Drtiči se podruhé v přípravě představí doma. V úterní odvetě vyzvou nováčka z Velkého Meziříčí

  Drtiči se podruhé v přípravě představí doma. V úterní odvetě vyzvou nováčka z Velkého Meziříčí
pondělí 31.8.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští Drtiči se po šesti dnech znovu představí před vlastním publikem. Svěřenci trenéra Tibora Janáse po jednoznačné výhře 9:3 nad Uherským Ostrohem v úterý večer vyzvou Velké Meziříčí. První vzájemný duel opanoval druholigový nováček v poměru 4:2, odveta se uskuteční na Slovácku. Zajímavá konfrontace dvou soupeřů z východní skupiny začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v osmnáct hodin.

 
 

.Trenér Janás dá i v dalším domácím zápase příležitost všem hráčům, které má momentálně k dispozici. O místo v sestavě zabojují i někteří nováčci. Ti se fanouškům představili už minulý týden proti Uherskému Ostrohu, v úterý večer ale Drtiče čeká těžší protivník.

Velké Meziříčí ovládlo základní část krajské ligy jižní Moravy a Zlínska

Velké Meziříčí totiž v minulé sezoně ovládlo základní část krajské ligy jižní Moravy a Zlínska, díky tomu dostalo šanci postoupit do druhé ligy. Play-off totiž zastavila pandemie koronaviru. Klub účast ve třetí nejvyšší soutěži chvíli zvažoval, ale pak přihlášku přece jen podal. „Po měsíčním intenzivním jednání s partnery a městem Velké Meziříčí se vedení Horáckého hokejového klubu podařilo zajistit podmínky pro účast ve třetí nejvyšší soutěži,“ uvedl klub z Velkého Mezíříčí na svém webu.

Do druhé ligy se vrací po jedenácti letech

Do druhé ligy se tamní celek vrací po jedenácti letech, navíc by se měl brzy dočkat i rekonstrukce zimního stadionu. Ten byl ve Velkém Mezíříčí otevřen v prosinci roku 1995 a po sedmi letech byl následně zastřešen. Nyní už je hotová studie plánované rekonstrukce velkomeziříčského zimního stadionu, kterou zpracovala projekční společnost AS PROJECT CZ s.r.o. Město vizualizaci zveřejnilo na svém webu. Studie počítá s demolicí stávající strojovny a stavbou nové, dotkne se také hráčských kabin a řeší mimo jiné také parkovací dům naproti zimního stadionu.

Nováček posily hledal v Moravských Budějovicích

Druholigový nováček z Velkého Meziříčí tým posílil hlavně o hráče z nedalekých Moravských Budějovicích, odkud přivábil nejen obránce Aleše Trnku, ale i útočníky Davida Horkého a Petra Krutiše.

Devětadvacetiletý obr na bruslích by se měl stát jedním z lídrů týmu. Ostatně přesně takovou roli zastával během posledních několika let i u Žihadel, jenže ty už na druholigové mapě figurovat nebudou.

A tak Krutiš zamířil do Velkého Meziříčí. Horácký hokejový klub měl o jeho služby eminentní zájem, už proto, že dojde k obnovení úspěšné spolupráce mezi duem Petr Krutiš – David Horký.

Nováček má ale i jiné posily. Obránce Lukáš Hort loni pendloval mezi Třebíčí (31 utkání, 2+0) a Žďárem nad Sázavou (10 zápasů, 1+1). V Chance lize má celkem 90 startů, po letošním ročníku s ním ale Horácká Slavia neprodloužila smlouvu.

Další zadák Aleš Trnka je třebíčských odchovancem, který prošel juniorkou v Brně, poslední dva roky strávil v Moravských Budějovicích. V uplynulé sezoně získal pět bodů (2+3) ve 39 utkáních.

Útočník Marcel Juráň hrál v minulosti o patro výš. V mateřské Třebíči naskočil do 76 zápasů (6+2). Poslední tři sezony už působí výhradně ve 2. lize – loni pomohl Havlíčkovu Brodu 17 body (10+7) v 27 duelech. Jinak v týmu zůstávají třeba loňští tahouni Lukáš Paták, David Křenek či Tomáš Střecha.

(zdroj: www.hokej.cz)

 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS