Bitva s Draky pokračuje! V pátek hostí šumperský stadion druhé utkání série

Bitva s Draky pokračuje! V pátek hostí šumperský stadion druhé utkání série
čtvrtek 15.3.2018 | Jan Hochman

Semifinálová série nabírá od začátku na pořádných obrátkách. Ve středu hostil úvodní duel hodonínský stadion a už v pátek 16. března se vše přesune o sto padesát kilometrů severněji do podhůří Jeseníků. Druhý zápas semifinálového souboje „Jihu proti Severu“ startuje na šumperském ledě přesně s úderem 18. hodiny.

 
 

Drtiči pojedou do Šumperka bojovat o druhý bod

Čekání skončilo a dlouho očekávané první semifinále je za námi. Hodonínští hokejisté vstoupili do série s šumperskými Draky lépe a po výsledkově jasném vítězství se ujali vedení 1:0 na zápasy. Více než tisíc čtyři sta fanoušků na Zimním stadionu Václava Nedomanského vidělo výborný nástup slováckého celku, který už na začátku třetí minuty korunoval svým prvním gólem v dospělém hokeji David Peška.

„Strašně jsme se na ten zápas těšili. Hodně jsme v pauze trénovali, abychom byli na semifinále připravení. Od začátku jsme hráli to, co po nás kouč chtěl. Vlétli jsme na ně a vytvořili si v první třetině dvoubrankový náskok,“ okomentoval v pozápasovém rozhovoru začátek utkání mladý hodonínský útočník.

Do přestávky navýšil vedení Baníku Matěj Charvát a v polovině duelu se v krátkém sledu trefili také Michal Romančík a Jakub Hajný. Hosté poslední části snížili, ale závěrečné slovo si vzal opět Matěj Charvát, který gólem na 5:1 pojistil výhru Oranjes. „Atmosféra byla výborná a fanoušci nás táhli za prvním bodem!“ pochválil po utkání fanoušky hodonínský odchovanec s číslem devět na zádech.


Na sever vyrazí s hráči i početná skupina hodonínských fanoušků

Hodonínský klub vypravuje na druhé semifinálové utkání autobus zdarma, který je v tuto chvíli (čtvrtek 15. března v 18:30 je volných ještě pět míst) prakticky celý zaplněn. Kromě toho se do Jeseníků jistě vydají fanoušci i po vlastní ose a dá se očekávat, že sektor naproti domácí střídačky na šumperském stadionu bude slušně zaplněn oranžovo-modrými barvami. Ještě jedna důležitá informace - vstupné na utkání je sedmdesát korun.


Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Mojžíš (A), Kobylík, Sedlák J., Hladiš, Žabčík, Kužílek, Haloda M., Miklík - Romančík, Peš (C), Sajdl (A) - Jurča, Charvát, Matějka - Hajný, Vaněk, Kadlec - Peška, Černohous, Hložánek.

Draci Šumperk: Lakosil (41. Svoboda) - Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák T. (C) - Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal (A), Cink (A), Ostřanský.


Rozhodčí

Tomáš Cabák, Vaclav Šutara - Ing. Lukáš Barteček, Tomáš Mikler.
 

Zápasový servis

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS