A. Šifl: Pro diváky to musel být hodně nezáživný zápas

A. Šifl: Pro diváky to musel být hodně nezáživný zápas
neděle 6.2.2011 | Redakce

S jistotou účasti v play-off cestovali hodonínští hokejisté k duelu 38. kola do Frýdku-Místku. Hosté přijeli bez sedmi mužů základní sestavy a absence takového počtu hráčů byla na hře hodně znát. I přesto se Drtiči nedali a i když 2x prohrávali, dokázali zopakovat výsledek z 11. kola letošního ročníku a po výhře 4:3 v prodloužení si do tabulky připsali další dva body. Pohled na utkání očima Arnošta Šifla si můžete přečíst v následujícím článku.

 
 

Drtiči pokračují na vítězné vlně. I když, včera ve Frýdku to bylo hodně upracované vítězství. Stejně jako v prvním duelu na chladném severu dokázali hodonínští hokejisté odvézt domů na jih dva body. Cesta k bodům ale nebyla lehká, což potvrzují i slova asistenta Arnošta Šifla. „Dnes jsme nehráli moc dobrý zápas. Byli jsme hodně oslabení. Chyběli nám pořád ještě kluci, kteří jsou na Univerziádě. K tomu ještě obránci Petr Pokorný, Lukáš Komárek a Jirka Šindelář, takže jsme utkání odehráli na pět beků a z poslední sestavy nám chyběl i Michal Hoza. Do Frýdku jsme tedy jeli bez sedmi hráčů základní sestavy, takže jsme rádi za dva body a pokračující vítěznou sérii,“ vyjmenoval všechny absence asistent SHK.

„Od začátku jsme špatně bruslili, nepokrývali jsme protihráče ve středu hřiště - jako kdyby jsme čekali, že se domácí porazí sami. Pro diváky to musel být hodně nezáživný zápas. Ono tomu zápasu neprospěje ani ta komorní atmosféra, která ve Frýdku panovala,“ pokračoval v hodnocení Šifl.

Ve většině svých zápasů Drtiči svého soupeře přestřílejí, čas od času ale trápí hodonínské hráče nízká produktivita. Také ve Frýdku se Číhalovi svěřenci trápili a z prvních dvaceti střel ani jedna nedoputovala až za Láníčkova záda. „Věděli jsme, že proti nám nastoupí Láníček a přesto jsme to pořád zkoušeli na lapačku, o které víme, že ji má dobrou. Nevím. Neřekl bych, že to je „komplex Láníček“, ale kluci se musí podívat kam střílí a nezkoušet to pořád na tu lapačku“.

„Z toho pak plyne to střelecké trápení, které trvalo až do poloviny zápasu. Domácí se dostali na koně vedoucí brankou a my, jak jsem už říkal, jsme se začali trápit. Pak se nám naštěstí podařilo vstřelit branky a dostali jsme se opět do hry,“ řekl Šifl. Nutno dodat, že z druhých dvaceti střeleckých pokusů skončily čtyři až ve frýdecko-místecké síti.

Jak již bylo řečeno, Drtiči odcestovali k duelu s Frýdkem-Místkem bez sedmi hráčů základní sestavy. Další otázka tedy byla nasnadě: jak to vypadá s marody a reprezentanty, kdy se vrátí do sestavy? „Michal Hoza by podle posledních zpráv měl snad být to týdne v pořádku. Petra Pokorného jsme nechali doma odpočívat, protože pořád přecházel nemoc, tak aby se dal do kupy“.

„Jirka Šindelář má taky nějakou tu virózu, ale ten by měl být také brzo zpět. Lukáš Komárek už trénuje, ale to jeho zranění je citlivé, tak jej raději šetříme na play-off. Kluci, kteří se vrátí z Univerziády by měli už v úterý přijít na trénink, takže na Valmez už budeme ve větší síle,“ naznačil na závěr situaci v týmu Arnošt Šifl. 

Zápasový servis

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 31 120:72 64
2. NJI Nový Jičín 30 92:99 56
3. OPA Opava 31 101:92 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 29 110:103 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
7. VEL Velké Meziříčí 31 102:122 39
8. HOD Hodonín 30 84:113 30

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies