Čtvrtfinálové série v pondělí pokračuje na Valašsku. Drtiči chtějí na ledě soupeře urvat druhý bod

H O D O N Í N - S cílem získat druhý bod zamíří hodonínští druholigoví hokejisté v pondělí na Valašsko, kde se odehraje druhá čtvrtfinálová bitva mezi Drtiči a domácími Bobry. Parta kouče Michala Konečného první šichtu zvládla a po výhře 4:2 vede v sérii hrané na tři vítězné zápasy 1:0. Pokud Jihomoravané uspějí i dnes, zajistí si mečbol. V případě porážky se ve středu na Zimním stadionu Václava Nedomanského začne za nerozhodného stavu od začátku. Jakým směrem se bude série vyvíjet, napoví druhý duel, který na Bobří hráči startuje v osmnáct hodin.

Trenér Hodonína Michal Konečný věří, že hráči předvedou bojovný a kolektivní výkon stejně jako v sobotním domácím zápase, ale vyvarují se zbytečných útočných faulů, protože hra v oslabení vždy stojí spoustu sil. K dispozice bude mít podobnou sestavu jako v prvním víkendovém střetnutí. Zato Bobry dál sužuje marodka a kouč Doboš netrpělivě vyhlíží některé borce.

Valaši se v letošní sezoně mohou spolehnout na silnou dvojici útočníků, kterou tvoří Rostislav Vaněk a Petr Seidler. Oba borci dohromady nastřádali už 120 kanadských bodů. Seidler se trefil v pěti zápasech základní části po sobě, v úvodním duelu play-off ale nenastoupil.

Jedničkou týmu je Jiří Slovák, který se pyšní průměrem 3,09 obdržených branek na zápas, záda mu kryje spolehlivá dvojka David Sachr.

Valašské Meziříčí se může pochlubit také disciplínou, když v základní části obdrželo jen 424 trestných minut, což je nejméně ze všech týmů východní skupiny.

Bobrům se paradoxně lépe hraje venku, než doma. Pokud by se tabulka skládala jen z venkovních zápasů, tak jsou Bobří druzí. Jenže to stejné nedokážou napodobit na svém zimáku, a tak šli do vyřazovacích bojů až z páté pozice.

Hodonínští hokejisté tradičně spoléhají i na podporu fanoušků. Průměrná návštěva činí na Zimním stadionu Václava Nedomanského 927 diváků. Ve Valašském Meziříčí chodí na hokej o 600 lidí méně, a i když se hraje play-off, tak se jednoduše Bobři v této statistice svému sokovi nevyrovnají.

1. zápasy předkola play-off (skupina východ)

Drtiči se doma radovali už po minutě a půl, skóre bleskově otevřel Dominik Luža. Hubené vedení drželi domácí až do druhé periody. V ní Valašské Meziříčí dvěma góly zvrátilo průběžný stav utkání. Hodonín však krátce na to srovnal a před třetí třetinou bylo utkání znovu na začátku. V závěrečné části hry stačila domácím jen minuta, aby se vrátili do vedení. To následně ještě navýšili a první domácí zápas zvládli.

Diváci v Kotlině sledovali očekávané drama. Domácí sice vstoupili do utkání aktivněji a díky dvěma brankám Petra Kuchty si vytvořili náskok, o ten ale ve druhé dvacetiminutovce přišli. Ve třetí části Havlíčkův Brod znovu Kopřivnici odskočil, z vedení se ale radoval jen dvě minuty. K neudržení byl ovšem Petr Kuchta, který svým třetím gólem rozhodl zápas. Domácí pak sekundu před koncem už jen přidali pojistku do prázdné brány.

SHK Hodonín – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky:  2. Luža (Balán, Horák), 38. Mlynář (Miklík, Komínek), 42. Komínek (Ševčík), 52. Polák (Balán, Janás) – 26. Pořízek (Vaněk, Vávra), 36. Daněk (Ďurkáč, Romančík).

>Stav série:  1:0.

BK Havlíčkův Brod – HC ISMM Kopřivnice 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky:  13. Kuchta (Plachý, Kulhánek), 24. Kuchta (Cachnín, Mikeš), 46. Vala (Kulhánek, Cachnín), 51. Kuchta (Kliment, Mikeš), 60. Přidal (Třetina, Vala) – 27. Gebauer (Stříž), 36. Štěpánek (Krzak, J. Mach), 48. Suchý (Imrich).

Stav série: 1:0.

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.