Arnošt Šifl: Gólových šancí jsme měli asi víc, ale měli tam skvělého Plška

Arnošt Šifl: Gólových šancí jsme měli asi víc, ale měli tam skvělého Plška
neděle 11.10.2009 | Jan Hochman

Třetí porážku v sezoně uštědřili hodonínským Drtičům v sobotu v podvečer hráči Valašského hokejového klubu. Po prvním vítězství doma tak skončila série na venkovních hřištích a na hokejky se, podle slov trenérů, opět vrátily zbytečné kombinace místo častější a účinnější střelby. Jak viděl zápas asistent na lavičce SHK Arnošt Šifl, se dočtete v následujícím článku.

 
 
Vsetín byl už v dobách svého extraligového působení znám svým malým kluzištěm. Jeho rozměry jsou 60 x 26 metrů a soupeřům vždy činí problém, než si zvykne na menší hřiště. „Ve Vsetíně je extrémně úzké kluziště, a kluci na to nejsou zvyklí. I tak jsme v první třetině celkem dobře pohlídali střední pásmo. Ale zbytečně jsme inkasovali první gól, kdy nám ujel Pepa Štraub, což Vsetín trochu nakoplo. I přesto jsme si ale vytvářeli šance, hráli jsme dobře“, komentoval vstup do zápasu na Lapači asistent SHK Hodonín.

Nemoc z domácího kluziště se včera přenesla i na Valašsko. Drtiči se opět dostávali do nemalého množství šancí, ale častá a nebezpečná střelba z posledního utkání s Přerovem se vytratila. Jestliže na brankáře Zubrů vyslali Drtiči 45 střel, vsetínský Lukáš Plšek musel zasahovat jen 27 krát. „Ve druhé třetině jsme pomalu soupeře nepustili do ničeho vážnějšího. Myslím si, že jsme domácí celkem přebruslili, i gólových šancí jsme měli asi víc, ale měli tam skvělého Plška. A znovu místo jednoduchého zakončení jsme vymýšleli zbytečné kombinace a zahazovali tak jednu šanci za druhou“, kritizoval hru svých svěřenců Arnošt Šifl.

V první třetině inkasovali Drtiči dvě branky. Ale v první dvacetiminutovce pomohla strážci domácí svatyně dvakrát tyč. Kdyby jedna ze střel dua Salajka - Hollý skončila za Plškovími zády, mohlo se celé utkání odehrávat ve zcela jiném světle... na kdyby se ale nehraje. „Ta koncovka... škoda, potřebovali jsme dát kontaktní gól na 2:1, místo toho kluci zapomněli bránit a inkasovali jsme třetí branku, která byla zlomová“, naznačil zkušený asistent, kde se lámal zápas.

Do poslední části hry tak hosté vstupovali za nepříznivého stavu 0:3 a s cílem co nejdříve skórovat a vykřesat tak ještě bodovou naději. Branka ale i přes možnosti Korotvičky nebo Peše ne a ne přijít. Nakonec přišla šest minut před koncem, ale na srovnání už Drtiči nedosáhli. „V poslední třetině se nám podařilo ještě zkorigovat výsledek na 3:1, měli jsme i spoustu dalších možností, ale jak se říká - dnes to prostě nelepilo a domácí vyhráli zaslouženě. Celková úroveň zápasu byla, i když jsme prohráli, velmi dobrá a my si z tohoto ne příliš povedeného utkání musíme vzít opět poučení do dalších bojů“, dodal Erna Šifl.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS