali celkem v pohodě, neopláceli jsme a v klidu dovedli zápas do vítězného konce.

Při absenci Petera Kocáka jsi se vrátil na křídlo prvního útoku, kde jsi hrál většinu loňské sezony. Bylo vidět, že ta spolupráce fungovala…
Peter je zraněný, tak jsem nastoupil na jeho místo. Ale až se uzdraví, tak se určitě na své místo vrátí, protože jemu to s klukama sedí ještě líp. Těší mě, že jsem mohl hrát v prvním útoku, protože jsem se trápil já i další kluci z druhé formace, Jsem rád, že jsem se trefil i já i další kluci. S Šeďou (Zdeněk Jurásek, pozn. redakce) a Pešákem (Petr Peš, pozn. redakce) se hraje výborně, rozumí si a dávají si to parádně. Ale jak jsem už řekl, je dobře, že to dnes šlo všem pětkám.

Čeká Vás teď série tří zápasů na hřištích soupeřů. S čím do nich půjdete?
Tak jak jsme hráli třikrát doma, tak teď budeme hrát třikrát venku. V sobotu jedeme na Techniku a musíme tam zabojovat a snažit se vyhrát. S Technikou sousedíme v tabulce a pokud tam vyhrajeme, tak to bude jenom dobře, protože jí odskočíme.

Pak už na Vás čeká celodenní cesta do Trutnova. Už jste se v kabině bavili, jak si ukrátíte dlouhé chvíle v autobuse?
Abych řekl pravdu, tak ani nevím, kde Trutnov je (směje se). Jména některých našich soupeřů jsem slyšel poprvé v životě. Ale jestli to je nějakých 280 kilometrů, tak si určitě dám do uší iPhone a budu spát.

Po dnešku se Vaše vítězná série prodloužila už na pět zápasů. Jaká je momentálně nálada v kabině?
Nálada je dobrá. Musíme sbírat bodík po bodíku a dřít každý zápas, ať se držíme dál na špici tabulky. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS