Bulín v přípravě štípal dříví a vyhlíží souboje se Znojmem. „Bude to pro nás zajímavá konfrontace,“ ví dobře

 Bulín v přípravě štípal dříví a vyhlíží souboje se Znojmem. „Bude to pro nás zajímavá konfrontace,“ ví dobře
čtvrtek 17.9.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Je mu teprve dvaadvacet let, přesto bude v nadcházející druholigové sezoně patřit mezi zkušenější hodonínské hokejisty. Křídelník Jan Bulín se zodpovědnosti nezříká. Vnímá, že by měl mužstvo táhnout výkony i kanadskými body. I když Drtičům letní příprava příliš nevyšla, dravý útočník strach nemá a na nový soutěžní ročník se těší. Nejen kvůli tomu, že se ve východní skupině potká se znojemskými Orli, v jejichž dresu prožil většinu kariéry. „Pro nás to bude zajímavá konfrontace, dobré srovnání. Rozpočtem se jim sice moc rovnat nemůžeme, ale věřím, že na ledě nebude tak velký rozdíl,“ prohlásil Jan Bulín.

 
 

Jak se těšíte na sezonu?

Na sezonu se těšíme hodně. Všichni v kabině jsme natěšení. Pauza byla hodně dlouhá. Navíc příprava se nám moc nepovedla. Kádr se ale dával dohromady, takže si na sebe všichni stále zvykáme. Ale věřím, že to zvládneme a že vstup do nové sezony bude dobrý.

Vám je teprve dvaadvacet let, přesto patříte mezi zkušenější hráče. Vnímáte to stejně?

Nijak staře se mezi kluky necítím. (úsměv) Je pravda, že něco za sebou už mám a v kabině je hodně mladších kluků než jsem já, ale nijak zvlášť to neřeším.

Co říkáte na složení mančaftu? Nechybí vám hlavně v obraně více zkušených hráčů?

Je pravda, že v přípravě nám to trošku haprovalo, ale trenéři s paní Gajošovou mužstvo vhodně doplnili a bude do dobré. Věřím, že nás čeká povedená sezona.

Nemáte obavy, že se kvůli pandemii koronaviru sezona zase nedohraje?

Trošku s tím všichni počítáme. Uvidíme, jak to všechno bude. Věřím, že i když se zápasy budou odkládat, nějak se sezony dohraje.

Byla letošní příprava kvůli pandemii koronaviru hodně jiná než ty minulé?

Byl to pro nás trochu nezvyk. Byla krize, takže jsme nemohli nic moc dělat. Ale připravoval jsem se individuálně. Makal jsem třeba se dřevem, což byla spíš taková fyzická práce, ale příjemné odreagování. Sekal jsem a skládal dřevo, připadal jsem si jako někde v Rusku. (úsměv). A k tomu jsem ještě trénoval. Chodil jsem s Míšou Kruckovyčem ve Znojmě.

Dáváte si do nové sezony nějaké osobní cíle?

Žádné osobní nemám, spíš se dívám na tým. Chceme hrát zase nahoře, být do čtvrtého místa, abychom zase hráli play-off. Sám se chci hlavně ve všem zlepšit, góly ani asistence si nepočítám.

Už víte s kým budete nastupovat ve formaci?

V přípravě se sestava různě točila, ale trenér Janás nám jistě brzy řekne finální složení jednotlivých formací. Podle mě bych měl nastupovat s Markem Škvrněm a Lekešem.

Letos se utkáte i se Znojmem, kde jste strávil většinu kariéry. Jak moc se na souboje s Orly těšíte? Nemáte strach z výprasků?

Právě na zápasy se Znojmem se těším docela dost. Hrával jsem tam celý svůj život. Znám tam hodně kluků, i lidi z vedení. Já si myslím, že to bude zajímavá konfrontace, dobré srovnání pro nás. Rozpočtem se jim sice moc rovnat nemůžeme, ale věřím, že na ledě nebude tak velký rozdíl.

Je i pro vás Znojmo jednoznačným favoritem druhé ligy?

Já si myslím, že ze začátku to z jejich strany bude válec, ale v průběhu sezony se to už trochu srovná, protože si navyknou na styl ostatních týmů a nebudou už tolik dominantní. Každopádně je Znojmo favoritem číslo jedna.

Překvapilo vás, že Znojmo skončilo v EBEL lize a přihlásilo se do druhé ligy?

Vzhledem k situaci v Evropě je to celkem logický krok, ale myslel jsem si, že zůstanou v EBEL lize. Znojemští fanoušci si soutěž i hokej užívají, takže to pro ně byl docela šok, ale podle mě tam budou lidé chodit na zápasy furt. Město hokejem žije, pro druhou ligu to bude velké oživení.



 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS