Arnošt Šifl: Po druhé třetině jsme kluky v kabině řádně pokropili

Arnošt Šifl: Po druhé třetině jsme kluky v kabině řádně pokropili
neděle 31.10.2010 | Jan Hochman

Jako den a noc byly včera druhá třetí třetina utkání Drtičů na ledě Bobrů z Valmezu. Prostřední část hosté nezvládli a po čtyřech inkasovaných a podle asistenta Šifla i celkem laciných brankách to nevypadalo s hodonínskými hokejisty vůbec dobře. Po uragánu v kabině ale Drtiči ukázali svá srdce bojovníků a dotáhli zápas až do prodloužení.

 
 

Hosté jeli do Valašského Meziříčí v kombinované sestavě. V prvním útoku se představil na centru Jan Korotvička, ve druhém na jeho místě hrál Peter Tomášek a z původního složení třetí formace zůstal jen Michal Hoza, se kterým na Valašsku bojovali Roman Průdek a Peter Penák. „Nastoupili jsme bez dvou hráčů základní sestavy. Zdeňa Jurásek je stále ještě v trestu a Míša Kuba má natažený sval. To je pro náš úzký kádr velký zásah. Vrátil se nám aspoň Adam Beňa, který proti Hradišti vinou dvou vyšších trestů nastoupit nemohl,“ vypočítával absence hodonínský asistent.

Utkání patnáctého kola bylo reprízou loňského finále. V tom se na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí odehrála nefalšovaná přestřelka. Tomu, že by se měla historie opakovat, po první části, která skončila nerozhodně 1:1 vůbec nic nenasvědčovalo. Ačkoliv u dvou branek určitě zůstat nemuselo. „Nástup do utkání se nám povedl. Chtěli jsme hrát podobně jako v Šumperku, protože Valmez doma zatím patří mezi nejlepší mužstva. Hlavně jsme tedy se chtěli aktivně pohybovat ve středním pásmu a nenechat domácím šikovným útočníkům žádný prostor. V první třetině jsme dle mého názoru byli o něco lepším mužstvem, vytvářeli jsme si šance, dostávali jsme se do přečíslení a klidně jsme mohli o jeden i více gólů vést,“ popsal jak viděl první třetinu Arnošt Šifl.

Hosté měli dobrý začátek a v první části svého soupeře celkem přesvědčivě přestříleli v poměru 15:10. Střeleckých pokusů ale mělo podle Šifla být ještě mnohem více. „O přestávce jsme kluky v kabině upozorňovali na to, že takovéto zápasy se musí hrát s daleko větším důrazem a bojovností a taky větší odhodlání ke střelbě. Pořád hledáme někoho další zbytečnou přihrávkou, což nám potom obrana často tečuje. Místo toho musí být větší důraz do gólu a daleko aktivnější zakončení,“ naznačil hostující asistent, s čím nebyli spolu se svým kolegou Číhalem po první části spokojeni.

Až téměř do poloviny zápasu byla hra i skóre stále vyrovnané. Polovina zápasu však zastihla hosty v nedbalkách a domácím naopak vyšlo na co sáhli. Postupně si Bobři vytvořili luxusní čtyřbrankový náskok. „Věděli jsme, že jakmile se domácí dostanou do vedení, tak budou takzvaně na koni. Zápas byl až do oné osmadvacáté minuty, kdy jsme dostali nešťastný gól de-facto z ničeho, vyrovnaný. Pak se bohužel začala karta obracet. Měli jsme 10 nebo 11 hluchých minut, ve kterých jsme obdrželi čtyři docela laciné branky,“ posteskl si bývalý zadák Šifl.

Hosté se na překvapení všech přítomných diváků nevzdali a předvedli neuvěřitelný finiš. Když dvě minuty před koncem srovnával na 5:5 svou druhou trefou Špok, málo kdo při pohledu na světelnou tabuli věřil svým vlastním očím. „Po druhé třetině jsme kluky v kabině řádně pokropili. Klukům jsme řekl, aby si uvědomili, že mají na svých zádech jména a aby si buď dres obrátili, nebo začali hrát. Naštěstí se nám podařilo dát dva rychlé góly, což nás dostalo zase do zápasu. Nebýt výpadku ve druhé třetině, kdo ví, jak by to dopadlo. Možná jsme mohli mít tři body a smát se, ale hokej už je takový,“ konstatoval lakonicky mladší z trenérské dvojice Drtičů.

Drtiči nastoupili do zápasu s Michalem Šurým v brance. Mladý golman svůj tým v několika momentech podržel, ale po smolné druhé brance se přidal třetí a záhy i čtvrtý puk za jeho zády a svou soutěžní premiéru mezi muži SHK si odbyl i další junior - Tomáš Rajčák. „Jak Michal tak Tomáš jsou mladí kluci, pořád se teprve začínají orientovat a rozkoukávat v mužském hokeji. Byl to pro ně těžký úkol. Přechod od juniorů k mužům je hodně náročný. Je tu daleko větší zodpovědnost vůči mužstvu, na kterou si mladí musí zvyknout,“ řekl k mladým golmanům SHK Erna Šifl.

Na závěr pozápasového rozhovoru přišla řeč i na posilu mezi třemi tyčemi Michala Láníčka a na to, jak to vypadá s jeho potencionálním startem v dalším utkání Hodonína, který v 17. kole čeká výlet za Zubry. „V příštím týdnu, kdy máme volno, by mu už měla přijít registračka. Přerov máme až v sobotu, takže uvidíme, jak se to vyvrbí. Na Michalovi jde vidět, že musí ještě trochu potrénovat,“ ukončil naše povídání Číhalův asistent. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS