Do Hodonína se po devíti letech vrací útočník Vaškovič. Za Drtiče nastoupí už v pátek proti Novému Jičínu

Do Hodonína se po devíti letech vrací útočník Vaškovič. Za Drtiče nastoupí už v pátek proti Novému Jičínu
pátek 2.10.2020 | Redakce, Foto: www.nazahori.cz

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté hlásí zvučnou posilu do útoku. Drtiči se na spolupráci dohodli se slovenským hokejistou Ľubomírem Vaškovičem. Zkušený čtyřiatřicetiletý forvard, který naposledy působil v německém týmu EV Bad Wörishofen, se na Slovácko vrací po dlouhých devíti letech. Modro-oranžový dres navlékne už v pátečním domácím zápase východní skupiny druhé ligy proti Novému Jičínu.

 
 

„Jsme moc rádi, že se nám jeho transfer ze zahraničí podařilo tak rychle dořešit a že Ľubo nastoupí už dnes. Je to zkušený hráč, kvalitní posila. Věřím, že nám pomůže stejně jako v minulosti, kdy u nás odváděl velmi dobré služby,“ uvedla šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Rodák ze Senice působil v Hodoníně v letech 2009 až 2011 a při svém angažmá na jihu Moravy patřil mezi nejproduktivnější hráče. Po konci u Drtičů zamířil domů na Slovensko, kde hrával za Senici a později i Skalici. Za Záhoří si odskočil do Skotska, kde působil v týmu Dundee Stars. Naposledy hrával zkušený útočník v Německu. Nejen kvůli pandemii koronaviru se rozhodl pro návrat domů a dohodl se na spoluhráči s Drtiči.

Vedení klubu navíc z extraligového Zlína získalo na střídavé starty Dominika Lužu. Osmnáctiletý mladík nastoupil za Drtiče už v minulé sezoně, kdy si ve třech zápasech základní skupiny druhé ligy připsal šest bodů za tři góly a stejný počet asistencí. Ve čtvrtfinále play-off nastoupil pouze jednou, přesto se prosadil i střelecky.

Kabinu Drtičů naopak po třech mistrovských zápasech opouští útočník Marek Škvrně. Šéfka klubu Jana Gajošová přeje mladému hokejistovi v dalším angažmá hodně štěstí, zdraví a úspěchů. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS