Brankář Hlaváč: Měl jsem víc nabídek, ale pro Hodonín jsem se rozhodl na základně ambicí a zázemí

Brankář Hlaváč: Měl jsem víc nabídek, ale pro Hodonín jsem se rozhodl na základně ambicí a zázemí
úterý 6.8.2019 | Redakce

Hodonín – Zajímavé jméno se objevilo na soupisce SHK Hodonína před nadcházející druholigovou sezonou. Drtiče v letní přestávce posílil Jan Hlaváč. Nejde však o dvojnásobného mistra světa a extraligového šampiona se Spartou Praha v sezoně 2006/2007, nýbrž o šikovného dvaadvacetiletého gólmana, který na jih Moravy přichází z Třince.

 
 

Zlínský odchovanec vytvoří na Slovácku brankářskou dvojici se zkušenějším Andreasem Kubáněm. „Měl jsem více nabídek, ale pro Hodonín jsem se rozhodl na základně ambicí a zázemí. Chtěl jsem zůstat v nějaké profesionální sféře a hrát o nejvyšší příčky,“ prohlásil talentovaný gólman.

Konkurence se nebojí. „Klacky nikomu házet pod nohy nebudu. Naopak, budu makat naplno a pokusím se přesvědčit trenéry, že na to mám a budu mužstvu prospěšný. Ať chytá ten lepší,“ říká Hlaváč.

Týmový úspěch staví nad osobní statistiky. „Chci dojít s Hodonínem co nejdál. Týmu věřím, podle mě je poskládaný dobře,“ je přesvědčená letní posila Drtičů.

V novém prostředí se zatím sžívá. První tréninky ve výstroji na ledě ho pořádně bolely. „Vždycky je to na začátku těžké. Chvíli trvá, než si tělo zase zvykne. Brusle tlačí, to se ale časem podá, bude to lepší. Na druhé straně je to jako jízda na kole, to se prostě nezapomíná,“ usmívá se rodák z malé vesnice Velíková, která se nachází kousek od Zlína.

Právě v Baťově městě začínal s milovaným hokejem. Mládežnické roky strávil v dresu Beranů, v mladším dorostu si ho ale vyhlédl Třinec, a tak nadaný gólman zamířil mezi Oceláře.

Část kariéry strávil na farmě ve Frýdku-Místku, kde odchytal i pár zápasů v první lze. Mezitím v Pelhřimově a naposledy v Novém Jičíně. Proti Drtičům se několikrát postavil jako soupeř. „Vždycky jsme se na Hodonín těšili, protože jsme věděli, že má kvalitní mužstvo, že to bude dobrý zápas, hokej. Většinou to tady bylo vyhrocené,“ vybavuje si.

Teď je rád, že na Zimním stadionu Václava Nedomanského konečně bude stát na správné straně. „Těším, se že mi poprvé nebude hrát znělka, když dostanu gól,“ směje se.

Dres Drtičů navlékne společně s dalšími bývalými spoluhráči a spolužáci ze Zlína. „Pár kluků znám. Nešel jsem úplně do neznámého prostředí,“ připomíná.

V kariéře se potkal i s koučem Flašarem. „Chvilku jsem byl i v Porubě, kde on tehdy trénoval. Seznámili jsme se tam. Možná taky proto o mě věděl a i na jeho popud se zrodil můj příchod sem,“ myslí si. V Hodoníně bydlí na hotelu. Když má volno, rád se vrací domů do Zlína nebo uhání za přítelkyní do Prahy.

Jan Hlaváč

Datum narození: 18. března 1997 (22 let)
Výška: 180 cm, váha: 84 kg
Pozice: brankář
Hůl: levá
Kariéra: Zlín, Třinec, HC Frýdek-Místek, HC Lední Medvědi Pelhřimov, HC Nový Jičín 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS