Napsali o nás na www.hokej.cz: mladý kádr Hodonína nezklamal, útočník Komínek znovu lídrem

Napsali o nás na www.hokej.cz: mladý kádr Hodonína nezklamal, útočník Komínek znovu lídrem
úterý 21.4.2020 | www.hokej.cz, Michal Hladký

H O D O N Í N - Hodonín má za sebou přelomovou sezonu. Větší zapracování mladíků přineslo rozhodně posun vpřed, jehož pozitivní přínos bude s každým dalším rokem znatelnější.

 
 

Hodonín odstartoval uplynulou sezonou novou éru, ve které se snaží zapracovat do kádru mladší hráče. Průměrný věk týmu se pohyboval okolo 22 let, což z něj dělalo po Moravských Budějovicích nejmladší celek v celé druholigové skupině Východ.

A Drtiče mohlo těšit, že se neprezentovali špatným hokejem. Na začátku sezony to dokonce vypadalo na to, že budou soupeřit o přímý postup do semifinále. To se ale nepovedlo – nakonec jihomoravské mužstvo postoupilo ze čtvrtého místa a ve čtvrtfinále narazilo na Bobry z Valašského Meziříčí. Proti nim si vypracovalo tři mečboly, první však nevyužilo. A na další se nedostalo, protože byla liga ukončena.

Tradičně hokejové město Hodonín by nejspíše do semifinále postoupilo a narazilo na Opavu, která by byla určitě přijatelnější než silný Šumperk. Pokud přihlédneme k těmto faktorům, tak je pro hodonínské hráče velká škoda, že se sezona nedohrála, mohli jsme se dočkat zajímavého průběhu.

Pozitiva sezony

Skvělá oslabení. Drtiči ubránili 86,7 % všech oslabení, což je jen o desetinu procenta méně, než se to povedlo suverénnímu Šumperku. K tomu během vlastní početní výhody inkasovali jen jednou, v této statistice Hodonín dokonce vede.

Katové Šumperka. Ve skupině Východ bychom našli jen málo celků, kterým se podařilo porazit Draky ze Šumperka. Mezi ně ovšem patří Hodonín, který jeden z nejlepších týmů celé 2. ligy porazil hned ve dvou případech.

Zapracování mladíků. Jak už bylo psáno výše, tak hodonínský kádr patřil mezi ty nejmladší v celé soutěži. Například mezi obránci bychom hledali hráče, který se narodil před rokem 1990, marně. Nejstarším defenzivním hokejistou byl Martin Miklík, kterému je sedmadvacet let.

Negativa sezony

Prohry s outsidery. Drtiči dokázali hrát vyrovnané zápasy s papírově silnějšími soupeři. Jenže tehdy, když narazili na outsidery, tak často zbytečně ztráceli body. Příkladem můžou být duely s Novým Jičínem, ve kterých zvítězili jihomoravští hokejisté jen jednou jedinkrát.

Zraněný Matula. Jeden z lídrů Hodonína, Dominik Matula, si poranil před Vánoci oko, se kterým musel jít na operaci. Následná rehabilitace mu už nedovolila do konce sezony zasáhnout, a to byla pro Drtiče značná rána. Za 24 utkání stihl Matula nastřádat 37 kanadských bodů za 16 branek a 21 asistencí.

Hráč sezony podle hokej.cz – Tomáš Komínek

Tady nebylo o čem. Tomáš Komínek se stal jedním z nejproduktivnějších hokejistů skupiny Východ, když vstřelil 22 branek a na 26 přihrál. Kromě toho, že se mu dařilo na ledě, se dočkal velké slávy i v osobním životě – v listopadu se mu totiž narodila dcera Ellen.

Statistiky

Průměrná návštěvnost: 927 diváků

Nejproduktivnější útočník: Tomáš Komínek, 48 bodů (22+26)

Nejproduktivnější obránce: Martin Miklík, 26 bodů (7+19)

Nejlepší střelec: Tomáš Komínek (22 branek)

Nejvíce asistencí: Tomáš Komínek (26 asistencí)

Nejvíce trestných minut: Ondřej Ševčík (103 minut)

Nejmladší hráč: Dominik Luža (18 let)

Průměr obdržených gólů na zápas: Andreas Kubáň (3,23), Jan Hlaváč (4,16), Jan Javůrek (2,73)

Celkové skóre: 148 vstřelených a 140 obdržených branek

Procentuální využití přesilovek: 15,8 %

Procentuálně počet ubráněných oslabení: 86,7 %

Celkový počet trestných minut: 590 minut

Konečné umístění: 4. místo (65 bodů) 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS