Drtiči doplnili kádr o další hráče. Do sezony jdou se třemi brankáři, deseti obránci a čtrnácti útočníky

Drtiči doplnili kádr o další hráče. Do sezony jdou se třemi  brankáři, deseti obránci a čtrnácti útočníky
středa 16.9.2020 | Redakce

H O D O N Í N - S výrazně omlazeným týmem a několika nováčky, které budou nejen na ledě usměrňovat hrající asistent trenéra Stanislav Balán či kapitán Tomáš Komínek, vstoupí do nové druholigové sezony hodonínští hokejisté. Trenér Drtičů Tibor Janás má momentálně k dispozici tři brankáře, deset obránců a čtrnáct útočníků. Někteří hráči ale dál laborují se zraněním, v jaké sestavě slovácký celek v sobotní premiéře proti Valašskému Meziříčí nastoupí, zatím není jisté.

 
 

Kostra týmu je ale jasná. Drtiči budou i v novém soutěžním ročníku spoléhat hlavně na zkušeného brankáře Kubáně, zadáka Miklíka, kterého kromě navrátilce Fišery doplňují hlavně šikovní mladíci Jirásek, Vosátko, Pěnčík, Sedláček a Lašák.

O branky a body by se měli starat hlavně mazáci Balán, Komínek a Romančík. Do sestavy dlouhodobě patří i Janás, Hložánek a Charvát, stabilní výkony podávali Bulín s Krejčím. Talent v minulosti prokázali také Škvrně, Havlát, Podlaha či Dufek.

Právě Josef Podlaha a Robert Havlát už mají slušné zkušenosti s dospělým hokejem. Dvaadvacetiletý Havlát je odchovancem brněnské Komety, jejíž dres oblékal napříč mládežnickými kategoriemi.

Šanci mezi muži dostal poprvé v Přerově a Třebíči, v následujících letech pak nastupoval převážně za Horáckou Slavii. V sezoně 2018/19 si na chvíli odskočil do druholigových Moravských Budějovic, přesto v Chance lize zaznamenal šestnáct bodů (8+8) ve 37 zápasech.

Loňský ročník pak synovec bývalého vynikajícího útočníka Martina Havláta strávil kompletně v Třebíči, tentokrát se jeho osobní bilance zastavila na čtrnácti bodech (6+8). Klub se s ním ale na začátku září rozloučil, urostlý útočník tak zamířil na zkoušku do Znojma, odkud se bývalý mládežnický reprezentant přesunul do Hodonína.

O dva roky mladší Podlaha je rodákem z Karlových Varů, s hokejem ale začínal ve francouzském Grenoblu, kde tehdy působil jeho tatínek. Následně prošel mládeží Olomouce a mezi dospělými se poprvé objevil před třemi lety v Novém Jičíně.

Ve stejném ročníku si odbyl premiéru i v áčku Mory, v pěti zápasech zapsal jednu asistenci. Další tři starty v extralize přidal v dalším roce, loni pak nastupoval střídavě za Třebíč a Moravské Budějovice. V první lize naskočil do 22 duelů a vstřelil dva góly.

Aktuální soupiska SHK Drtiči Hodonín před startem druhé ligy

Brankáři: Andreas Kubáň, Jan Javůrek, Jan Polášek

Obránci: Martin Miklík, David Jirásek, David Vosátko, Martin Pěnčík, Vlastimil Hefka, Jan Fišera, Tomáš Sedláček, Martin Lašák, Michal Kruckovyč, Dominik Koubek

Útočníci: Stanislav Balán, Tomáš Komínek, Michal Romančík, David Janás, Erik Hložánek, Matěj Charvát, Petr Krejčí, Jan Bulín, Kristián Leška, David Lekeš, Robert Havlát, Marek Škvrně, Josef Podlaha, Ondřej Dufek.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS