Drtiče v příští sezoně druhé ligy povede Tibor Janás. Hrajícím asistentem bude Balán, kapitánem Komínek

Drtiče v příští sezoně druhé ligy povede Tibor Janás. Hrajícím asistentem bude Balán, kapitánem Komínek
sobota 16.5.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté znají trenéry pro příští druholigový ročník. Drtiči v nadcházející sezoně povede v roli hlavního kouče Tibor Janás, kterému bude asistovat Stanislav Balán. Někdejší extraligový útočník ale kariéru nekončí, dál bude na ledě předávat zkušenosti mladším spoluhráčům. Drtiči se informaci dozvěděli v pátek, kdy byl na programu oficiální mítink klubu.

 
 

Ve VIP prostorách Zimního stadionu Václava Neodmanského se sešli členové realizačního týmu SHK Drtiči Hodonín společně s hráči. Zúčastnila se jej dvacítka hokejistů, kterým šéfka slováckého klubu Jana Gajošová představila nové trenérské duo.

„Setkání se konalo v příjemné atmosféře. Nová trenérská dvojice nastínila plány a cíle sezony 2020/21 a následující program přípravného období,“ uvedla předsedkyně klubu Jana Gajošová.

Suchá příprava letos bude kvůli pandemii koronaviru omezená. „Chceme kluky ochránit před možným nákazem koronaviru, tudíž jsme klukům rozdali individuální plány přípravy, která bude mít čtyři fáze,“ informuje nový hlavní kouč Drtičů Tibor Janás.

Úvodní individuální fáze, která potrvá šest týdnů, je na programu od 18. května do 26. června. Druhá fáze, týmová, potrvá dva týdny a skončí 31. července.

Ve třetí fázi budou hodonínští trenéři kombinovat tréninky na suchu a ledě, 17. srpna je naplánovaný nástup na led v Hodoníně. „Snažíme se domluvit s městem, aby nám povolilo jít na led dřív. Nechceme totiž jezdit trénovat do Břeclavi nebo do Skalice,“ říká Gajošová.

Podle ní je nástup na led až 17. srpna pozdě. „Navíc lituji rodiče, kteří musí vozit své děti až do Rosic,“ pronesla.

Hráčský kádr se zatím tvoří. „Jádro mužstva z minulých sezon ale zůstává pohromadě. Chceme tým zase doplnit mladými a talentovanými kluky. Samozřejmě hledáme i nové tváře, které by nás měly v nové sezoně posílit,“ říká Janás.

V Hodoníně z různých důvodů skončili obránci Horák, Slabý a Ševčík, slovácký klub opustili i útočníci Polák, Čejka, Patrik Bulín a Mlynář. Tom Polák se vrátil do SHKm Hodonín.

Vedení klubu nyní jedná s městem, partnery i sponzory ohledně zabezpečení příští druholigové sezony. „Kvůli celosvětové pandemii jsou pro nás hodě náročná. I náš klub bude muset šetřit a některé věci omezit. Přesto však věříme, že společně těžkou situaci zvládneme a bez velkých omezení se po prázdninách znovu sejdeme na hokeji,“ přeje si Gajošová.

O složení mužstva, včetně posil a následujících změnách ve sportovním úseku klubu, rozlosování soutěže, počtech účastníků, podmínek soutěže vás budeme průběžně informovat.

Hráči, kteří u Drtičů skončili:

Horák (rodinné důvody), Slabý (Velké Meziříčí), Ševčík (Třebíč – zkouška), Polák (SHKM Hodonín), Věžník (?), Patrik Bulín (hledá si angažmá), Čejka (Havlíčkův Brod), Mlynář (zkouška v Chance lize) 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS