Smutná zpráva zasáhla i hodonínský hokej. Zemřel bývalý Drtič a trenér hokejové reprezentace Miloš Říha

Smutná zpráva zasáhla i hodonínský hokej. Zemřel bývalý Drtič a trenér hokejové reprezentace Miloš Říha
úterý 1.9.2020 | Redakce, Foto: www.hokej.cz, Aleš Krecl

H O D O N Í N - Bývalý trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha starší v 61 letech zemřel. Úspěšný kouč, který střídačku národního týmu opustil po minulé předčasně ukončené sezoně, byl od poloviny srpna hospitalizován v Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze, kde také zemřel.

 
 

"Je to pro nás všechny nepopsatelný šok, že nám odešel tak velký a skvělý člověk a obrovský srdcař," uvedl pro web iSport.cz syn Miloš Říha mladší, který s otcem poslední sezonu u reprezentace působil jako asistent.

Říha žil na Slovensku a nejprve byl hospitalizován v Rooseveltově nemocnici v Banské Bystrici, následně byl převezen do IKEM. Rodina se k jeho zdravotnímu stavu nevyjadřovala.

"Poslední měsíc byl velký boj, děkuji celé rodině a všem blízkým, kteří byli při nás a snažili se ze všech sil. A tátovi bych chtěl za všechno, co dělal vždy pro ostatní, od srdce poděkovat," řekl Říha mladší. "Chci požádat celé hokejové hnutí, fanoušky a kamarády, aby uctili tátovu památku a vzpomínali na něj jen v tom nejlepším," dodal.

Říha starší vedl reprezentaci v uplynulých dvou sezonách. V minulosti úspěšně trénoval v extralize, zejména v Pardubicích, v KHL i na Slovensku, kde s bratislavským Slovanem získal dvakrát titul.

"O jeho hospitalizaci jsme věděli, zpráva o jeho smrti nás ovšem překvapila a zarmoutila," uvedl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. "Český hokej v něm ztrácí velmi výraznou osobnost, někdejšího výborného hráče a později úspěšného trenéra, který se dokázal prosadit nejen doma, ale i v zahraničí. Čest jeho památce," doplnil Král.

Nesmazatelnou stopu zanechal i v Hodoníně. Na Slovácko přišel rodák z Přerova na konci osmdesátých let. S tehdejším Baníkem se mu podařilo postoupit do I. NHL, což byl do té doby největší úspěch v historii klubu. "Na toto období vzpomínám velmi rád. Vždy říkám, že Hodonín byl pro mě takový rodinný klub. Celé město i hráči v té době strašně žili hokejem. Vytvářela se neskutečná atmosféra, kterou jsem měl hrozně rád. Byla tady parta hráčů, kteří byli vždy ochotni pro hokej v Hodoníně udělat, co bylo potřeba. Občas zavzpomínáme s hráči, kteří sem v té době jezdili jako soupeři a říkají, že tady bylo strašné těžké hrávat," uvedl před pár lety v rozhovoru pro klubový web Drtičů.

V Hodoníně před téměř pětadvaceti lety nastartoval i svou skvělou kariéru trenéra. Další úspěchy už bohužel nepřidá. Klub SHK Drtiči Hodonín vyjadřuje hlubokou soustrast celé rodině Miloše Říhy. Čest jeho památce. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS