Drtiči mají po sezoně! Play-off druhé ligy se ruší! Vrchlabí, Kolín a Šumperk si to rozdají o postup do Chance ligy

Drtiči mají po sezoně! Play-off druhé ligy se ruší! Vrchlabí, Kolín a Šumperk si to rozdají o postup do Chance ligy
čtvrtek 12.3.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Středeční porážka před prázdnými tribunami možná jednou vstoupí do dějin hodonínského hokeje, ale na závěr letošní sezony se nebude vzpomínat příliš v dobrém. Výkonný výbor hokejového svazu totiž ve čtvrtek rozhodl o tom, že se soutěž nedohraje. Konec druhé ligy je reakcí na vývoj kolem koronaviru a mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví.

 
 

Série Drtičů s Valašským Meziříčím tak nebude nikdy dohrána. „Rozhodnutí svazu respektujeme a plně ho podporujeme. Nemá cenu hrát zápasy před prázdnými tribunami. Utkání bez diváků nikoho nebaví,“ uvedla šéfka SHK Drtiči Hodonín Jana Gajošová.

Play off druhé ligy skončilo po třech hracích dnech. Výkonný výbor vyjádřil politování nad tím, že přijaté kroky poznamenají závěry soutěží, které jsou pro kluby, hráče i fanoušky vyvrcholením celoroční práce a sezony.

„Jednoznačnou prioritou je ovšem ochrana zdraví všech účastníků utkání,“ píše se v tiskové zprávě.

Zatímco všechny soutěže, včetně druholigového play off, se rušily, Vrchlabí, Kolín a Šumperk dostaly od výkonného výboru Českého hokeje šanci porvat se sportovní cestou o Chance ligu. Kvalifikace měla začít už v neděli, ale nakonec je rovněž odpískána.

„Vláda dnes přijala nouzový stav, který bude platit měsíc. Během té doby není možné pořádat hokejové akce," informuje tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund. V Česku totiž nově platí zákaz pořádání veškerých veřejných akcí s účastí nad třicet lidí.

„Všichni jsme se těšili na skvělé vyvrcholení, které bohužel nepřijde. Je zřejmé, že nás to velice mrzí, ale toto nařízení chápeme a plně akceptujeme. Zdraví všech je důležitější než hokej," říká pro klubový web sportovní manažer Stadionu Vrchlabí Jiří Jakubec.

Ambiciózní podkrkonošský klub v základní části prohrál pouhých pět utkání, nasbíral 103 bodů a patřil k hlavním favoritům na postup o patro výš. Od startu sezony se mluvilo také o Šumperku, ten měl úplně stejnou bilanci. Kolín za nimi o deset bodů zaostával.

Místo parádních bojů přímo na ledě se bude muset rozhodnout u zeleného stolu. „Zatím není jasné, jak se to bude řešit. Výkonný výbor se tím bude teprve zabývat," prozrazuje Zikmund s tím, že jde o čerstvou informaci, a tak neví, kdy by mohlo být rozhodnuto.

 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS