Druhá hokejová liga byla předčasně ukončena. Není to ale konec sezony, upozorňuje prezident svazu Král

Druhá hokejová liga byla předčasně ukončena. Není to ale konec sezony, upozorňuje prezident svazu Král
pondělí 1.2.2021 | Redakce

H O D O N Í N - To, o čem se v posledních týdnech nahlas mluvilo, se stalo skutečností. Letošní ročník druhé hokejové ligy se už znovu nerozjede. Jednotlivým účastníkům třetí nejvyšší soutěže u nás přišlo vyrozumění v průběhu pondělního dne.

 
 

„Výkonný výbor pověřil v této souvislosti prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále, aby v případě, kdy bude jasné, že v základní části není možné odehrát alespoň polovinu utkání, rozhodl o ukončení soutěže,“ zaznělo minulý čtvrtek v tiskové zprávě svazu.

Osudný den nastal právě v pondělí. „Vzhledem k přetrvávajícímu nouzovému stavu a souvisejícím vládním opatřením včetně zákazu amatérských soutěží a sportování na zimních stadiónech rozhodl prezident Českého hokeje Tomáš Král z pověření výkonného výboru Českého hokeje o ukončení neprofesionálních soutěží v sezoně 2020/21,“ stojí na stránkách Českého hokeje.

Situace se tak týká také Hodonína. Drtiči v letošní skupině Východ odehráli pouze šest soutěžních zápasů. Ten poslední desátého října doma proti Kopřivnici. „Dalo se to očekávat,“ řekl trenér Drtičů Tibor Janás. „Nemělo to smysl rozjíždět. Než by se hráči do toho zase dostali, trvalo by další tři týdny. Už od poloviny prosince bylo téměř jasné, že se znovu hrát nebude,“ měl tušení hodonínský kouč.

Druhá liga byla zastavena 11. října, její účastníci stihli odehrát maximálně šest utkání. Ale třeba Velké Meziříčí po postupu nastoupilo jen do dvou. Stejně tak i Písek. A Most dokonce skončil dřív, než vůbec začal, v kolonce odehraných duelů u něj svítí nula.

„Ani okolnostmi vynucené ukončení soutěží neznamená konec hokejové sezony,“ zdůrazňuje prezident Českého hokeje Tomáš Král, který znovu apeluje na majitele a provozovatele zimních stadionů, aby ledové plochy podle možností ještě nerozpouštěli.

„Protože tréninková činnost a náhradní zápasový program budou zahájeny, jakmile to vládní opatření umožní. Je to v zájmu nejen hokeje, ale především zdravého vývoje populace a sportování dětí a mládeže vůbec,“ objasňuje nejvyšší muž Českého hokeje. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 31 120:72 64
2. NJI Nový Jičín 30 92:99 56
3. OPA Opava 31 101:92 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 29 110:103 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
7. VEL Velké Meziříčí 31 102:122 39
8. HOD Hodonín 30 84:113 30

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies