Rozhodnuto. Třetí čtvrtfinále se odehraje bez diváků. Klub zajistí přímý přenos, odkaz zveřejní před utkáním

 Rozhodnuto. Třetí čtvrtfinále se odehraje bez diváků. Klub zajistí přímý přenos, odkaz zveřejní před utkáním
úterý 10.3.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Třetí utkání čtvrtfinále play-off východní skupiny druhé ligy mezi SHK Drtiči Hodonín a HC Bobři Valašské Meziříčí se odehraje bez diváků. Vedení slováckého klubu informuje fanoušky, že peníze za dopředu zakoupené vstupenky samozřejmě vrátí. Šéfka klubu Jana Gajošová zařídila přímý přenos utkání, který se bude vysílat živě na internetu. Bude-li vše správně fungovat, odkaz najdete v 17.45 na klubovém facebooku i klubovém webu. „Chceme, aby fanoušci o utkání nepřišli,“ říká předsedkyně SHK Drtiči Hodonín.

 
 

Stát kvůli koronaviru od dnešních 18:00 zakázal akce nad 100 účastníků a od středy zrušil výuku na všech školách v Česku s výjimkou mateřských škol. Opatření, která platí do odvolání, Bezpečnostní rada státu přijala s ohledem na vývoj šíření nemoci v Evropě a odůvodnila je i tím, že také v ČR se nákaza zřejmě začíná šířit v komunitě. 

„Zakazují se s účinností ode dne 10. března 2020 od 18:00 hod. divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření. Dle odůvodnění Opatření je přitom jeho předmětem zákaz pořádání hromadných akcí s předpokládanou návštěvností nad 100 osob ve stejný čas pro potřebu orgánů ochrany veřejného zdraví k hodnocení rizika v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19.

Touto cestou Vám sděluji, že prezident Českého svazu ledního hokeje z.s. v návaznosti na Opatření rozhodl dne 10. 3. 2020 tak, že veškerá utkání všech soutěží a turnajů řízených a organizovaných všemi řídícími orgány ČSLH se budou hrát dle rozpisu příslušné soutěže, resp. propozic příslušného turnaje, s tím, že návštěvnost utkání (tj. počet diváků na utkání), která neskončí před 18:00 hod. dne 10. 3. 2020, nesmí přesáhnout 100 osob ve stejný čas. ," poslal v mimořádné zprávě klubům Antonín Vansa, ředitel oddělení řízení soutěží ČSLH.

Vedení SHK Drtiči Hodonín nařízení respektuje, proto se středeční utkání odehraje bez diváků. Třetí čtvrtfinále play-off východní skupiny 2. ligy mezi Drtiči a Bobry se hraje ve středu 11. března od osmnácti hodin.

Osud domácích hokejových soutěží je kvůli opatřením proti šíření koronaviru nejasný. Úterní zápasy předkola extraligy a první ligy se odehráli podle plánu, ale bez diváků. O dalším pokračování soutěží bude ve středu jednat svaz se zástupci obou nejvyšších soutěží. Stát dnes zakázal pořádání akcí s účastí více než 100 osob.

Prezident svazu Tomáš Král po dnešním jednání s vedením soutěží nejdříve oznámil, že soutěže budou pokračovat podle rozpisu s maximální návštěvou 100 diváků. Během tiskové konference se ale objevily neoficiální informace z ministerstva vnitra, podle nichž počet osob zahrnuje všechny účastníky akce včetně hráčů.

"Dostali jsme zprávu, že na ministerstvu vnitra se diskutuje o tom, jestli by do té stovky lidí neměli být zahrnuti všichni. Pokud dostaneme oficiální rozhodnutí, že se do toho počítají všichni, tak hokej v tuto chvíli skončil," řekl Král před dalším jednáním. Po něm nakonec dnešní duely zůstaly po nutných opatřeních podle plánu, ale kromě diváků se na stadiony nedostali ani novináři s výjimkou televize.

Hranice 100 osob je pro hokej hraniční. "Dvacet hráčů na každý klub, trenéři, maséři a další lidé kolem týmu, box časoměřičů, čtyři rozhodčí, statistici, ledaři, zdravotní a pořadatelská služba, televize... K té stovce se určitě budeme v součtu dostávat," vypočítal šéf extraligy Josef Řezníček.

Připustil také, že lze jen sotva nějak zásadně omezit počet lidí, jichž se zápas bezprostředně týká. "Zredukovat může klub akorát tak počet lidí z pořadatelské služby. Když tam nebudou diváci, tak netřeba hlídat hlediště. To je asi tak jediná věc," konstatoval Řezníček.

Krajním opatřením může být ukončení soutěží. "I to by samozřejmě podléhalo shodě většiny klubů. Má to teď nějakou posloupnost. Zítra se sejdou obě skupiny za první ligu i extraligu a bude se řešit, co dál. Ve čtvrtek je pak výkonný výbor," uvedl Řezníček. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS