Drtiči jedou do Kopřivnice. Ve městě tatrovek se pokusí zastavit sérii porážek, domů přivést nějaké body

H O D O N Í N - Série zápasů bez výhry se nepříjemně protahuje. Hodonínští hokejisté neuspěli počtvrté za sebou, celkově prohráli sedm z osmi letošních duelů a se třemi body dál uzavírají tabulku východní skupiny druhé ligy. Vylepšit letošní bídnou bilanci se pokusí na ledě Kopřivnice. Tatře doma podlehli 2:4, ve venkovní odvetě se pokusí uhrát lepší výsledek. Zápas 10. kola začíná na severu Moravy v sedmnáct hodin.

Trenér Drtičů Tibor Janás bude i v Kopřivnici postrádat dlouhodobé marody Hložánka s Lekešem, mim hru je i další útočník Růžička. Ostatní hráči by měli být hodonínskému kouči k dispozici. O sestavě pro víkendový duel bude jasno po pátečním večerním tréninku.

„Do Kopřivnice jedeme jen se třemi pětkami. Víc nás momentálně není. I tak se tam ale pokusíme bodovat. Favoritem utkání jsou domácí, kterým ale chceme jejich roli ztížit,“ uvedl trenér Drtičů Tibor Janás.

Kopřivnici schází lídr, z hráčů bodově nikdo nevyčnívá

Kopřivnice patří mezi zkušené a kompaktní týmy. Před sezonou ji řada znalců druholigových poměrů pasovala do role jednoho z největších favoritů východní skupiny.

Ve městě tatrovek totiž poskládali velice silný tým, který navíc doplňují borci z Poruby. Jenže po devíti odehraných kolech je realita trochu jiná. Mužstvo dlouholetého lodivoda Kopřivnice Jaroslava Kofroně je až šesté, tedy mimo pozice zaručující postup do vyřazovacích bojů.

Kopřivnici momentálně schází lídr, výrazná osobnost, která by mužstvo bodově táhla. Žádný z hráčů nad svými parťáky výrazně vyčníval, produktivita je rozdělena rovnoměrně mezi více borců.

Po sedmi bodech má hned trojice útočníků – jmenovitě Jakub Mach (5+2), Patrik Gola (2+5) a Petr Seidler (0+7). Bodový přísun ze strany beků zajišťuje s jednou brankou a třemi asistencemi Radim Štěpánek.

V brance nechybí dlouholetá opora Petr Hromada, na kterého v Kopřivnici spoléhají od postupu Vsetína do první ligy.

Naposledy parta kouče Kofroně zvládla duel v Opavě, kde zvítězila 4:0. „Dnes jsme byli trpěliví a byli jsme ve druhé třetině i produktivní. Tato třetina rozhodla o našem vítězství. S výkonem jsem dnes spokojený, i když stále děláme chyby, které se nesmí stávat,” uvedl na klubovém webu trenér HC ISMM Kopřivnice Jaroslav Kofroň.

Skvělý výkon podal v hostující bráně Martin Šindelka, který vychytal čisté konto. Utkání začalo skvělým vstupem hostí, kdy již po pěti minutách vedli 2:0. Ve druhé třetině si v klidu přidali další dvě branky a o vítězi bylo téměř jasno. V poslední periodě se hrál již oboustranně vyrovnaný hokej, kde již góly nepadly. Kopřivnice si v poklidu odváží zasloužené a cenné vítězství.

„Odehráli jsme nejhorší utkání sezony. Před zápasem jsme trochu lepili sestavu, měli jsme osm nemocných kluků, takže jsme to trochu lepili. Na to se ale nechci vymlouvat, nepředvedli jsme dobrý výkon. V prvních pěti minutách jsme nechtěli inkasovat, bohužel to dopadlo tak, že jsme střídali brankáře, i když góly nebyly jeho. Chtěli jsme tomu dát impulz. Kopřivnice hrála dobře, my jsme čekali, co s námi vyvedou a první dvě třetiny byla lepší. Třetí třetina už se nějakým způsobem jen dohrála. V zápase jsme sice pár šanci měli, ale nic nám tam nespadlo, což je do příštích zápasů škoda. My se po tomhle utkání musíme sebrat, dát hlavu mezi ramena a pracovat dál,“ prohlásil opavský kouč Aleš Tomášek.

Poslední zápas soupeře:

HC Slezan Opava – HC ISMM Kopřivnice 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Pargač (Gola, J. Mach), 5. Häring (T. Fojtík), 28. Pokorný (Krzak, Pindel), 28. Bail (Seidler, Sluštík). Rozhodčí: Blaha – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Střely na branku: 19:23. Diváci: 230. Průběh utkání: 0:4.

Opava: Piták (5. Baldik) – Věntus, Zouhar, Thiel, Šindelář (C), Kunc, Zapletal, Prokop – Damašek, Štindl, Vašenka, Wolf (A), Krupa, Peterka, Buršík, Vojtovič, Kadula, Malina, Beránek, Římský.

Kopřivnice: Šindelka – Krzak, Štěpánek, Bail, Marek (A), Fojtík – Indrst, Häring, Sluštík (A), Gola, M. Mach, Suchý, J. Mach (C), Pindel, Pargač, Pokorný, Seidler, Urban.

1. NJI Nový Jičín 23 66:72 45
2. VAL Valašské Meziříčí 20 79:44 40
3. ZNS Žďár nad Sázavou 18 69:58 36
4. OPA Opava 21 61:58 30
5. VEL Velké Meziříčí 21 70:80 29
6. KMB Kometa Brno B 22 66:68 28