Cíl je jednoduchý. Chceme udržet klub na mapě druhé ligy i pro další sezonu, říká trenér Drtičů Tibor Janás

Cíl je jednoduchý. Chceme udržet klub na mapě druhé ligy i pro další sezonu, říká trenér Drtičů Tibor Janás
úterý 14.9.2021 | Redakce

H O D O N Í N - Zase skládá nový tým, buduje mančaft od začátku. I když opory zůstaly, spousta hráčů je nových. Trenér hodonínských hokejistů Tibor Janás dělá co může, aby dal mužstvo před startem druhé ligy do kupy. Drtiče ale stejně jako před rokem sužuje obrovská marodka. Ani pár dní před prvním duelem s Valašským Meziříčím není jisté, kdo za slovácký celek nastoupí.

 
 

„Momentálně procházíme složitým obdobím. V týmu máme virózu a nevypadá to, že by ustoupila, spíše naopak. Hráčů na marodce přibývá, do toho dvě zranění, takže spíše s napětím čekáme, co přinesou nejbližší hodiny a dny. Místo toho, abych se na start těšil, převládají spíše obavy,“ přiznává kouč Hodonína.

S jakými cíli jdou Drtiči do nové sezony?

Cíl je jednoduchý. Chceme udržet klub SHK Hodonín na mapě druhé ligy i pro další sezonu. Naše ekonomická situace není jednoduchá, takže se hlavně chceme vyhnout bojům o záchranu, tým udržet v soutěži a nesestoupit.

Je Valašské Meziříčí vhodný soupeř na začátek?

Pokud bychom dali tým po zdravotní stránce do utkání s Valašským Meziříčím do kupy, tak se určitě popereme o dobrý výsledek. Známe sílu Valachů. Za mě je to jasný kandidát na lídra naší skupiny a jeden ze spolufavoritů celé soutěže. Soupeř se v létě hodně posílil na všech postech, v utkání jsou jednoznačným favoritem.

Jak moc velkou váhu přikládáte prvnímu zápasu?

Vstup do sezony je vždycky důležitý. U nás ale bude záležet na každém utkání. Každý bod se bude počítat. Já ale svému týmu věřím a jsem přesvědčená, že vždy udělíme pro úspěch vše. Ať to bude v utkání na začátku sezony, uprostřed nebo na konci základní části.

Jak je na tom aktuálně mužstvo? Můžete počítat se všemi oporami?

Tým se v hodně amatérských podmínkách skládal velmi složitě. Problém je, že nemáme vlastní juniorku, tudíž pokud jsou hráči nemocní či zranění, trénujeme jenom v deseti nebo třinácti hráčích, což je na začátek sezony hodně málo. Bez juniorů s vlastní líhně nemáme pak kým tým doplnit. Se všemi oporami, které tu po loňské sezoně zůstali, jako jsou Balán, Komínek, Kubáň, Romančík nebo Miklík, samozřejmě počítám. Bohužel došlo i ke ztrátám. Dlouhodobě zraněný je Erik Hložánek a jeho návrat v sezoně je nejistý, což je velká škoda, protože je to hráč, který je důležitou součástí mužstva.

Naznačil jste, že mužstvo trápí marodka. Souvisí zranění s pandemií koronaviru a dlouhou pauzou?

Ano, marodka nás trápí, bohužel ji neovlivníme. Prostě virózy jsou součástí každého sportu a v kolektivním to platí dvojnásob. U dlouhodobých zranění těžko polemizovat, zda nějak souvisí i s covidem, kvůli kterému byla dlouhá pauza bez tréninku a zápasu.

Bude se kádr ještě doplňovat, měnit?

Letos budeme víc využívat služby hráčů na střídavé starty. Víme, že tým bude před každým zápasem potřeba doplnit. Nadále budeme mužstvo doplňovat k našim potřebám a představám tak, abychom byli konkurenceschopní.

Je domluvená spolupráce se Zlínem a dalšími kluby? Kdo by mohl tým doplnit?

Každý, kdo umožní svým hráčům hostování nebo střídavé starty v druhé ligy, na tom později vydělá. Ani Zlín není výjimkou. Je to přínos pro nás i pro něj. Musím všem poděkovat za podporu a spolupráci ohledně hráčů. Jedno velké poděkování však směřuje do Prostějova, kde nám lidé z vedení včetně Aleše Tottera vyšlo ohledně svých hráčů vstříc a zejména kooperace s panem Totterem je na profesionální úrovni. To samé ale platí i o Přerovu, který má zájem na tom, aby se jeho odchovanci uplatnili a rozehráli v nižší soutěži, a třeba i u nás v Hodoníně.

Potěšilo vás, že se do týmu vrátil Marek Růžička? Co si od jeho comebacku slibujete?

Marka znám od jeho dětských let. Mám k němu vztah a jsem přesvědčený, že nám pomůže. Pořád je to hráč, který muže být rozdílový. Záleží jen na něm, jak vše uchopí a jak se k tomu postaví. Věřím, že bude patřit k lídrům týmu. Zná mě a ví, co ode mě může očekávat. Rukama a nohama už si ale musí hýbat sám. (smích)

V letní přípravě jste odehráli jenom tři zápasy. Není to málo? Může to ovlivnit začátek sezony?

Odehrát jen tři přátelská utkání před sezonou je hodně málo a pro tým, který se každý rok skládá od základu jiný, to platí dvojnásob. Tři duely jsou opravdu nedostačující. A jestli to ovlivní start do soutěže? Zcela jistě jo, ale sehranost týmu můžeme a musíme o to víc nahradit obrovskou bojovností. Musíme se o výsledek porvat. Uvidíme, na co nám to bude stačit. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS