Boj o čelo pokračuje. Baník se v domácím prostředí postaví Valachům

Boj o čelo pokračuje. Baník se v domácím prostředí postaví Valachům
pátek 6.1.2017 | Petr Svoboda

Naposledy to bohužel po smolném konci nevyšlo, nyní přichází šance na reparát. Drtiči se po ztrátě bodů v Opavě budou chtít držet rčení „můj dům - můj hrad" a opět naplno bodovat. V cestě jim budou stát Bobři Valašské Meziříčí a bude se jednat o velmi pikantní souboj, jelikož po třech letech se na jednu ze střídaček Zimního stadionu Václava Nedomanského postaví bývalý hodonínský brankář a trenér Roman Čechmánek. Divácky atraktivní utkání začne v pět hodin.

 
 

Bobři drží kontakt se středem tabulky

Valašské Meziříčí mělo před sezónou rozhodně vyšší ambice nežli v minulých ročnících. Čistkou prošla dobrá třetina kádru a volná místa zaujali noví hráči, někteří už vyzkoušení druhou ligou, kteří se do kabiny Bobrů dostali především formou hostování. Příkladem za všechny, budiž zkušený vsetínský brankář Lukáš Plšek, který se v dresu Valachů stal jasnou jedničkou a rozhodně pozvedl jejich hru.

Úspěšnost nad devadesát procent, v předposledním týmu tabulky, není špatný počin. Mezi další posily patří například Michal Nedbálek, který také se čtrnácti body (3+11) vede produktivitu beků Bobrů, nebo Stanislav Báchor. Na konci prosince se k týmu přidal formou měsíčního hostování také pětadvacetiletý vsetínský obránce Lukáš Vrba.

Začátek sezóny nebyl vůbec špatný. Valaši měli po čtyřech zápasech na kontě šest bodů a vypadalo to, že se blýská na lepší časy. A dá se říci, že ano, protože se nesmíme nechat zmást pozicí v tabulce. Valašské Meziříčí ztrácí z osmého místa na pátou Opavu pouhé čtyři body, takže stačí jedna šňůra povedených zápasů a karty budou rozdány úplně jinak. Na posledním místě se navíc krčí Technika Brna s obrovskou patnáctibodovou ztrátou, takže mohou hráči ze středu Moravy hrát v relativním klidu.
Celková bilance

Hodonín vs. Valašské Meziříčí

  • • celkem zápasů - 40
  • • výhra HOD - 22x
  • • výhra VAL - 18x
  • • remíza - 0x
  • • vstřelené góly HOD - 162
  • • vstřelené góly VAL - 116
  • Vzájemná utkání od sezony 2004/05

Zlepšené výkony aneb faktor Čechmánek

Psal se rok 2013 a Baník hrál finále play-off skupiny střed s brněnskou Technikou. Ke zlepšení defenzívy týmu tehdejšího trenéra Miroslava Baruse byl před play-off povolán bývalý hodonínský brankář Roman Čechmánek. Jeho práce bohužel k vytouženému postupu do baráže o první ligu nevedla a Čechmánek se na nějaký čas ztratil z hokejových reflektorů.

Léta plynula a na začátku prosince loňského roku se česká brankářská legenda vrátila, tentokráte už na pozici hlavního trenéra, aby pomohla Bobrům k vyšším stupínkům. Nutno říci, že tento „experiment" zatím vychází a Valaši stupňují své výkony. Od Čechmánkova nástupu získali jeho svěřenci deset z osmnácti možných bodů a pomalu se dotáhli na Kopřivnici i Nový Jičín.

V posledním utkání dokonce díky sympatickému výkonu velmi potrápili silnou Porubu, která brala body až po výhře v prodloužení. Nejvíce přispívá výkonům svého týmu předsezónní navrátilec Petr Dvořák, který s dvaatřiceti body (13+19) suverénně vládne bodování týmu a je tak jedním ze základních stavebních kamenů úspěchu.

Střelecky mu dobře sekunduje Josef Fojtík, který má na svém kontě, stejně jako jeho kolega, třináct gólů. O bod za Fojtíkem zaostává Martin Kývala (7+9). O pár příček níže najdeme i dva členy bývalého „Varga gangu" bratry Miroslava Vargu (6+5) a Davida Vargu (4+5). Na zápasy v tomto ročníku vedou Drtiči 2:1. Valašské Meziříčí sice Oranjes na začátku sezóny uštědřilo porážku 6:2, ale v dalších dvou utkáních oranžovomodří hráli relativně v klidu a připsali si důležitých šest bodů.


Bezpečnostní opatření

Na utkání s Valašským Meziříčím budou přijata zvýšená bezpečnostní opatření. Vstupenky si budou moci hostující příznivci zakoupit u zadního vchodu na Zimní stadion Václava Nedomanského. Proto prosíme všechny fanoušky, kteří z Valašska do Hodonína přijedou, aby vstupovali na stadion pouze zadním vchodem. Fanoušci Bobrů budou mít k dispozici svůj vlastní bufet i toalety.

Při vstupu budou probíhat namátkové osobní prohlídky a na stadion nebudou vpuštěny osoby, u nichž bude nalezena jakákoliv zbraň, alkohol či pyrotechnika. Stejně tak nebude povolen vstup fanouškům, kteří budou viditelně pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.


Play-off klepe na dveře a každý bod se počítá

Drtiči se v tomto kole nemusí bát o pád do druhé osmičky, jelikož Opava ani Nový Jičín se nemůžou dotáhnout, a proto se budou hráči SHK dívat spíše na pozici před sebou, kterou si po Novém roce vzali zpět šumperští Draci. Na Šumperk bude čekat druhý tým tabulky z Poruby a šlágr kola tak bude mít velký význam i pro Oranjes, kteří by se opět mohli opět vyhoupnout na třetí místo.

K tomu je však třeba porazit Valachy, kteří nenechají hodonínské vydechnout. Domácí se budou chtít oklepat ze středeční porážky z opavského ledu a naskočit na novou vítěznou vlnu. „V první třetině nám chyběl lepší pohyb a větší agresivita, a zaslouženě jsme ji prohráli. Bohužel jsme ve třetí třetině udělali hloupé chyby, které Opava potrestala a otočila skóre na svou stranu. Musíme zvednout hlavy a v sobotu na svém ledě bodovat," zahlásil po minulém zápase kouč Drtičů Stanislav Beťko, který by měl mít k dispozici většinu základní sestavy, ale už bez útočníka Davida Janáse, který byl uvolněn na hostování do Znojma.


Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Haloda O. (Zollpriester) - Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Hložánek - Hajný, Charvát, Kuba (A) - Venclík, Horváth, Černohous.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) - Mikel, Nedbálek, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš - Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Kubo, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga M., Hlaváč, Podešva, Studený.


Rozhodčí

Radim Slavka (Břeclav) - Ing. Petr Blaha (Uherské Hradiště), Ing. Martin Maťašovský (Břeclav).


Online

Podrobný online přenos ze zápasu Hodonín - Valašské Meziříčí můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.


Všechny zápasy 31. kola (7. 1. - sobota)

SHK Hodonín - HC Bobři Valašské Meziříčí
HC RT TORAX Poruba 2011 - Draci Šumperk
HC Technika Brno - VHK ROBE Vsetín
HK Nový Jičín - HK Opava 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies