„Bojovali jsme, minimálně bod jsme si zasloužili,“ lituje porážky s Porubou brankář Baníku Ondřej Haloda

čtvrtek 10.11.2016 | Jan Hochman

V zápase s Porubou si Ondřej HALODA do statistik připsal 26 zákroků. Ani to však Drtičům k bodům nestačilo. Zlínský odchovanec nastupuje ve své první sezoně v dospělém hokeji a v oranžovo-modrém dresu podává talentovaný brankář i přes svůj mladý věk velmi dobré výkony. „Statistiky se snažím sledovat minimálně a zbytečně se tím nezatěžovat. V každém zápase získávám nové zkušenosti,“ říká dvacetiletý strážce hodonínského brankoviště.

Ondro, ani podruhé v sezoně se vám nepodařilo Porubu porazit. Jak bys duel s farmou Vítkovic zhodnotil?

Poruba je silné mužstvo. Mají tam hráče, kteří prošli vítkovickou mládeží, která je jedna z nejlepších u nás. Někteří hráči už za sebou mají i start v extralize. Odehráli jsme dobré utkání. Bojovali jsme, vytvořili jsme si hodně gólových šancí, ale bohužel jsme neměli to pověstné štěstí a nespadlo nám to tam. Minimálně bod jsme si zasloužili.

V čem byli hráči ostravského celku nejnebezpečnější?

Poruba byla nebezpečná v předbrankovém prostoru, všechny tři góly nám dali po nahození před bránu.

Zápas nakonec skončil těsnou výhrou hostí 3:2. Přesto jste měli určitě dost šancí na to, aby utkání skončilo lepším výsledkem, souhlasíš?

Gólových šancí jsme měli hodně, musíme se naučit je proměňovat. Už v zápase se Vsetínem se nám nepodařilo hodně gólových šancí zužitkovat.

Rozhodující moment přišel na začátku osmapadesáté minuty. Jak jsi celou situaci před třetím gólem Poruby viděl?

Soupeř zavezl kotouč, z rohu to nahazoval před bránu. Já jsem se snažil přihrávku vyrazit pryč, ale odrazilo se to přímo na hokejku dojíždějícího hráče, který to z první prostřelil.

Prohráli jste třetí utkání v řadě. Jaká je v současné chvíli v týmu nálada?

Samozřejmě nás to mrzí. Všechny tři utkání jsme bojovali a hráli dobře. Zápas se Vsetím byl o neproměněných šancích. Měli jsme hodně střel, ale Vsetín byl v koncovce efektivnější. S Brnem se nám vůbec nepovedla první třetina, která nás stála celý zápas. Od druhé třetiny jsme soupeře přehráli, ale už jsme nestačili zápas otočit. Utkání s Porubou pro nás bylo smolné, neproměnili jsme hodně šancí.

Po šestnácti odehraných zápasech vám patří třetí příčka se ziskem 22 bodů. Jak jsi s umístěním týmu spokojen?

Se třetím místem si myslím můžeme být spokojeni, ale tabulka je hodně vyrovnaná. Druhá čtvrtina se nám moc nepovedla, ztratili jsme důležité body. Věřím, že třetí čtvrtinu se nám podaří uhrát víc bodů a udržíme se v tabulce nahoře.

A co tvé osobní výkony? Jak jsi spokojený se svými statistikami?

Statistiky se snažím sledovat minimálně a zbytečně se tím nezatěžovat. Cítím se dobře, ale pořád je co zlepšovat. Je to moje první sezóna v seniorské soutěži, v každém zápase získávám nové zkušenosti.

Kterého z prohraných utkání nejvíce lituješ?

Určitě právě zápasu s Porubou, který jsme odehráli slušně. Podařilo se nám vyrovnat na 2:2 a tři minuty před koncem jsme dostali gól na 2:3.

Kde má podle Tebe tým největší rezervy?

Rezervy určitě nějaké máme, ale nebudu je prozrazovat. Na tréninku na nich pracujeme a snažíme se je minimalizovat.

Čím to, že proti silným celkům hrajete lépe, než s papírově slabšími mužstvy?

V naší skupině není žádný lehký soupeř, je to hodně vyrovnané. My se snažíme jít do každého zápasu stejně.

Teď vás čeká více než týdenní zápasová pauza. Myslíš si, že týmu tato přestávka přijde vhod?

Máme volný víkend, během kterého bychom si měli odpočinout a zregenerovat. Od pondělí zase začínáme a musíme se pořádně připravit. Čekají nás dva těžké zápasy venku, ve kterých bude potřeba bodovat.