Hrát bez diváků nemá smysl. Fanoušci k hokeji patří, jsou nedílnou součástí klubu, říká šéfka Drtičů Jana Gajošová

Hrát bez diváků nemá smysl. Fanoušci k hokeji patří, jsou nedílnou součástí klubu, říká šéfka Drtičů Jana Gajošová
úterý 13.10.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Po odehraných šesti druholigových zápasech mají zase dlouhou pauzu. Jelikož se všechny profesionální i amatérské soutěže od pondělka v Česku přerušili, mají hodonínští hokejisté stejně jako soupeři neplánované volno. Kdy se zase sejdou, je zatím nejisté. Omezování sportu v souvislosti se zářijovým výrazným růstem případů koronaviru totiž nabralo rychlý spád.

 
 

Od pondělí vláda uzavřela veškerá vnitřní sportoviště. Kompletně uzavřený nejen pro příznivce, ale i pro sportovce, trenéry, členy realizačních týmů, rodiče a širokou veřejnost je také Zimní stadion Václava Nedomanského.

Od středy navíc platí omezení shromažďování na maximálně šest lidí. Opatření vláda zatím vyhlásila do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Nouzový stav ale může kabinet se souhlasem Poslanecké sněmovny prodloužit.

„Může se nám to nelíbit a mít na současnou situaci jakýkoliv názor, ale musíme všechna nařízení vlády respektovat. Víme, že momentálně nemůžeme hrát ani společně trénovat. Současná doba je těžká, situace složitá. Chápeme, že sport jde nyní stranou. Zdraví všech lidí musí být na prvním místě. Tomu se musíme přizpůsobit. Na další zápasy si počkáme. Pevně věříme, že se situace brzy zlepší, opatření zase rozvolní a my se zase vrátíme k normálnímu životu a zase se sejdeme na zimním stadionu, abychom se společně s fanoušky bavili naším milovaným hokejem,“ prohlásila šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Jak to bude v dalších dnech a týdnech, nikdo z klubu zatím neví. „Až se objeví nová informace, budeme fanoušky okamžitě informovat. Tímto jim všem za přízeň a podporu moc děkujeme,“ uvedla.

Hrát před prázdnými tribunami ale nechce. „Bez diváků to není hokej. Fanoušci jsou nedílnou součástí klubu i sportovního prostředí, bez nich to nemá cenu,“ tvrdí. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 8 25:22 20
2. OPA Opava 8 22:19 15
3. VEL Velké Meziříčí 8 26:25 15
4. VAL Valašské Meziříčí 7 26:15 12
5. ZNS Žďár nad Sázavou 8 27:30 11
6. KOP Kopřivnice 8 25:27 9
7. KMB Kometa Brno B 8 22:24 8
8. HOD Hodonín 7 13:24 3

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS