A. Šifl: Domácí moc hokej hrát nechtěli, čekali jen na brejky

A. Šifl: Domácí moc hokej hrát nechtěli, čekali jen na brejky
středa 26.1.2011 | Redakce

Další vítězství v prestižním derby se sousední Břeclaví si na své konto připsali hodonínští hokejisté. Ti se představili s dvojicí staronových tváří v sestavě, hlavní hvězdou byl ale bezpochyby Zdeněk Jurásek - autor tří branek. Jak viděl již deváté "jižanské derby" asistent hodonínského SHK Arnošt Šifl si můžete přečíst v následujícím článku.

 
 

Drtiči prodloužili svou vítěznou sérii už na pět zápasů. I když by to mohlo vypadat jednoznačně, dnešní výhra na ledě břeclavských Lvů se nerodila vůbec lehce. Hosté byli celý zápas lepším týmem, byli i jednoznačně střelecky aktivnější (poměr střel byl 22:40 ve prospěch Drtičů), překonat soustředěnou obranu domácích byl ale velký oříšek. Někteří fanoušci se o výkonu Břeclavi dokonce vyjadřovali jako o antihokeji. Asistent SHK Arnošt Šifl byl ve výrazech o něco mírnější. „Byl to náročný a úporný zápas. Domácí moc hokej hrát nechtěli, čekali jen na brejky a hráli v podstatě s pěti bránícími hráči. Bylo to klasické derby. Domácí uzavřeli střed hřiště a ze začátku bylo hodně těžké se přes ten obranný val prodrat. V první třetině jsme špatně bruslili, bylo to takové vlažnější, ale po přestávce se to rozjelo,“ řekl na úvod asistent trenéra Číhala.

V minulém kole si Drtiči s chutí zastříleli proti Bobrům, kterým nasázeli jedenáct branek. Na pěti z nich se podílel nestárnoucí Zdeněk Jurásek. Vstřelil jubilejní desátou branku a posledním zásahem zkompletoval i hattrick. A tento nevšední kousek se mu podařilo zopakovat i v dnešním derby na lví půdě. „Tohle je to, co od Zdeňka čekáme,“ řekl s úsměvem na tváři Arnošt Šifl a jedním dechem dodal: „Střelcem se musí člověk narodit a my musíme využít toho, že mu to pálí.“

Drtiči šli do vedení zásluhou v posledních duelech velmi dobře střelecky disponovaného Zdeňka Juráska. Jak jsme již zmínili, „Šeďa“, jak mu celá kabina SHK přezdívá, se nakonec dočkal druhého třígólového zápasu v řadě. Gólový účet hodonínské „devatenáctky“ mohl být ale ještě bohatší, kdyby mu byla uznána sporná branka, kterou hlavní sudí Skoupý po dohodě s brankovým nakonec neuznal. „Trochu nás zabrzdil neuznaný gól Zdeňka Juráska, který byl minimálně patnáct centimetrů za čárou. Brankový to asi neviděl, tak to neuznal,“ popsal tuto situaci, která se odehrála za vyrovnaného stavu 1:1, trochu rozhořčeně asistent Drtičů.

Do utkání s Břeclaví už neměli trenéři k dispozici trojici, která odletěla reprezentovat své země na Univerziádu, místo nich se ale v týmu objevili dva navrátilci do hodonínského dresu. Martin Hollý a Jakub Sajdl nastupovali ve druhém útoku s Romanem Bartákem. Bodů se sice nedočkali, i když Kuba Sajdl měl hodně blízko k brance. Jeho střelu v první třetině však zastavila tyč. Oba dva ale zanechali ve svém prvním startu za SHK po delší době dobrý dojem, stejně jako zbytek týmu. „Kluci zahráli dobře. Chvilku se sice na tom velkém kluzišti hledali, ale pak to určitě klapalo. U Martina je vidět přehled a síla na puku, Kuba dokáže puk dobře vyvést a má takový ten drajv,“ komentoval výkon „nováčků“ Arnošt Šifl.

V dnešní sestavě chyběl obránce Lukáš Komárek, pro kterého byl trest na 5 minut plus do konce utkání za rohovnickou vložku s Bobrem Martiníkem již druhým vyšším trestem v sezoně. Podle pravidel tak přišla automatická stopka na jedno soutěžní utkání. Na jeho místě naskočil do boje se Lvy Martin Miklík. Věkem stále ještě junior hrál ve druhém obranném páru s kapitánem Petrem Pokorným. „Martin určitě nezklamal. Je to mladý kluk, který pořád roste. Vždyť je mu pořád teprve 18 let. Potřebuje hrát a hrát a nám v něm roste velká hodonínská naděje. Je dobře silově vybavený, ale musí na sobě dál pracovat,“ řekl na adresu mladého a nadějného obránce Drtičů bývalý zadák Baníku Šifl.

Po čtyřech inkasovaných brankách v duelu s Valaškým Meziříčím, z nichž jedna byla vlastní, jedna byla po chybě obrany, jednou puk jen tak tak přešel za brankovou čáru a poslední byla nechytatelná střela z první, odchytal golman SHK Marek Peksa další povedené utkání. Z dvaadvaceti střel, které Lvi na hodonínskou jedničku vyslali, kapituloval jedenadvacetiletý brankář pouze jednou. „Marek zachytal velmi dobře. Když na to příjde, tak podrží. Mužstvo to ví a hráči se hned cítí jistější, hra je uvolněnější,“ dodal na samý závěr pozápasového povídání hodonínský asistent. 

Zápasový servis


19.8. | HOD - BRE | 4:2
2.9. | BRE - HOD | 7:2
28.9. | BRE - HOD | 3:1
27.11. | HOD - BRE | 5:2
26.1. | BRE - HOD | 1:4
12.2. | HOD - BRE | 9:0

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS